Ako sa vám prejavila tromboza v nohe v tehu?

misulik1310
9. jún 2019

Ahojte babule ako sa vam prejavila tromboza v tehu? A ako vam nato prišli.. Posledny dni ma boli jedno lýtko nemam ho opuchnute ale mam ho vacsie ako to druhe.. A taky divny pocit v nom mam.. Preto chcem zr ako sa to prejavilo vam 🙂 dakujem

lubik87
9. jún 2019

@misulik1310 ja som chválabohu nemala trombozu ale idem na sono žíl lebo mám tahavu tupu bolesť od stehná až po chodidlá..tam miestami aj štipe...ale kočky písali že tromboza.sa prejavila že noha zmenila farbu , opuchla , cítili mravencenie prípadne silnú bolesť ... preistotu si zajtra zavolaj na gyncu alebo sa choď ukázať

misulik1310
autor
9. jún 2019

@lubik87 v utorok mam poradnu tak urcite hned poviem dr dufam ze to nieje ono lebo mam strach a uz som v 36tt

fkata
9. jún 2019

@misulik1310 Ahoj, bolesť a opuch. Mnohokrát, nemá príznaky. Do stredy nečakaj.

luu1122
10. jún 2019

@misulik1310 ja som nemala trombozu pocas tehotenstva ale pred. tahala manoha ale nemala som ziadny opuch

misel0806
10. jún 2019

@misulik1310 Ahoj ja som chytila hlbokú žilovú trombózu ,zhruba pred mesiacom ,príznaky ťahavá bolesť od stehna až po lýtko mám to na ľavej nohe ,lebo trombóza ako povedal dr postihuje väčšinou ľavú nohu ,,,nemohla som chodiť na nohu ani nohu vystret ,jak som nohy zvesila s postele aj keby my tam klince pritĺkali proste trombóza neskutočne bolí ,lýtko som mala tvrdé opuchnuté.. Môj gynekológ ma poslal v 34 tt na cievne,tam my robili utz a tam to doktor zbadal celá noha od stehna až po lýtko upchatá zrazeninu.. Okamžite som musela ísť ležať do nemocnice ,,Musím si pichať fraxiparín ,nohy musia byť stále zabandážované stiahnuté.. 10 dní som bola v nemocnici ,postupne som nohu musela rozchodiť aj keď to bolelo tak vraveli doktori musím chodiť aby sa upchaté cievy spriechodnili a tak sa aj stalo ,,naposledy čo som bola u dr bola polovička nohy priechodná ,len lýtko ešte nie tak teraz pôjdem na kontrolu zas tak som zvedavá,,ale bolesti už nemám a chodím normálne..V živote som trombózu nemala ani v prvom tehu. Ono je to nebezpečné a treba to podchytiť včas ,lebo keď tromb v nohe praskne bude kolovať do celého tela dostane sa až do pľúc skončí to embóliou.. Neviem daj sa skontrolovať cievnym dr pokým nemáš silné bolesti,,,Ono to aj mňe začínalo po troške až som chytila také bolesti keď som doslova plakala kedy to skončí ,,držím palce..

pehavynostek
10. jún 2019

Netreba čakať. Ja som dostala trombózu na začiatku tehotenstva, začínalo to nevinne, len akoby kŕč v lýtku, nevedela som, čo sa deje. Postupne sa bolesť vystupňovala, že som už chodila s palicou, noha ale opuchla len trošku, tak som išla na pohotovosť a hneď sono ukázalo, čo je vo veci... Postupne sa zrazenina rozšírila na celú nohu. Našťastie už je lepšie. Netreba čakať, je to nebezpečné... Držím palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre