Akú tabletku proti bolesti hlavy môžem v tehotenstve?

martuska174
18. júl 2013

hovorila som doktorovi že zvykne bolievat hlava,tak mi povedal že mam pit vela vody....co aj pijem pijem pijem .......ale už ked tretí den ma boli hlava a ja trpim!!!!!!!a tak som sa tesila na tehotenstvo

emikie
18. júl 2013

myslim, ze Paralen sa moze kludne v tehotenstve. Mne predtym nezaberal, ale v tehotenstve ano, dokonca stacila aj polovicka (hlava ma ale bolievala len prve mesiace, potom to zazracne preslo 🙂 ). Niekde som dokonca citala, ze je lepsie dat si tabletku, ako dlho trpiet - ze to dietatko tiez vnima nie dobre, lepsie je, ak je mamicka v pohode.

atreyu
18. júl 2013

Chápem ťa...paralen alebo panadol v pohode možeš...ja som panadol brala v porodnici na migreny ale tak s mierou...a pokial si v prvom trimestri tak si to radsej odpust ja som tie prve tei mesiace odtrpela

huxy
18. júl 2013

mne dr. odporučil šumivý aspirin c. tuším to obsahuje paracetamolum.

naja94
18. júl 2013

Ahoj, paralen 500 by mal byt bezpecny aj v tehotenstve.... Ja som tiez uz parkrat po nom siahla... Moj gynekolog mi to tiez odobril, tak vari neublizi babatku... Aj ked niekomu vraj paralen nezabera na bolest hlavy, treba asi skusit...

alenka777
18. júl 2013

mne v lekárni povedali, že v prvom trimestri paralen nie, ale acylpyrin. Po prvom trimestri paralen...

ichbinich
18. júl 2013

@martuska174:
Mozes si dat tabletku, kde je ucinna latka paracetamol, teda ako pisu hore, panadol a paralen mozes.
Aj ja si myslim, ze radsej si dat jednu tabletku ako trpiet cele dni. Paracetamol je totiz aj ucinna latka v sirupoch a cipkoch pre babatka, takze mozes.
Niekomu pomoze aj kava, ak pijes a nehnusi sa ti teraz v tehotenstve, mozes si dat aj kavu.

brumka
18. júl 2013

paraelen mozes ale az od 12tt, viac lekarov aj lekarnikov mi to tak odporucilo, moze sa a pocas dojcenia
@alenka777 acylpyrin by som nedavala vobec a nieto ani netehotnym. je to stasny bordel

bianka0111
18. júl 2013

Ahoj, ja mám tento istý problém....mávam silné bolesti hlavy sprevádzané zvracaním...jediné, čo mi odporučil lekár je Paralen.,.,..samozrejme, že som mala obavy a na nete som si naštudovala lekárske príspevky, kde ho odporučaju, ked už je treba tak paralen....ja som najprv vylučila uplne kávu, ale zistila som, že je to jedným spuštačom bolesti, a tak si ju radšej dám - jednu, aby som sa nedostala do stavu totálnej bolesti....a ešte, ked sa narýchlo najem....skus sa pozorovat, kedy Ti bolest príde....či to nieje spuštač, ktorý vieš ako tak zastavit, alebo aspon zjemnit. 🙂

martuska75
18. júl 2013

Na migrénu zvykne zaberať okrem tabletiek a veľa vody, ľahká strava - lebo ťažké potraviny, glutaman a podobne sú spúšťače. (V čískej ani nedojem 😉 ) Dokonca aj káva je spúšťač, ak si na ňu zvyknutá a ráno si nedáš, alebo naopak ak ti už migréna začína a dáš si, tak ju zhorší. 😒 Výborné je skúsiť migrénu prespať v zatemnenej a tichej miestnosti. Panadol (celkovo paracetamol) pomáha na slabšie migrény ale napr. u mňa ide von, ak už mám migrénu, tak ho neudržím v žalúdku. Sú aj špeci tabletky na migrénu ale netuším ako sa znášajú s tehotenstvom a sú len na predpis. Panadol v malom množstve sa môže aj pri kojení tak tipujem že aj v tehotenstve.
Mne osobne zaberajú masáže a akupresúrou, lebo migrénu spúšťa aj zablokovaná chrbtica hlavne krčná. MOžno by sa oplatilo poskúšať, ale len dobrý masér.

nicolle21
18. júl 2013

téma ako pre mňa ☹ ja mám bolesti hlavy dennodenne už od 6teho mesiaca.. teraz sme 9 dní pred termínom a tak sa mi to vystupňovalo, že sa to nedá zniesť. Sú síce aj lepšie dni, ale je ich máličko. K tým liekom - obehla som xy lekárov, každý má iný názor, nakoniec som sa poradila s pôrodníkom - on mi povedal, že Paralen v žiadnom prípade, ovplyvňuje vraj zrážanlivosť a môže mi zapríčiniť vykrvácanie, keby prišiel pôrod skôr 😒 predpísal mi Mydocalm, nemá kontraindikáciu, že by sa nemal v tehotenstve, ale zase netreba to s ním preháňať, vraj max 1-2 tabletky aj to nie každý deň.. mne nepomohlo ani jedno, ani druhé, tie bolesti mi pretrvávajú a zhoršujú sa, niektorí tvrdia, že je to z tehotenstva (citujem jednu doktorku: pani, ste tehotná, niečo vás bolieť musí 🙄 ), pôrodník tvrdí, že je to sprostosť, že skôr hlava bolieva v prvom trimestri, ku koncu by nemala a už vôbec nie s tým, že sa to zhoršuje, ale uvidíme.. finále je blízko u mňa, tak zbadáme, ktorá skupinka lekárov mala pravdu

ada30r.
18. júl 2013

Ja som starý migrenik - z alternatívnych metód mám dobré skúsenosti s medovkou z HANUSU - potrieť na spánky a krk zozadu, alebo pridať do krému pri masáži- pozor na oči dosť štípe ak sa tam dostane, studený obklad na hlavu + alpa - aj sprcha studená na hlavu, pridaj si k strave magnézium, a na žalúdok je jednotka cola. Mňa prešli po 4-5 mesiaci tehotenstva a vrátili sa až po pôrode - vplyv hormónov. Paralen by vraj mohol byť, ale uži hneď ako cítiš príchod záchvatu, neskôr už nie je moc účinný. Mne lieky proti bolesti zaberajú lepšie ak si ich dám tesne po alebo pred jednom - najlepšie nejaké slanšie pečivo. A ako bolo písané najlepšie prespať.
Spúšťače aj alkohol, syry a čokoláda, stres, počasie, zmena bioritmu - dobrá aj zlá. Najlepšia prevencia pravidelný denný režim - hľavne čo sa týka spánku a pravidelné cvičenie na krčnú chrbticu, stačí 5 min. denne a vyhýbať sa veľkému teplu - saunu som musela úplne vylúčiť.
Držím palce.

dejnas
18. júl 2013

paralen
mne ho dávali v nemocke v 9tt na bolesti

yanni
18. júl 2013

mne doky povedal, ze paracetamol sa moze. Cize je to v paralene, panadole atd.

lillona
18. júl 2013

paralen mozes. ja mavam migreny , ktore sa tehotenstvom este zhorsili. a tiez mi bolo od doktorky povedane, ze jedine, co si mozem dat je paralen. nastastie tie bolesti hlavy v druhom trimestri ustupili

snehurvocka
10. sep 2013

Paralen možeš aj mne pomohol.Ja som si dala pol tabletky a prestala ma boliet hlava.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre