Akým spôsobom ste dodržiavali kľudový režim pri skrátenom krčku?

domcavesel
19. aug 2024

Ahojte, zaujímalo by ma akým spôsobom ste dodržiavali kludovy režim ak ste mali skrátený krčok. Ja som dnes 32+5 a krčok mám podľa hmatu lekára cca 1,5 CM, tuhý. Mám mať kludovy režim. O vyložených nohach nespomínal nič, druhy zas vravel že je to prežitok.
Snažím sa čo najviac lezat, oddychovať. Nedá sa to však 24/7, musím niečo aj navariť, poprať a podobne nevyhnutné veci. Snažím sa tak že cca 15/20 min pochodim a potom si znova ľahnem alebo dám do polosedu na hodinu, dve.
Ako ste to mali vy ? Ďakujem.

ina2405
19. aug 2024

@domcavesel vyložené nohy neodľahčia krčok. Treba mať panvu vyššie ako zvyšok trupu, pozri Trendelenburgova poloha. Najnovšie mnoho doktorov hovorí, že je to prežitok, ale aj pacientky samé potvrdzujú, že necítia pri Trendelenburgu také tlaky v podbrušku. Takže si treba odskúšať na sebe. Aj obyčajné ležanie na boku je lepšie ako polosed, čo sa týka tlaku na krčok.
Ja som neupratovala do konca 36.tt vôbec, všetko robil muž a deti. Mňa bolelo brucho hlavne pri vysávaní. Varila som na viac dní, ale s pomocou, aby som čo najmenej času strávila v stoji. Stojí za to pár týždňov zmeniť chod v domácnosti.

viestta
19. aug 2024

Zijes sama? Ak nie nemusis ani poprat ani navarit ani upratat. Upratat, navarit, oprat moze aj spolubyvajuci

liv1
19. aug 2024

Prelezala som 24/7 od 21tt. Si v kritickom obdobi, vydrz s varenim pranim a upratovanim aspon do ukoceneho 36tt. Aby si este v nemocnici neskoncila. Ako ja..

liv1
19. aug 2024

@ina2405 mne to lezanie s panvou hore pomohlo velmi, necitila som take tlaky a aj brucho tvrdlo menej. Ja osobne neverim ze je to prezitok, aj v nemocnici nam dvihali postele

ina2405
19. aug 2024

@liv1 aj mne je jedno, čo na to niektorí lekári, tiež som cítila úľavu.

domcavesel
autor
19. aug 2024

Ďakujem za odpovede, práveže v nemocnici som bola 5 dní, keď sa nález nezhoršoval pustili má domov. Doma som už 3 deň, beriem konské dávky magnézia a utrogestan. Bruško tvrdne ale menej.
Mne osobne doktor vravel že mám len ležať ale nepreháňať to, robiť bežné práce v rámci možností, vraj nie je dobre ležať Non stop. Tak som z toho troška taká neistá. Samozrejme snažím sa čo najviac lezat.

nika23t
19. aug 2024

@domcavesel mne pri kludovom režime nariadil lezat s vyvýšenou panvou a nohami hore, a nič len wecko a sprcha, najesť sa. Radil podložiť nohy na posteli, aby som takto ležala. Podlouili sme len matrac, pre mňa celkovo otrasná poloha. Aj celý kludovy režim bol pre mňa neznesiteľný, dve deti doma a ja 4 mesiace v posteli.... Manžel a deti sa o všetko starali. A tak to aj vyzeralo... Ale par týždňov pred termínom som to dohnala.

matullienka
19. aug 2024

@nika23t za mňa hrozná poloha pri staršej dcére som tak prelezala od 22 TT, už som mala pocit, že kým porodim budem mať ploskatu hlavu lebo stále som sa zosuvala a opierala hlavou o čelo postele
Pri mladšej som bola v inej nemocnici a len som ležala od 27tt do 34tt s tým, že mi dávali magneziove infúzie

domcavesel
autor
19. aug 2024

@matullienka a porodila si v Tom 34tt alebo si ešte potiahla ? A pamätáš si aký si mala krčok ?

matullienka
19. aug 2024

@domcavesel od 27 tt som mala 20 MM porodila som 38+2, v 34 má pustili domov, s tým, že keby som aj porodila bábätko má už všetko dôležité vyvinuté tak ako má byť

domcavesel
autor
19. aug 2024

@matullienka ďakujem, tak to si ešte pekne potiahla doma. Ja som dnes 32+5, tak si vravím že min do 34t vydržím, bolesti nemám žiadne klop, klop

liviiiiii
19. aug 2024

@domcavesel ja som teda mala krcok 6mm od 25tt robil sa mi “lievik” z vnutra. Mala som kludovy rezim lezala som ako netopier dolu hlavou ale aj som sa sla prejst na navstevu na kavu no neprehanala som to.. keby som len lezala asi by som sa zblaznila. Lezala som tyzden v nemocke a potom v 34 estw tyzden lebo som sa otvorila na 1cm rodila som v 39tt aj to bol porod vyvolavaný kvôli niečomu inému. Naladila som sa pozitivne a dali sme to. Teraz mam 4 mesacne sidlo doma. Drzim prsty❤️

martaatram
20. aug 2024

Ja absolutne ziadne bolesti z nicoho nic skrateny krcok sitie v 24 tt vylozena doma panva az do 38 tt pokial ma neprestrihli… wcko sprcha …od 36 tt som sa uz zacala aj viacej hybat

nika23t
20. aug 2024

@matullienka veru. Mne sa z toho točilo v hlave, vsetko ma bolelo. Bola som šťastná keď Dr povedal, ze môžem konečne vstať a rozchodiť sa...

domcavesel
autor
20. aug 2024

To je zvláštne, asi naozaj aký doktor, taký názor. Mne pri prepustení jasne povedal, že základné veci môžem porobiť a aj sa troška prejsť po dvore...samozrejme bojím sa toho a čo najviac ležím...

baarbo
22. aug 2024

@domcavesel ja si myslím že na tvoj tt je 1,5 cm len pohmatom dobrý nález. možno keby sa robila cervikometria- meranie dĺžky krčka s USG vyšlo by aj o centimeter viac. mne pohmatom v 22 tt povedali 1-1,5 cm a v ten istý deň som bola aj na cervikometrii s dĺžkou 2,8 cm. hlavne že ho máš tuhý, uzavretý a tak ako píšeš že funguješ mi príde úplne adekvátne 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre