Akútna sekcia 34+2 a bábätko je v inkubátore

marion30
2. máj 2020

Ahojte ženicky.vcera okolo 19:00 som akútne rodila cisárskym zo spinal,kôli prekalampsia,mali sa mi nehybal,záznam zlý na Ctg mu akoby prestávalo srdiečko..po sone zistili myslím krvavácanie skryté pod placentou,ležala som tu v Nových Zámkoch už 11 deň včera..prosím vás, chcem sa spýtať, malinkeho mi nedali neprilozili aby niečo nedostal a musel do inkubátoru,mal iba 1600g,ja som bola včera 34+2,mal cezo mňa pichnute aj kortikoidy na dozretie pluc..nemôžem vôbec spat,nic neviem, iba potom prišla od nich sestrička z novorodencov a pýtala si meno obvodneho lekára kam bude malý chodiť..prosím vas,pri takej váhe ak by bol bez komplikácií,dokedy musí byť v inkubátore a ako to bude so mnou?mali ste podobndakujem za každú informáciu 🙏 veľmi sa o neho bojim,som prvorodicka a neviem vôbec čo má čaká ani po sekcii dnes

7rebeka11
2. máj 2020

@marion30 pred 10 dňami som mala akútnu sekciu v 34+0, váha bola síce vyššia, no ešte stále je maličká v inkubátore. Je to individuálne, pretože iné detičky podobne narodené už sú vonku, no našej sa nejako nechce piť. Ide si pomaličky svoje, dávame jej čas. Čo sa týka mňa, bola som fit po 4-5 dňoch. V NZ je tuším aj špeciálne pracovisko pre tieto detičky, neboj sa, bude určite v poriadku, robia zázraky ♥️

juliet86
2. máj 2020

ahojki. gratulujem k babatku. pamatam si tu tvoje prispevky predtym. prajem ti skore zotavenie. do 12hodin-24 hodin ta skusia postavit. postupne zacnes jest pit. budu sledovat tvoju ranu. ako sa hojis ci vies ist na wc ci ti funguje mocovy mechur a crievka. mozes si skusut odsavat mlieko pre maleho. resp spytaj sa ci je to mozne zalezi od tvojho zdravotneho stavu. maly je v inkubatore. pytaj sa na jeho stav mas pravo na vsetky informacie. napr na jeho apgar skore sa spytaj. pytaj sa neonatologa. ak nebude mat ine problemy tak v inkubatore bude par tyzdnov. potrebuje pribrat. deticky v tomto tyzdni su uz "len" stredne nedonosene. verim a zo srdca prajem nech je zdravy vyhladaj si na nete obcianske zdruzenie malicek. pomozu tebe aj malemu

evkamotka
2. máj 2020

Ahoj, ovela lepsie na tom budes kazdy den, po tyzdni ti bude uz relativne dobre, po 2 tyzdnoch vcelku super.
Mne odtiekla voda 34+2 pri prvom. V nemocke sme boli 2 tyzdne ale podla mna vy budete dlhsie. Moj mal totiz cez 2kg a pre prepustenie je dolezity isty vahovy limit aj ci stabilne pribera a nechudne. Tiez ci ho budes vediet nakrmit-moj nemal saci reflex a ak by som to nevedela, nemohli by ma pustut domov.
Trvalo cca rok kym sa vsetko utriaslo-chodil, častejšie na 1. Poradne, 2. Do poradne pre predcasne narodene deti, 3. K neurologicke, 4. Nefrologicke (moj potreboval, no vyrastol z toho), 5.na rehabilitacie (rok sme cvicili 3x denne vojtovu metodu), 6. Do Protea, musrl nosil ortezu lebo sa mu veľmi zlezala hlavicka (predcasniatka maju k tomu sklon lebo maju maksiu hlavku). Prvy pol rok-rok mal naordinovanych kopec doplnkov co uzival (zelezo, becko, cecko, kys listova...)

marion30
autor
2. máj 2020

Ďakujem vám ❤🙏

lusyc
2. máj 2020

Ja som mala po týždni v nemocnici akútnu sekciu 32+1, 1360g.
Tieto riadky by som potrebovala vtedy ja:
Po sekcii ťa postavia do 24h. Možno sa ti bude točiť hlava, ale prejde to, tlak robí svoje. Neboj sa vstať, podržia ťa, pomôžu.
Začni si akoby masírovať prsia, medzi palec a ostatné prsty si vezmi prso a od okrajov smerom ku bradavke stlacaj, nech sa spustí mlieko, maličký ho potrebuje. Ak už budeš vidieť prvé kvapky takeho žltého, vypýtaj si skúmavku a zbieraj ho, dajú malému striekačkou. Masiruj často, potom budes odstriekavat alebo odsavať mlieko aspon kazde tri hodiny, lepsie častejšie, aj v noci. Kým maličký nebude vedieť sám sať.
Synček je v najlepších rukách, v NZ je perinatálne centrum pre skoro narodené detičky. Kortikoidy dostal.
Takže sa daj hlavne ty do poriadku, skúšaj to mliečko. Pi tekutiny.
Malý bude podľa mňa v inkubátore do 2 kg, ale aj podľa toho ako sa bude mať, ako priberať, dýchať, ako si bude vedieť držať teplotu tela. Určite ťa nenechajú len tak bez informácií.
Pytaj sa personálu.
Kludne píš. Držím palce.

brita7777
2. máj 2020

ahoj, no vidis zvladla si ten cisarsky 🙂. Dufam, ze malicky bude okej, mas to tazke, ze nemozte byt spolu ale neboj aj to pride, musis mu posielat vela energie, ze to zvladne, ze bude silny. Po cisarskom by ti mali pomoct v nemocnici, sestricky, pomalicky zacat chodit, isto ti daju aj lieky od bolesti, daj si doniest susene slivky, prip slivkovy dzus, aby si mohla ist na zachod normalne to pomoze, budes asi vela krvacat, vsetko je ok. Budes mozno aj trochu mimo, aj to je ok. Pri operaciach sa pouzivaju utlmovacie lieky a preto sa mozes citit divno par dni potom. idealne keby mali elektricku odsavacku, aby ti nabehlo mlieko, odsavat kolko ti povedia, ved pri tom len budes sediet, opytaj sa isto na to. Viac ma nenapada, gratulujem k babatku, zelam mu vela sil a zdravia aj Tebe !!
Keby cosi aj my ti tu poradime 😀

kikulienkadd
2. máj 2020

Blahoželám k bábätku! 🍀💝 prajem vám obom veľa zdravička! Tebe skoré zotavenie a nech ste čím skôr spolu. Buď trpezlivá, všetko bude dobré 🙏

marion30
autor
2. máj 2020

@lusyc moc ďakujem ❤🙏

marion30
autor
2. máj 2020

Dievčatá ste úžasné,veľká vďaka vam

lija22
2. máj 2020

v 31 tt som rodila tuez kvoli preeklampsii dvojicky, duevka mala 1600g. v inkubatore boli zhruba do dvoch kil resp podla potreby. u nas to trvalo mesiac. drzim vam palce ❤️

marion30
autor
2. máj 2020

@lija22 ďakujem 🙏

catherine1989
3. máj 2020

Ahoj, gratulujem k bábätku, aj ja si pamätám, že.si sa bála, ako to zvládnete. Na malého sa opýtaj, si jeho matka, a máš právo na všetky info ohľadom.jeho stavu. Prvé vstávanie je náročné a bolestivé, ale máš tu najlepšiu motiváciu - ak budeš vladat chodiť, tým skôr budeš môcť ísť synčeka pozrieť. Neboj sa, aj drobnejšie babenka vedia dnes lekári vypiplať. Hlavne ty sa daj do poriadku, aby si bola zdravá a silná a bola synčekovi oporou. Držím.ti silno palce a posielam veľa pozitívnej energie.❤️❤️❤️❤️❤️

marion30
autor
4. máj 2020

Ďakujem vám ❤🙏 Maťko pekne prijima potravu už tak už len pribrat 😘aby mohol domov

brita7777
4. máj 2020

@marion30 Zlatúšik krasny 😍😀 isto sa rychlo vypapka 😉

brita7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyc
4. máj 2020

@marion30 to je radosť. Nadherný, šikovný, vela zdravia prajem obidvom.

lusyc
4. máj 2020

@brita7777 veľký bojovník. Ste mali veľké šťastie v nešťastí.

juliet86
4. máj 2020

@brita7777 mala si nejake oriznaky preeklampsie? zvyseny tlak opuchy vyrazny prirastok na vahe bielkoviny v moci ? ako si sa citila?

brita7777
4. máj 2020

@juliet86 to tehotenstvo bolo zvlastne, no kedze som bola v cudzine a prvorodicka nevedela som poriadne o co ide..asi 5krat mi zmenili midwife, co bola ku koncu jedna z pricin preco sa to stalo, nik nevedel presne moj tlak, nik ma poriadne nepoznal a vedel moj celkovy zdravotny stav, dokonca sono vysledky boli chybne, kedze nevideli, ze by prestal rast, mala som caste tvrdnutie brucha, tiez som mala male brucho co sa im moc nepozdavalo, ale neriesili to, polku tehotenstva som mala az panicke stavy ked som musela cestovat na hranici socialnej fobie, to nvm ci bolo dosledkom hormonov alebo toho tlaku..tlak som mala vyssi od juna a rodila som v septembri, bielkovinu v moci mi zistili az ku konci tehotenstva v 38tyzdni..este ma dva dni nechali nech porodim prirodzene, ale kedze maly nebol redy, porod bol sekciou a bol uplne ok, len malinky, co sme vobec nevedeli kolko bude vazit, bol to sok, hlavne v den na prijem ked ma poslali a povedali, ze prestal rast, ze mi placenta zle vyzivuje dieta, bolo to strasne, ale prezili sme to a teraz uz na to v zasade dobre spominam. Pri druhom uz som mala lieky a kedze vedeli o zanedbani, snazili sa a bola som dvakrat tolko kontrolovana ako obycajna rodicka, co bolo aj dost otravne, kedze tie preventivne prehliadky som moc nemusela ☺️

marion30
autor
5. máj 2020

Ďakujem veľmi pekne 💓dievčatá a ako dlho boli ta rana? Alebo dokedy ju necítiť ten rez a krize

catherine1989
5. máj 2020

@marion30 kazdym dňom to bude cítim menej a menej, skúšaj sa hlavne postaviť z postele sama, bez pomoci, bez pridrzania sa postele... Tie svaly ešte budeš cítiť, keď zakasles alebo kychnes, mňa to tak naozaj prestalo bolieť po šestonedelí. To už stehy odpadnú. Už to mám pekne zahojene, veď už je od toho vyše dvoch rokov a stále ešte niekedy jazvu pocitim

lusyc
5. máj 2020

Za sestonedelie sa ako tak zahojí. Tiež ju citim stále, mala som dve sekcie, naposledy pred 15 mesiacmi, bolí hlavne, ked mam plný mechúr. Ked bude zahojená, doporucujem mastit, treba sa potom opytat v lekarni. Ja som nemastila a nemam ju peknú.

marion30
autor
5. máj 2020

Ešte sa spýtam,nemôžem kojit kôli koznemu ochoreniu, vcera mi dali na zastavenie laktacie Meocriptin,som myslela že do rána zomriem tak mi je zle z toho,už som neužila..viete nejaký prírodné recept aby sa mi netvorilo mlieko?moc ďakujem ❤

kikulienkadd
5. máj 2020

@marion30 skús znížiť príjem tekutín. Daj si cez prsia plienku a obviaž sa elastickym obväzom, širokým. Treba to pritiahnuť, ale samozrejme rozumne,musíš aj dýchať. Prsia sa ti nebudú tak nalievať. Pár dní to bude trvať, kým to pochopia,že mlieko prestanú tvoriť. Vždy keď máš pocit plných prsníkov, trochu si uľav, ručne odstiekaj, nie odsavackou. Tie lieky sú naozaj hrozné, ale pomáhajú, ak to s nimi nepôjde, zvládneš to aj bez nich. Ak nepomôže,čo som písala,skús sa obrátiť na niektorú laktacnu poradkynu tu na MK. Drž sa 🍀

marion30
autor
6. máj 2020

@kikulienkadd ďakujem 🙏 no zatiaľ facujem,a dnes mi v lekárni kúpili také homeopatiká na to zastavenie tak dúfam to pomoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre