Ako zvládate v práci tehotenské nevoľnosti?

ivfmama
20. máj 2024

Ahojte zienky, tie z vas, ktore ste mali/mavate tehotenske celodenne nevolnosti, ako to zvladate v praci? Mate nejake tipy alebo triky ktore pomozu prezit den?
Mam viac menej sedavu pracu ale som nonstop vycerpana, ked nelezim doma stale mi je na vracanie..cim horsie mi je, tym menej zvladnem zjest..a cim menej zjem tym viac zle mi je a na pracu sa nedokazem sustredit..
Ako von z tohto zacarovaneho kruhu?

camelie12
20. máj 2024

Keď mi bolo zle na zaciatku tehotenstva, v praci som "prezila" na bananoch a stave (mrkvovo-jablkovej).
To som celkom dobre tolerovala. Alebo aspoň trochu sucharu.

A ak bolo velmi zle, bola som na PN par dni.
Drzim palce!

werony_n
20. máj 2024

@ivfmama ja som bola prvé mesiace PN, keď som sa cítila lepsie išla som ešte do prace , co mne pomáhalo bola čistá voda a v lekárni si vieš kúpiť lizatka na tehotenské nevoľnosti, trocha ti neutralizuje chuť v ústach a nemáš pocit na vracanie.

luccija
20. máj 2024

@ivfmama skús od gynekológa čipky na nevolnosti

tess123
20. máj 2024

@ivfmama no ja som to mala fakt hrozne nezaberalo nic zvracala som aj 10x do dňa ,musela som ist na pn. Gynekológ mi predpísal Torecan tablety a to zabralo a nevoľnosti sa zmiernili o polovicu.Ešte zazvorove cukríky sú dobre

oblecenie99
20. máj 2024

Mne pomohlo mať už ráno na nočnom stolíku prichystané tyčinky či niečo slané. Po troch mesiacoch to našťastie prešlo,

rooberta
20. máj 2024

Cele doobedie nieco prezuvam, bebe keksy, dupetky, tycinky, alebo ovocie, aby som vydrzala do obeda. Po obede mi je tak hodku dobre, potom si dam nejake ovocie a na konci a cestu domov si dam zuvacku. Mna strasne boli zaludok a citim priserny hlad cely den nonstop. Nastastie ma napina a vraciam len rano doma. Mne ale naozaj dost pomaha ta zuvacka alebo cukriky. Drz sa.

esterka639
21. máj 2024

Mne moja gynekologička pred týždňom predpísala tabletky Torecan brala som ich asi 4 dní a nevoľnosti od vtedy nemám a som len 9tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre