Amniocentéza v 17. týždni

11. aug 2024

Ahojte. Vysli mi zle testy genetiky u obvodaka. Tlaci ma do trisomy za 635 ano je to presnejsie ale tiez nie presne.
Omnoho lepsie vysledky ma amnio aj ked ma iste rizika.
Tie co ste zazili amnio. Robi to bezny gyn, ci len nemocnica?
Nie ze by som bola lakoma ale je to preboha suma co ma niekto vyplatu 😏🤦‍♀️ a ak aj to vyjde zle tak ci tak ma amnio neminie.

andrejkap123
11. aug 2024

Ja som osobne bola na trisomy test a nelutujem ani jeden cent. Isla by som znovu.

majlo1234
11. aug 2024

Ja som bola v nemocnici, neviem ci sa to robi bezne. Dostanes ziadanku z genetiky a mas to zadarmo. A 99,9 percent presne

autor
11. aug 2024

@andrejkap123 pre mna je amniocenteza omnoho presnejsia a trisomy len tahanie € od ludi...

autor
11. aug 2024

@majlo1234 ved to o tie % mi ide ano su rizika ale ked budem dodrziavat nariadenia nemalo by sa stat nic zle 😏🙈

zuzanockamt
11. aug 2024

Bola som na amnio, robí sa to v nemocnici, dvaja lekári + zdravotná sestra. Nad inými testami som neuvažovala, amnio je istota na 100%. Celý zákrok prebieha pod sonom. Riziko je minimálne.

autor
11. aug 2024

@zuzanockamt dlho si cakala? na termin alebo ako to funguje?

zuzanockamt
11. aug 2024

Ak máš VšZP, tak termín bol na druhý deň. Pri Dôvere čakali 2 týždne na schválenie

autor
11. aug 2024

@zuzanockamt ja mam union 🙈

minesasubu
11. aug 2024

Dala som si robiť trisomy chceli sme vedieť pohlavie vyšli zle výsledky tak som šla na genetiku odkiaľ som išla na amnio do nemocnice nič som neplatila
neviem aké testy ti robil obvodak ale za mňa nifty, trisomy ... ktoré sú len z krvi nikdy nebudú také presné ako amnio alebo morfologicky na zistenie anomalií

zuzanockamt
11. aug 2024

Tam to možno bude podobné, treba si zistiť. Len mi vravela Dr. na genetike, že ak mám VšZP, tak bez problémov na druhý deň. Ale to bolo pred 5-timi rokmi.

andrea_82
11. aug 2024

Ja som bola na amnio pred 17 rokmi. Uz aj vtedy to robili iba v nemocnici, ako 1-dnovy zakrok. Odber bol pod kontrolou sonografie, aby neublizili babatku. Sice to bolo neprijemne, bala som sa aj dychat, aby sa maly nepohol. Ale nebolelo to. Potom ma tam chvilu nechali na pozorovanie a ked bolo vecer vsetko ok, mohla som ist domov.

zuzanockamt
11. aug 2024

@andrea_82 Teraz odchádza žena cca polhodinky po zákroku.

mayami
11. aug 2024

Treba si položiť otázku, či dieťa chceš aj keď by malo mať genetickú poruchu. Ak áno, tak sú tie ďalšie vyšetrenia pre teba úplne nepodstatné. Ak nie, môžeš podstúpiť amnio, ale aj tam sú riziká. Ja som amniocentezu odmietla, nebola som ochotná ohrozovať ňou svoje zdravé dieťa, aj keby malo mať Downa, s ktorým ma tak plašili.

sulejmanka
11. aug 2024

Podstupila som amnio pred 3 rokmi, v nemocnici, hned po zakroku som isla domov.

autor
11. aug 2024

@minesasubu suhlasim a ako dlho si cakala na vysledky?

autor
11. aug 2024

@zuzanockamt to jr fakt super 🙈

autor
11. aug 2024

@mayami mna nestrasia Downom ale niecim co by z neho urobilo jak fyzickeho tak aj mentalneho mutanta.

sisa_s
11. aug 2024

Takto sa vyjadruje tehotna zena? Ze mutant...

autor
11. aug 2024

@sisa_s to vsetko co hrozi neviem ani rozpisat, je toho spusta a podla mna porodit cloviecika s takymi zdravotnymi vadami je neludske...

mayami
11. aug 2024

Vždy mu niečo bude hroziť 😉

miskamisiq
11. aug 2024

Bola som na amniocenteze pred dvomi rokmi. Dostala som papiere na genetickú ambulanciu a odtiaľ som hneď išla na amnio. Všetko prebehlo veľmi rýchlo, bábätko kontrolovali pod sonom, vpich nebolo cítiť. Ležala som tam 30 minút, pustili ma domov a musela som doma ležať 2 dní, len záchod a späť.

danyelia
11. aug 2024

V skratke, mne vyšiel bežný skríning ,,zle,, - na druhý deň morfologický ultrazvuk úplne v poriadku, jeden lekár odporučil Trisomy test, druhý mi rovno povedal, že je to zbytočná strata peňazí, keď ultrazvuk bol ok, a vraj aj tak nedokáže ten test zistiť všetky choroby či vady, jeden lekár odporučil amnio, druhý primár mi povedal, že toto vyšetrenie by svojej manželke kvôli riziku nikdy nedovolil podstúpiť...

vevesh
11. aug 2024

Bola si na morfologickom utz? Napisem to vecne bez emocii- ja by som sla iba na morfologicky (a popripade u 2 nezavislych doktoroch). Na amnio kvoli riziku by som nikdy nesla. Tak ci tak, ak by sa diagnoza potvrdila, upt je mozne do 24tt, pri urcitych vadach nezlucitelnych zo zivotom aj neskor. A od 16tt to upt bude porodom- tam je naozaj jedno ci 16tt ci 24tt.

slavka1988
11. aug 2024

@andrejkap123 tiež som absolvovala trisomy a spokojna

llull
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkasisa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkasisa
11. aug 2024

Veľa síl prajem

autor
11. aug 2024

@vevesh ano ale take rizika amnio nepredstavuje

autor
11. aug 2024

@maminkasisa dakujem 😏

vevesh
11. aug 2024

Autorka- riziko potratu ci infekcia plodovej vody/obalov je dost velka. Ci je pre teba toto riziko akceptovatelne, je tvoje rozhodnutie. Pre mna to nebolo akceptovatelne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre