Ako prebieha amniocentéza?

5. okt 2021

Ahojte maminy, prosim ako prebehla vasa jednodnova amniocenteza? Zaujima ma ako to prebieha pri odbere, co mate pritom na sebe, ci ste mali nejaky specialny rezim po odbere doma - pripadne kolko dni. Dakujem pekne

deanka123
5. okt 2021

Ahoj, ja som bola na amniocenteze v auguste, prídeš ku dr kde ti to budú robiť, lahnes si najprv spravia ultrazvuk pozrú kde sa nachádza bábo, potom ti vydenzifikuju bruško a pichnú ihlu a odoberú 4 skúmavky. Po odbere počkáš cca 20 min vonku pred ambulanciou keby ti prišlo zle alebo sa niečo stalo a pokiaľ bude všetko OK pôjdeš domov. V ten deň by som radcej nič namáhavé nerobila radcej si len polezat a byť v kľude. Držím prsty 🙂

denden77
5. okt 2021

prisla som, dala pokec, prezliekla sa do nocnej kosele, sla na miesto.. 2 Dr. a sestry, jeden Dr. to mal cele pod palcom pod utz, druhy robil odber.. po zakroku som 3 hod. lezala v nemocnici, sla domov a bol odporuceny kludovy rezim.. nepmatam si presne ale tusim 2-3 dni..

autor
5. okt 2021

@denden77 prosim ako sa robi ten ultrazvuk? Vaginalne alebo cez brusko? Nestane sa ze by som sa pritom vpichu nejako zle pohla? Uplne stres mam z toho
@deanka123 dakujem 🍀 uz nech to mame za sebou

althejka
5. okt 2021

sono cez brucho, klasicky, ja som si dala ruky pod zadok. bala som sa,ze sa pohnem. ale da sa to, doktorka mi rozpravala,ako vidi mimco a ze spi a ze je daleko od ihly. a naozaj to netrva dlho. drzim palce

zuzanockamt
5. okt 2021

@deanka123 ultrazvuk sa robí počas celého zákroku

denden77
5. okt 2021

sono cez brucho.. a neboj, nestane.. len treba byt v klidku a nepanikarit.. prijemne to nie je ale nie je to ani nic strasne.. drzim palec 🍀

deanka123
5. okt 2021

@zuzanockamt ano viem zle som sa vyjadrila

amelie2017
5. okt 2021

Aj mne robili tento rok. Pocas celeho zakroku ti robia sono, aby videli, kde je babatko. Mne strasne dlho hladali bezpecne miesto vpichu, lebo maly bol v dost zlej polohe a nechceli pichat velmi nizko, lebo tam je vraj vacsie riziko pretrhnutia plodoveho obalu. Samotny vpich nie je na kozi vobec bolestivy, ale odber je trosku neprijemny, ako menstruacne bolesti. Tak ma aj 2 dni pobolievalo brucho. 2 dni som mala byt v posteli a vstavat len wc, sprcha a jedlo, vstavat cez bok, nezatazovat brucho. 2 tyzdne potom kludovy rezim- ziadna rychla chodza, cvicenie, dvihanie tazkych veci. Ja osobne by som do toho uz isla len v pripade naozaj vazneho podozrenia. Velmi zle som to psychicky znasala.

autor
5. okt 2021

@amelie2017 jak ja ti to verim, naozaj a velmi sa bojim
Baby dakujem a drzte palce. Ja asi ani dychat nebudem

nwnw
5. okt 2021

Myslim som tam mala nocnu koselu. Cely cas robili sono. Vpich bol trosku neprijemny, ale nic hrozne. Este sme museli ostat na izbe po zakroku, keby nam prislo zle. Boli sme tam 3 naraz. Potom som si odsoferovala domov 30km 😁. Nie je sa coho bat. Nic ma ani nebolelo.

mijunik
6. okt 2021

Ja som mala amnio síce v roku 2011, ale asi sa nič nezmenilo. Vpich bol prekvapujúco úplne v pohode (neviem, akú bolesť som čakala 😄), zákrok trval krátko, predtým som bola vydesená, ale bála som sa viac, ako bolo treba. Bol to strach z neznámeho plus strach o bábo a o výsledky. A podľa slov lekára trafiť ihlou dieťatko v maternici je ako trafiť ihlou čerešňu voľne plávajúcu v pohári. 🙂 Takže počas zákroku pokojne dýchaj, neboj sa, nepohneš sa nijako blbo. 🙂 Po zákroku 2-3 dni prísne kľudový režim, ležať, ale to Ti určite v nemocnici povedia. Držím palce. 🍀

renka30
6. okt 2021

Bola som na amnio v 2010, strach tam bol určite, hlavne aj o to aky bude vysledok. Ale cely cas robia sono aby vedeli kde je babatko, vpich bol troska neprijemny ale nic co by sa nedalo vydrzat, potom 2 hodny v nemocnici a isla som domov. Drzim palce, urcite to zvladnes a vsetko bude v poriadku!

autor
6. okt 2021

@renka30 dakujem za podporu. Mam to uz zajtra. som uplne rozhodnuta tam ist, strach je tam asi vzdy. Ved kazda mamina sa boji o dieta.

mijunik
7. okt 2021

Ako sa cítiš?

autor
7. okt 2021

@mijunik dakujem za opytanie 🙏🏻🍀 mam to za sebou, poviem uprimne, ani spat som nevedela. Ale samotny zakrok nebol vobec taky bolestivy a strasny ako moje predstavy. Trochu ma bolelo podbrusko tesne potom, ale uz sa citim ok. A mam mat kludovy rezim najblizsie dni, tak sa pokusim relaxovat. A teraz cakat na vysledky⏳

mijunik
8. okt 2021

Super, že si to zvládla 🙂, strach z neznámeho je vždy veľký. Želám Ti, aby si sa čím skôr dozvedela, že výsledky sú v poriadku. 🍀 Oddychuj a relaxuj. 😊

autor
9. okt 2021

@mijunik dakujem velmi pekne 🙏🏻☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre