Ako zvládnuť pobyt v nemocnici?

niki9807
26. jan 2024

Ahojte, dnes má hospitalizovali som v 34+6 a malinka ma 2100g vraj je mala tak pre istotu ma nechali na infuziach a kontrolovať prietoky.. ze sa skontroluje váha o týždeň.. Lenze doma mám 6 ročného synčeka bez ktorého som pravdu povediac nebola za celé roky ani deň ani noc 🥺 prichádza večer a mňa ide je*nuť... Viem treba myslieť na malinke a podobne ale nejde to ovládať plačem aj keď sa snažím nato nemyslieť. Nemocničné priestory vo mne vyvolávajú hrozne depresie, keby to bolo ze uz rodím brala by som to inak ale teraz to proste. Nejde je to na zblaznenie neviem si pomôcť ako to zvládnuť? 🥺 Co robiť.. Nejaké rady 😭

domininini
26. jan 2024

@niki9807 hospitalizovali ta koli babatku, mysli na to .. nesla si dobrovolne prec od neho .. bud rada ze si v starostlivosti lekarov lepsie nez byt doma a nahodou by sa nieco tebe alebo babatku stalo .. dobrovolne by si ta tam nenechali

betulinka1
26. jan 2024

@niki9807 čítaj, relaxuj, pocuvaj rozne zaujimave veci, spytaj sa doktora ci nevies chodit na prietoky ambulantne, lebo mas doma dieta, ze zle to znášas psychicky. Najprv by som sa popytala co a ako sa da a ked nie tak vydrzis. Nic ine ti neostane

iwesska
26. jan 2024

Pozri,mas to uz za par. Nie si vazne chora, robis to pre babo. To ta musi hnat dopredu. 6r.nie je male babo,da sa mu vysvetlit,preco tam musis byt a ze je to len na chvilu. Je to velkac,zvladne to. A ty si zatial vypln cas nejako zmyslupne,nejakou knizkou, alebo si nieco vesele pozeraj na nete,aby si prisla na ine myslienky a nedepkovala,nie je na to dovod😉

pribinak
26. jan 2024

Tak 6 ročný chlapec nie je 2 ročne malé dieťatko ktoré neviem povedať čo chce, plače a nevie bez mamy zaspať
Toto je už chlapík, ktorý si užije pánsku jazdu a ocinom 😊😊😊

Bábätko je naozaj maličké, je dobre že si pod dohľadom lekárov, čo by tehotné v iných krajinách za to dali.
Nemocnica nie je žiadna zábava, ale dá sa to zvládnuť.
Tak veľa síl

madeincssr
26. jan 2024

@niki9807 navstevy tam nie su povolene? Keby boli, partner moze za tebou so syncekom chodit aj kazdy den, ak ti (vam) to psychicky pomoze (a ak sa mu kvoli praci da, hoci aj za cenu nejakej dovolenky). Jasne, ze malemu bude pri odchode smutno, mozno si poplacete, ale na druhy den zas budete spolu.

januska12323
26. jan 2024

6 ročný je už veľký chalan, on zo zvládne určite lepšie ako ty. Mysli na druhé dieťatko, opýtaj sa lekára či sa to nedá riešiť inak. Zamestnaj sa príjemnými vecami, napríklad môžeš objednávať veci pre bábätko aj z nemocnice.

aj47456
26. jan 2024

Ach, čo by som ja dala za to byť v 34tt a plakat, ze mi chyba syn a nechcem byt v nemocnici lebo ma desia priestory. Zlatko, ja som v 23tt s problemami a modlim sa, aby nam male vydrzalo tam kde je aspon do 30 tyzdna... Hlavicku hore, citaj si knizky, v klude prelustruj babatkovske eshopy a bud vdacna za to, co mas a mysli na to, co krasne ta caka. 🙂 Drzim palce.

kacena4
26. jan 2024

v prvom rade sa upokoj a ber to ako "dovolenku" ked porodis budes sa musiet starat o babatko aj starsieho. ja som bola v nemocke a doma 10 mesacny drobec... to bol iny zahul (mala som deti po roku) 6 rocny je uz samostatny, zodpovedny a nie nalepeny na mame, takze viac to prezivas ty ako on. mysli na to, ze ak by sa ti teraz babatko narodilo v nemocke stravite niekolko tyzdnov, takze klud, ziadny stres ti nepomoze. vyloz nohy, pozeraj filmy, citaj knihy, pocuvaj radio.... relax

deti95060810
26. jan 2024

zas až také malé nie je... do pôrodu kľudne ešte pol kg priberie aj viac....

barbora0308
26. jan 2024

@niki9807 Ja som lezala v nemocnici 3,5 mesiaca 😁. Hospitalizovali ma v 22tt a lezala som az do porodu v 36tt a nasledne este kym bol syn v inkubatore. Ani raz som sa nepytala domov za cely ten cas, poctivo som lezala a bola vdacna za kazdy den nazvys, co ame boli 2v1. Ja viem je to tazke, frustrujuce, ak treba tak si poplac, ide ale o zdravy zivot tvojho dietatka. Bud silna a drzim palce! 🤞

danieli
26. jan 2024

@barbora0308 ja velmi podobne 25tt az 37tt plus inkubator😊narocne obdobie

barbora0308
26. jan 2024

@danieli Najtazsie obdobie v mojom zivote, ale dali sme to 💪. Ja som dokonca bola hospitalizovana pocas covid pandemie a platili este vsetky opatrenia. 2,5 mesiaca som nikoho nevidela, ziadne navstevy...az nasledne sa dalo na kratku chvilku.

mima172
26. jan 2024

Mňa pri spomalenom raste malej nehospitalizovali, nie je tam ešte nejaký problém? Len mi oznámili, že malá má IUGR (rastovú retardáciu) a bola som viac sledovaná. Dcéra sa narodila v 37tt (preeklampsia), vývojovo/vahovo zodpovedala 34tt. 2390g. V tom týždni ako si aktuálne ty mala pod 2000g. Každopádne, to, že ti odporučili ostať v nemocnici je asi preto, lebo to uznali za vhodné pre bábätko. Ak je o syna postarané, tak sa teraz zameraj na bábo v brušku. So synom si môžete viac x denne aspoň volať 🙂

niki9807
autor
26. jan 2024

@mima172 iný problém nie je akurát som mala aj malého predčasne 35+6 tak asi kvôli tomu....
Ďakujem krásne všetkym😊

nops
26. jan 2024

@niki9807 knihy,časopisy,videohovory.Ja som bola od 8tt 3x hospitalizovaná,od 22tt dlhšie,len ležať,nehybat sa.Katastrofa.Strasne som sa bála o malú,bola som otvorená a kontrakcie.Potom som sa po pár dňoch upokojila,proste zmierila som sa s tým,že inak to nejde a prespala som celé dni.Tyzden je nic

danieli
26. jan 2024

@barbora0308 ufff, tiez na to spominam ako na najnarocnejsie obdobie, ja som bola hospotalizovana v krajskom meste, tak navstevy boli dietnejsie, ale jedna vyhoda, ked som sla s druhorodenou dcerou na sekciu, zo dna na den, lebo vsak obe moje deti musia byt predcasniatka, a ostali sme este 2 tyzdne v inkubatore, to som bola nadsena, ze ako skoro domov😂🤭

nevenka
26. jan 2024

@deti95060810 no veru, mna s tymto absolutne nestrasili, ja som vahu dietata ani pri jednom (mam 4) vobec v tomto tyzdni nevedela, a to som pri 2 mala vysoky tlak a riesil sa vyvolavany porod skor. A prve dieta sa mi v ukoncenom 41.tyzdni narodilo a malo vahu 2800g. Uplne zdrave dieta.
Takze mamicka klidek, pravdepodobne vsetko bude ok a 6 rocne dieta to s tatinom doma tych par dni zvladne. Ja som doma nechavala 21 mesacne a dalsi raz 2 rocne a tych starsich som ani specialne neriesila, ked som sla rodit pocas covidu v 2020 tretie. Videli sme sa az po tyzdni. Ani navstevy, nic...mali 7 a 5 rokov.

lillyd
27. jan 2024

@niki9807 robis to koli babatku - toto si treba uvedomit 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Ten 6 ročný ostane doma s mužom aj keď budeš rodiť - to je to iste. Každé Dieta má 2 rodičov a preto si treba vyberať takého otca deti, o ktorom vieš že v takýchto prípadoch ťa plne nahradí a synovi doma nebude nič chýbať, bude o nho postarané a ty môžeš byť v nemocnici pokial to bude potrebné. A aj tvoj plač škodí babatku v brušku, takže buď silná koli nemu potrebuje to.

3petka
27. jan 2024

@niki9807 ahoj ja som musela rodiť v 34 kvôli tlaku - už mi odchádzali obličky. Maly mal 1,6 kg keď sa narodil. Bola som tam mesiac. Pustili nás keď pribral na 2 kg a bol plne kojeny a pekne priberal. Zvládnuť to zvládneš lebo musíš nič iné ti neostáva. A starší syn 7 rokov bol doma s mužom. Zvládli to a kde tu im pomohli starý rodičia keď muž musel byt v praci

milanemila
27. jan 2024

@niki9807 fu ja ze napises, ze mas doma 2-3 rocne dietatko, kt to bez teba nezvlada, ale myslim, ze 6 rocny chlapcek je uz naozaj “velkac”.
Ja som v nemocnici mimo porodu tiez bola par dni a uprimne som si mentalne velmi odychla aj fyzicky, citala som si, spala, pozrela serial.
Doma to urcite zvladnu aj bez teba a mozu ta prist navstivit, moj muz chodil s malou kazdy den po ceste zo skolky.

niki9807
autor
27. jan 2024

Snažím sa všelijak proste mi to nejde, celu noc som nespala🥺 mávam úzkosti a depresie cize s tým sa ťažko bojuje v takom prípade a tu je to ešte horšie . Aj keď je to možno ťažko pochopiť psychicky ma to tu ničí 🥺

madeincssr
27. jan 2024

@niki9807 a keby ti tam doniesli notebook a mohla si pozerat nejake pekne (pozitivne, romanticke, vesele) filmy? Potrebovala by si zmenit myslienky, nemysliet na negativne veci. Tie navstevy manzela s chlapcekom nie su mozne? Mala by si sa kazdy den na co tesit. Ani dobra kniha ta nevyslobodi a neunavi na spanok? Este mi napadlo, studuj napr. slovicka cudzieho jazyka, ktory chces ovladat. To spolahlivo uspava... 🙃 . Spanok lieci telo aj psychiku.

lillyd
27. jan 2024

@niki9807 tak pokial maš. psychické problémy, vypytaj si doktora psychiatra na pokec.. Tvoje telo vylučuje stresovy hormón, ktory škodí babatku.

timea301196
27. jan 2024

Tak ja som pri prvom synovi ležala 2 mesiace až do pôrodu..

Pri druhej dcérke 4m a vydržali sme tu sme.. robila som to kvôli ním!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre