Alergia v tehotenstve

andrea1010
26. feb 2016

Ahoj baby, obraciam sa na Vás s prosbou o radu, som zdravá 29 ročná baba, ktorá čaká prvé bábo, avšak sa u mňa podľa kožnej objavila akási alergia na koži, dala mi aj masť nejakú so zinkom, ktorá mi však príšerne vysušuje pokožku, normálne sa lúpem ako po spálení slnkom. Doteraz som netrpela žiadnymi alergiami, ani na peľ, ani nič zo stravy. Kázala mi vylúčiť komplet čerstvé ovocie a zeleninu, zmeniť prášok, žehliť prádlo, umývať sa len čistou vodou, všetko zvládnem,ale bez ovocia a zeleniny sa nedá v tehu žiť, skúšala som identifikovať, že z čoho by to mohlo byť, ale po žiadnom mojom pokuse to nezmizlo, ani sa to len nezmiernilo, myslíte, že to môže byť aj bábom? Môj priateľ trpel ako dieťa na ekzém a má pár alergií, čakáme chlapčeka. Ako by sa to dalo zmierniť, vyskúšam čokoľvek? Ak máte nejaké rady a typy na úľavu od svrbenia, tak sem s nimi, vopred vrelá vďaka. 🙂

tulipanikdiddlina
26. feb 2016

@andrea1010 a ako sa prejavuje ta alergia na pokozke? Mne sa prejavila teraz pri druhom tehu v 4 mesiaci. Vyhadzali sa mi cervene flaky po stehnach, vyzerali ako, ked Ta komar ustipne. Vzdy navecer napuchli a svrbli. Snazila som sa neskrabat, lebo som sa bala ci to aj herpes nie je. Natierala som to tee trea. Na koznom mi Dr povedal, ze je to zihlavka. Osobne si myslim, ze to ono nebolo. Predpisal mi niaky tekuty krem, ale ten mi to len zhorsil. Takze som si to zacala natierat alpou ktoru som si dala na vatovy tampon. Vyborne to chladilo 🙂 Potom som si to natierala calciovou mastou a specialnym kremom na extremne suchu pokozku. Po 3 dnoch to zabralo. Na kontrole mi potom Dr povedala, ze nevie co to bolo, lebo flakmi to spadalo pod nieco ine. Viem, ze niektore baby beru v tehu aj dithiaden.(ak som to spravne napisala)

andrea1010
autor
26. feb 2016

@tulipanikdiddlina nechcem veľmi lieky, stránim sa ich, ja mám skôr také červené fľaky po brušku, prsiach, ale nepuchnú, tiež ma svrbí koža viac na večer a mám ju extrémne suchú, ale to všade, po celom tele, natieram sa mliekom,ale to uľaví len na chvíľku , celú kožu mám takú napätú

tulipanikdiddlina
26. feb 2016

@andrea1010 tak len mastit a mastit a skusit viac premastujuci krem na extremne suchu pokozku.

pribinak
26. feb 2016

Pýtaj si od doktorky Balneum, je to take sójové mlieko do kúpeľa. Skvele premasti pokožku, nemusis sa ničím natierať, staci streknut do vody a poležkať si v tom, da sa použiť aj ako sprchac
Da sa kupit aj bez receptu, ale dost stoji

andrea1010
autor
26. feb 2016

@pribinak ďakujem, som ochotná minúť aj mailand pre tú úľavu :D

pribinak
26. feb 2016

@andrea1010 ja mam velmi citlivú pokožku a mne to pomáha
Kupujem si citrusy, ale ked osupem supu umyjem si ruky a az potom chytám mesiačiky, ktore jem

andrea1010
autor
26. feb 2016

@pribinak ja sa neviem dojesť mandariniek, ale toto ma nenapadlo, že to môže byť aj z tej chémie všade okolo, určite vyskúšam 🙂

pribinak
26. feb 2016

@andrea1010 vsetko je velmi striekané, ake je fakt ze citrusy patria medzi alergény
Najbezpečnejšie je jesť ovocie doma dopestované

anetkaadamko
26. feb 2016

aj ja som to mala.....a nemalo to pôvod v strave...aj keby som nebola nič jedla.....tak sa to nezlepšovalo......musela som vydržať od 16tt...až dokonca......

heronka22
27. feb 2016

tiez si nemyslim ze je idealna rada nejest ovocie a zeleninu-zvlastne ze cosi take povie lekar...ozaj len dbat na to aby v kontakte s kozou bolo co najmenej chemie-ci uz cez koru citrusov,prasky,avivaze a kozmetiku. hlavne kozmetiku davat prirodnu a su aj lahsie prasky bez tolkej parfumacie.trosku mas asi oslabenu imunitu a moze to mat takyto kozny prejav.veeela vody a mastit a snad to prejde!

stella33
27. feb 2016

@andrea1010 mne sa v 8 mesiaci objavili na pleciach, a rukach obrovske flaky, ktore sa supali. Vyzeralo to ako slnkom spalene. Akurat, ze bol januar 🙂 Trpela som az do tehu. Natierala som to Excipialom, ale jedine, co to zmiernilo bol taky ovseny zabal. Nemala som ten ovseny kupel tak som si namiesala ovsene mlieko (dostat bezne v kauflande...), prasok s kuskom vody, do takej kasicky a natrela sa tym. Nechala posobit a potom len jemne zmyla, aby tam este ostal taky ochranny film. Fakt to krasne upokojilo 🙂

stella33
27. feb 2016

...inak vymenila som kozmetiku, avivaz... a nic. Ale vsimla som si, ze po citrusoch to bolo horsie

stella33
27. feb 2016

...trpela som az do PORODU..... (nie TEHU...) 🙂

andrea1010
autor
28. feb 2016

@stella33 do pôrodu, to snáď nie :D veď to je ešte skoro polovica :D ten ovsený zábal určite vyskúšam, už nemám čo stratiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre