Ako prebiehalo biochemické tehotenstvo?

alex1999
22. aug 2024

Ahojte zienky chcem sa vás spýtať tie,ktoré ste si prešli biochemickym tehotenstvom. Ako to prebiehalo? Poslednú menštruáciu som mala 12.7. robila som si tehotenske testy a boli vždy slabo pozitívne. Cítila som sa veľmi unavená. Včera som chcela skúsiť ďalší tehotensky test,no ráno som vstala a už som mala menštruáciu. Mala som dosť silné bolesti v podbrušku aj v krížoch. Ľahla som si večer do postele a išla spať. Dnes ráno som sa zobudila a tiež veľa krvy a na vlozke som mala dosť veľké krvné zrazeniny. Včera tiež. Samozrejme mávam zrazeniny počas menstruacie. Ale tento krát je to hlavne hlavne kvôli tomu testu. Mohlo ísť o biochemicke tehotenstvo?

e1i
22. aug 2024

@alex1999 biochemicke tehotenstvo je svojim sposobom len omeskana ms. Su totiz baby kt napr netestuju a tak ani nevedia. Intenzita bola normalna ako vzdy. Test mohol byt aj falosne pozitivny,niektore tak robia

nila31
22. aug 2024

Dva tyzdne mi meskala ms, inokedy sa mi to nestavalo, testy silneli, ale pomaly, potom som zacala krvacat, bolesti neskutocne..snad horsie ako pri ms a krvacala som velmi dlho aj vyse tyzdna

beata_k
22. aug 2024

@alex1999 Keby si netestovala, tak ani nevies, ze to mozno bolo bichemicke. Vacsina zien ani nevie, ze boli tehotne. Neprejavuje sa nijak zvlastne. Ide o normalnu menstruaciu.

alex1999
autor
22. aug 2024

@e1i samozrejme len ja som tých testov skúsila dosť. Tuším 5 som ich mala. Jeden negatívny a ostatné slabo pozitívne takzvaný duch na každom jednom teste. Ja som toto ešte nikdy nezažila preto som bola zvedavá. Zažila som len zamlcany potrat

alex1999
autor
22. aug 2024

@nila31 Mala si tiež dosť veľké krvne zrazeniny na vlozke?

petamich
22. aug 2024

@e1i nie nemas pravdu, biochemicke tehotenstvo je normalne tehotenstvo, vajicko sa oplodnilo akurat sa z nejakeho dovodu neudrzalo, ako biochemicke tehotenstvo klasifikuju aj tehotenstvo, ktore nestihol lekar potvrdit, takze pokojne ide o mikropotrat v 5-6-7 tyzdni tehotenstva a kedze lekar ta objedna az neskor, nestihne tehotenstvo potvrdit

Ja som napr. potratila 2x v 6-7. tyzdni - testy pozitivne, zacala som spinit, sla k lekarovi, vysoke HCG tehotenstvo potvrdilo, akurat zacalo (nastastie) klesat a preto to spinenie az priala mebstruacia. Menstruaciu som mala neskutocne silnu, obrovske zrazeniny zo mna sli, kedze vystelka bola vyssia ako zvycajne pri "obycajnej" menstruacii

petamich
22. aug 2024

@beata_k ak ti menstruacia meska 2 tyzdne, tak mi ukaz jednu zenu co netestovala 🙂 nie vzdy biochemicke tehotenstvo znamena oneskorenie menstruacie o 3 dni

Pri meskani 2 tyzdne testuje aj zena, co sa vedome o dieta nesnazila ale mozem sa mylit

nila31
22. aug 2024

@alex1999 ano viac ako obvykle pri ms

alex1999
autor
22. aug 2024

@nila31 A riešila si to s lekárom? Ja som zatiaľ k lekarovi nešla.

nila31
22. aug 2024

@alex1999 takto..po 2 tyzdnoch ked uz som mala dost silnu ciarku som sa chcela objednat, ale zacala som tu nedelu vecer krvacat, hned na druhy den som utekala ku gyn ale moju zastupovala ina a povedala mi ze je to mikropotrat😏krvacala som 3 dni bolesti take ze dovidenia, potom sa mi spustila uz ms ale to neskor, asi ked uz kleslo hcg uplne, no a to trvalo dlho a bolo to ako som pisala intenzivne krvacanie, potom uz bolo vsetko ako obvykle

alex1999
autor
22. aug 2024

@nila31 Ja som nestihla riešiť ani lekara. Len som sa doma testovala vždy tam bol duch a na ďalší deň už keď som chcela ďalší test na potvrdenie tehotenstva a riešiť aj lekára tak už prišlo to hrozne krvacanie a bolesti.

nila31
22. aug 2024

@alex1999 ano, vraj sa to stava no co uz, asi to tak malo byt.. teraz mozme len cakat na dalsiu prilezitost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre