Amniocentéza Antolská, MUDr. Vaclavková, boli ste niektorá?

miskamilka
23. sep 2019

Ahojte, absolvovali ste prosim niektora amniocentezu na Antolskej u MUDr. Vaclavkovej? Ako ste boli spokojne? Vsetko prebehlo ok? Mala by som tam ist v stredu, ale nie som s tym na 100% stotoznena :( Dakujem za skusenosti..

sonnenshein
23. sep 2019

@miskamilka Ja mam vekovu indikaciu, ale v ziadnom pripade si nechcem dat pichat do brucha, takze som si radsej zaplatila Trisomy testy. Nerozmyslala si nad tym? Robia sa z krvi.

miskamilka
autor
23. sep 2019

ano samozrejme rozmyslala, ale okrem vysokeho rizika downovho syndromu mame aj riziko ineho syndromu, ktory trisomy test nezachyti

sonnenshein
23. sep 2019

@miskamilka Chapem ☹ Drzim palce, nech je male ok.

miskamilka
autor
23. sep 2019

@sonnenshein dakujem pekne

miskamilka
autor
23. sep 2019

ziadne aktualne skusenosti z amnio na antolskej?

aviska
25. sep 2019

@miskamilka kamaratka bola pred 2 roky, bala sa ako cert tej ihly, vseobecne ona sa boji kazdej ihly, revala cely cas pred tym, a ked prisla po amnio bola vysmiata, ze nebolo to take strasne. A aj vysledky boli nakoniec dobre a teraz ma krasnu zdravu dcerku.

mariannapk
25. sep 2019

Ja som bola tento rok v lete a veľmi som bola spokojná, prijali ma ráno o 6.30h na oddelenie a na obed som bola doma. Veľmi milá pani doktorka aj personál. Takže všetko ok. Aj výsledky dopadli dobre. Teraz čakám každý deň na pôrod 🍀

saskaslniecko
15. okt 2019

@mariannapk za koľko sú výsledky ďakujem

mariannapk
16. okt 2019

@saskaslniecko myslím že do dvoch týždňov, nám prišiel mail.

ganesh
16. okt 2019

@miskamilka pani doktorka Vaclavova je uzasna doktorka, ludska, mila, jemna...ak ide o nu, tak odporucam, starala sa o mna cele tehotenstvo. Co sa amnio tyka, zial, neviem sa vyjadrit. Drzim palce

alojzova
1. jan 2020

@miskamilka ahoj ako to nakoniec dopadlo

miskamilka
autor
1. jan 2020

@alojzova ahoj, bola som u Mudr. Ondrejcaka nakoniec v zeleznicnej nemocnici

alojzova
2. jan 2020

@miskamilka je babetko zdrave

dadulka22
29. apr 2022

@miskamilka môžem sa spýtať ako ste sa tam objednali?ci vas lekar Váš objednaval? Ďakujem

miskamilka
autor
29. apr 2022

@dadulka22 bola som v zeleznicnej nemocnici, volala som tam a dali mi hned termin na konzultaciu a potom aj amnio

veronero
4. okt 2022

@miskamilka prosim ta v tej zelenicnej si aj platila?

mila19
4. okt 2022

Zdravim, ja som bola v Železničnej nemocnici pred 8 rokmi. Indikácia bol vek a Down syndróm. Aj keď prebehlo všetko ako malo, nebolelo to a dieťa bolo zdravé ALE narodilo sa predčasne o dva mesiace. A to nie je sranda. Vtedy trisomy testy neboli ešte tak ako teraz. Ak máte averziu už len na myšlienku tak nechoďte. Kna
R. Kamoške tie hlúpe testy ktoré indikujú amnio zopakovali a tam to bolo ok. A jedna dôležitá vec, po narodení sme mali vyplniť " dotazník " a zaslať do Železničnej nem. Jedna z otázok bolo či sa dieťa narodilo na termín alebo predčasne, o koľko. S odstupom času by som NATO ešte raz nešla.

mila19
4. okt 2022

Radšej choďte na poriadny morfologicky ultrazvuk a krvné testy. Mne začala samovoľne odtekať plodová voda, neotvárala som sa, nemala infekcie, choroby nic. Nikto ma nepresvedčí, že to pichnutie do plodoveho vaku to nespôsobilo resp. Nenastalo oslabenie.

miskamilka
autor
5. okt 2022

@veronero ano platila, ale uz si nepamatam kolko

tl999
25. jan 2023

@mariannapk ahoj, bola si na Antolskej? aké veci si mala priniest so sebou? musela si vela cakat pred zákrokom?

veronero
25. jan 2023

@tl999 ja som bola v oktobri. Geneticka ma priamo objednala na konkretny den. Prisla som rano do prijmovej ambulancie, pockala som si na covid test, poslali ma na oddelenie, dali na izbu, prezliekla som sa spolu s dalsimi dievcatami do nocnej kosele/pyzama a postupne nas volali na zakrok, nic to nebolo, polezali sme si dve hodiny na izbe a potom nas pustili domov. Vysledky 3 zakladnych chromozomovych poruch do 3 dni, ale myslim ze volali uz dalsi den. Zvysok do 3 tyzdnov. Vsetky co sme boli tak sme mali vysledky v poriadku. Drzim palce.

tl999
28. jan 2023

@veronero Ahoj! Ďakujem za odpoveď. Mne vyšiel duplikácia úseku jednému chromosómu pri Nifty, čo indikuje toto vyšetrenie. Dúfam že rýchlo dostanem výsledky po zákroku. Teším sa že u teba bolo všetko v poriadku.

tl999
30. jan 2023

@veronero koľko si musela čakať pred zákrokom na izbe?

veronero
30. jan 2023

@tl999 prišli sme, prezliekli sme sa a postupne nas volali. Niekto čakal pol hodinu, niekto viac hodín. Podľa toho ako to išlo a aké zákroky mali ešte v plane.

tl999
30. jan 2023

@veronero ďakujem za odpoveď. Spomínaš si ešte že si mala ísť nalačno alebo si mohla jesť niečo pred zákrokom?

veronero
30. jan 2023

@tl999 mohli sme v pohode jest aj piť pred zákrokom

tl999
2. feb 2023

@veronero ďakujem pekne za tvoje rady, boli veľmi užitočné. Koľko dní si poležala po zákroku?

veronero
2. feb 2023

@tl999 to som rada ze pomohli. Verím že u teba bude všetko v poriadku tiež. Aktívne som ležala len v ten deň doma, ďalšie dva dni som už fungovala normálne, najmä kvôli dcére, viac som sedela a veľa som sa nenamahala a potom už tak pozvoľne. Keď som cítila ze ma to pobolieva tak som oddychovala ale o taky týždeň už bolo všetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre