Alergia a tehotenstvo

nikolet_89
20. jan 2014

Ahojte maminky. Som silna alergicka. Mam alergiu na pele, travy, prach, roztoce a kopu inych "somaryn". Chcela by som sa spytat kedze som otehotnela teraz cize cez najvacsie peklo co sa tyka slzenia, svrbenia a ostatnych tazkosti budem mat brucho 🙂 ci existuju niake lieky na alergiu, ktore vam dr predpisali aj pocas tehotenstva...dakujem krasne

blavacka
20. jan 2014

@nikolet_89 Ja som tiez silna alergicka a doktorka mi len prve 3 mesiace vysadila lieky a po 3.mesiaci mi uz nasadila ale slabsie aj lieky, aj sprey do nosa aj ventolin na kasel...Takze sa treba poradit s alergologickou co ta lieci ako ti zmeni lieky...

freyjanr
20. jan 2014

@nikolet_89 ahoj ja som velmi silna alergicka a tiez som pekne vychytala sezonu kedze som rodila v auguste.v prvom rade cakaj ze bud sa ti alergia strasne zhorsi alebo uplne minimalizuje,vraj 70% pacientov sa zlepsi a 30% zhorsi.ja som samozrejme musela byt zhorsena.dala mi zodac s tym ze len ked bude naozaj zle si mam davat,do nosa rhinocort aqua,oci mi v ten rok neslzili ale povedala ze livostin je neskodny

nikolet_89
autor
20. jan 2014

@blavacka jej super, no ja som samoliecitelka, lebo mne uz nic nezabera...sem tam tam idem, len ked opuchnem ako ropucha, budem musiet za nou zajst a teda sa poradit ale dakujem 🙂

nikolet_89
autor
20. jan 2014

@freyjanr ahoj mne zodac nezabera ale zyrtec...je inak obalovany, ale zevraj to iste

freyjanr
20. jan 2014

@nikolet_89 a tiez ako pise @blavacka v prvom trimestri nic

freyjanr
20. jan 2014

@nikolet_89 ano je to to iste,tiez mi nezabera,berem fixit 120 ale nic ine sa v tehu nemoze len zodac

tamarka9
20. jan 2014

@freyjanr hm ale zodac je dost slaby, mna alergia chyta marec- april (brezy) a vyzeram zle aj ked som na liekoch, neviem si to bez nich predstavit 😖 a akurat v marci zacinam druhy trimester, ale z tohto mam uz teraz obavy..

pipinka4
20. jan 2014

@nikolet_89 ahoj ja som alergicka cez zimu ( roztoce,prach atd) no a tiez som akurat bola tehotna xi xi a mne sa alergia prejavuje ako nadcha tak si vies predstavit xi..ja obycajne berem zodac ale vtedy som si davala homeo rhinalergy sice moc nezabralobale aspom stlmilo. a kvapky do nosa nic ine mi nezaberal iba klasicke ziadny pinosol alebo slane roztoky u mna 0 bodov.a gyndo mi povedal ze pokial neminiem flasku kvapiek do nosa denne kludne mozem pouzivat.tak vela stastia prajem 🙂

freyjanr
20. jan 2014

@tamarka9 no ja som na tom bola strasne zle....drzim palce nech patris k tym 70% nie k zhorsenym

tamarka9
20. jan 2014

@freyjanr aj ja dufam v to a aj v slabu sezonu a keby ste vedeli nejake novinky ohladom tohto, budem rada ked sa podelite 😉

tova
21. jan 2014

tiez mam alergiu a ani zyrtec nepomaha. otehotnela som v nov. a vobec som s alergiou nemala problem este 2r. po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre