Ako ste prežívali hospitalizáciu pred pôrodom?

mudreocko
1. sep 2016

Ahojte mamicky.
Som otvorena na 2 prsty a gynekolog mi odporucil hospitalizaciu.
Zajtra rano idem na prijem.
Urcite mi budu davat infuzie a magnezium.
No mam z toho zly pocit, pocula som ze budem mat nohy a panvu hore, tym padom hlavu nizsie. Doma musim mat vankuse pod hlavou lebo inak sa mi strasne zle dycha. Ked som len na rovnom lehatku u lekara tak sa zacinam skoro dusit, nie to este hlavu nizsie ako telo. K tomu mam nonstop upchaty nos hmmm...
Dalej mam brutalne bolesti v slabine a doma na posteli nemozem lezat v jednej polohe dlhsie ako 10 minut...dufam ze tam nebudem musiet byt len na chrbte ale aspon menit polohy na boku.

Prosim napiste mi Vase skusenosti...
Nutili vas vkuse lezat, ci sem tam ste sa mohli prejst?

Mohli ste aspon na wc ist, alebo ste boli nacievkovane?
Dufam ze tomu sa vyhnem.

Ako casto tam robia usg?
A ako casto pozeraju od spodu krcek?
Ci sa nahodou viac neotvatam.

Inak, pocula som od znamej byvalej sestricky, ze na 90 % magnezium pomoze zastavit porod ale na 10 % praveze urobi opak. Fuuu...dufam ze mne tu prvu moznost.

Dakujem vopred za (normalne, nekritizujuce) prispevky 😉

ematko29
1. sep 2016

Ahoj,nebudes ležat s panvou hore.ten nález nieje taký strasný.Na vecko a osprchovat sa tiež budes moct ist,ale obavam sa,že len to.budes mat prisny kludový režim a urcite budes moct menit polohy.ultrazvuk robia podla potreby a raz do týždna maju klasicku poradnu to znamená odvažia,vyšetria moč a tiež zaleží od potreby ako casto ta budu zo spodu kontrolovat.ale myslím,že casto nie,lebo aj to može vyvolat porod.akurat ti poradim aby si bola v co najlepšej psychickej pohode,ja som koli tomu porodila predcasne.

mudreocko
autor
1. sep 2016

@ematko29 no to musim byt ako tak v klude, lebo dost stredujem ako to doma zvladnu. Syncek ide do druheho rocnika, vysvetlivala som muzovi aj svokre kde je oblecenie, ucebnice, zosity, lieky co berie ...atd...no aj tak...rada mam ja vsetko pod palcom 😉
Dufam ze doma bude vsetko ok a ja a babatkom tiez.
Si ma ukludnila, som sa bala ze to bude moc prisne v nemocke.
Dakujem za nazor 🙂

ematko29
1. sep 2016

moj manžel bol doma mesiac s dvoma dcerami vtedy 9rocnou a 5rocnou.zvladol to ako chlap,deti najedene a to bolo hlavné: 😀 😀 😀 a učitelky to brali s rezervou lebo vedeli,že som v nemocke 😉

aduskatt
1. sep 2016

ja som takto bola 10 týždňov, najesť sa, do sprchy samozrejme v pohode, usg často, žiadne cievkovanie, nič a kontrola znútra žiadna, nechceli zbytočne do toho zasahovať.....

bubkol
1. sep 2016

Ja som takto lezala 12 tyzdnov, od 25tt... Zacalo mi tvrdnut brucho a keby mi nedali neskoro v nemocnici magnezium nemuselo sa nic stat :( dostala som totizto silne kontrakcie a kvoli nim som sa otvorila na 1 prst. Akutny prevoz do lepsej nemocnice, kde sa mi snazili 2 dni zastavit bolesti. Nastastie uspesne, dostavala som najvyssie davky magnezia, ale mala som hadam najprisnejsi kludovy rezim :( iba wc, sprcha, najest pri posteli, navstevy v specialnej miestnosti. Ctg na izbe tusim 3 x denne, ultrazvuk raz za tyzden, zospodu raz za mesiac. Pokial nemas nijake bolesti, urcite to v pohode zvladnes, ale pozor na tvrdnutie bruska, dokonca mi zakazali dotykat sa bruska a hladkat ho :( a co sa tyka lezania, nastavili mi postel, aby som mala panvu vyssie, ale nedalo sa tak vydrzat, nasla som si svoje polohy, hlavne musis byt v pohode, predsa nebudes lezat tak, ze nebudes moct dychat, to skor ublizi babatkou, ako normalna poloha. A ziadne stresy a negativne myslienky. To nam najviac pomohlo, pritom to prostredie bolo fakt na nervy :( cely ten cas s tou istou babou na izbe... A s nikym inym sme sa nestretali okrem sestriciek :( Vela som citala, spala, pozerala filmy. A modlila sa, myslim ze aj to zachranilo mojej dcerke zivot a potiahli sme do 38tt. Inak zalezi aj od lekarov, ale pokial v pohode ukoncis 37 tyzden, mozno ta pustia domov, aby si v pohode cakala na porod. Hlavne vela sil a ziadne slzy 🙂 je to velka skuska pre kazdu zenu, ale na to sme tu, aby sme nasim detickam zabezpecili bezpecny prichod na tento svet. Drzim palce 🙂 urcite to v pohode cela rodinka zvladnete 🙂

mudreocko
autor
1. sep 2016

Dakujem za skusenost 🙂
Mbe vraveli ze tak na dva tyzdne tam budem a to som otvorena na 2 prsty...hmm...uvidime.
To tvrdnutie brucha mam cca 6-15x za den, kedy ako.

aduskatt
1. sep 2016

@mudreocko aj mne vraveli dva týždne a bola som do konca - teda do 35 tt

sue
2. sep 2016

Bola som tri týždne. Tu zvyknú držať do konca 35tt, keď už sa bábo "môže narodiť".

Lezali sme, hocijak 😃 po týždni od nudy s nohami aj na plafóne...hlavne si zabezpeč čo budeš robiť - knižky, krížovky, tablet, štrikovanie...bo je to nudaaaaaa...no a pitný režim a ovocie 😊

Na usg som bola 2x za tie tri týždne, krčok pozreli pri príjme a pri prepúšťaní, 2x denne boli "pásy" CTG...

mudreocko
autor
2. sep 2016

Tak uz lezim. Za tie dva dni sa mi nezmenilo a stale som na 2 prsty. Lekarka vravela ze tak tuzden tu budem. Tak uvidim. Zatial sestricky v pohode 🙂 aj baby na izbe su zlate 🙂

helenanovakova
2. sep 2016

ja som ležala od 29. tt. v nemocnici, nohy som nemala vo zvýšenej polohe, ale mohla som sa ísť len najesť a spráchať hygienu. inak som musela ležať. sono aj ctg (od 33. tt.) mi robili denne, vyšetrenie od spodu raz za dva týždne. vydržala som do 36. tt.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre