Aký výtok je normálny?

kikaski
14. dec 2012

Ahojte dievčatá, aké máte skúsenosti s výtokom v tehotenstve ? Čítam tu ja nešťastné scenáre a ja mám zvýšený výtok od 19 tt, je hustejší biely, ale po zaschnutí na intímke je do žlta...Lekár mi nerobil ster, vraj v tehotenstve je to normálne pokiaľ ma nijako neobťažuje svrbením, pálením alebo nezapácha...nemám zatiaľ žiadne komplikácie, ale strach mám, či je všetko v poriadku..najbližšia kontrola o 3 týždne, tam si asi ten ster vyžiadam...

danjelca
14. dec 2012

normálny je kremový..a nemala by si pocitovat žiadne bolesti

zivika
14. dec 2012

@kikaski neboj, podla toho, ako to popisujes, je to uuuplne v poriadku...ja mam tiez taky vytok a mala som aj v prvom tehu a nebol s tym ziaden problem... 😉

kikaski
autor
14. dec 2012

@zivika ďakujem, upokojila si ma,všetko je pre mňa nové a keď tu vidím čo všetko sa deje, tak mám strach....

magic08
14. dec 2012

@kikaski bud v klude, to co popisujes je uplne normalne... aj ja to mam, od uplneho zaciatku tehu... 😝

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zivika
14. dec 2012

@kikaski radsej to tu tolko necitaj, lebo psychika je svina a ked si precitas nieco zle, hned mas pocit a strach, ze aj ty mas ten isty problem 🙂 len si vsimaj seba, kym nemas zltozeleny alebo hnedy vytok, ktory zapacha a kym ta nic neboli, nepali, nesvrbi, je vsetko v poriadku...biely vytok je v tehu normal, lebo vlastne plni ochrannu funkciu...ked sa ti tam dostanu nejake bakterie, ten sekret ich vyplavi von, aby sa nedostali dalej...tak vlastne bud rada, ze ho mas 😉 daj intimku a nestresuj 😀

kikaski
autor
14. dec 2012

@zivika veľka vďaka, oddnes som rada, že ho mám :D veď ja neviem prečo to tu všetko čítam, mňa už asi porazí, ta fazuľka musí mať zo mňa stres tiež....ale ja jej to všetko vynahradím, keď tu bude 🙂 musím sa nejako upokojiť a veriť, že lekár vie čo robí a nenechal by ma len tak napospas komplikáciámm...

zivika
14. dec 2012

@kikaski neviem kedy mas termin, ale pridaj sa do skupiny s tvojim mesiacom porodu a tam si pis s kockam, co a ako, kedze ste vsetky v tom istom stadiu tehu, mozes sa popytat ich, ako sa citia, co je nove a tak...ja som sa pri prvom tehu takto najviac dozvedela 😉 ozaj si nevsimaj temy s chorobami a inymi starostami, to nepotrebujes ani ty, ani tvoje babatko 🙂 jasne, ze lekar by ta nenechal s komplikaciami 🙂 ved ty ani ziadne nemas (teda podla toho, co pises), tak sa z toho tes, lebo naozaj nie vsetky zienky maju to stastie...

kikaski
autor
14. dec 2012

@zivika termín mám v polovici apríla, momentálne 22 týždeň...tak to tu skúsim poskúmať, kto má rovnaké starosti 🙂 ale ty nie si až tak ďaleko odo mňa...asi o mesiac 🙂

zivika
14. dec 2012

@kikaski jednu temu mas tu https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/zazrak-pride-v-aprili-2013/ alebo napis IP @magimary aprilovky maju aj svoju sukromnu skupinu, ked jej napises, prida ta ku nim 😉 veru, sme kusok od seba, ja cakam v maji, keby si sa chcela cokolvek opytat, nie je problem, len mi napis radsej IP, lebo tu by sme uz odbiehali od temy 😉

simonkazga
14. dec 2012

pridávam sa k dievčatám vyššie. Podľa toho čo opisuješ je to úplne bežný tehotenský výtok. Ja mám tiež od nejakého 7tt. Dokonca pred dvomi týždňami mi robili povinný ster kvôli streptokokom a všetko bolo v najlepšom poriadku, nie len streptokok ale aj všetky ostatné kultivácie boli negatívne. Nestresuj zbytočne, mimi to cíti. Užívaj si toto krásne obdobie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre