Ako zvládnuť tetániu v tehotenstve?

4. apr 2024

Čaute ženy. Roky dozadu som trpela tetániou (cca 6r.), naposledy prejavy hyperventilácie 3 roky dozadu. Pred 3 rokmi som zmenila životný štýl, začala užívať zelenáče + zmena stravy a veľa veľa pohybu, schudla som veľmi veľa kg a na nejakú tetaniu som aj zabudla. Mala som v tomto období síce aj veľa stresu, ale ani raz sa žiaden prejav nevrátil. Teraz som tehotná, do 7mesiaca bolo všetko super, no v 7.mesiaci som začala mať nejaké ťažkosti a veľmi som sa začala báť o seba a bábo. A prišlo to- tetania sa vrátila. Sťažené dýchanie, priam až lapanie po dychu, hyperventilácia, zvýšený tep, mdloby až odpadávanie, pocity úzkosti, tŕpnutie rôzne, zimnica alebo návaly a pod. V takomto štádiu som ju teda nemala nikdy predtým, ale to pripisujem aj zmene hormónov + pokles minerálov a stopových prvkov určite. Nejaké rady, ako ste si s tým poradili? Magnézium som už začala vysádzať som 35.tt a navyše trpím veľmi nízkym tlakom. Ďakujem za každú radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre