Ako odlíšim zdravé tehotenstvo od mimomaternicového?

4. sep 2023

Vcera som zistila, ze som tehotna. Priznaky mam presne ako menstruacne akurat asi tak 100x intenzivnejsie, v noci pichanie v podbrusku, bolest prsníkov sialena, bolest podbruska, bolest krizov a extremna unava. Ani som sa nezamyslala nad tym, ze by to nebolo bezne, az pokial som tu nenatrafila na temu o mimomaternicovom tehotenstve a citam tam o pichani v podbrusku, silnych bolestiach a podobne. Ako prosim rozoznat zdrave tehotenstvo od takeho mimomaternicoveho?

Som tehotna prvykrat, poprosim odpustit si blbe poznamky. Nevyznam sa v tom velmi. Bojim sa, aby bolo vsetko ok.

A este otazocka, spinit sice nespinim zatial, ani ziadne krvacanie nie je pritomne (ako sa uvadza pri mimomaternicovom), ale zasa citam aj vela komentov, ze zeny spinia na zaciatku a je to bezne, pretoze to prichadza v case ocakavanej menstruacie.

Dakjjem.

mima1608
4. sep 2023

Špiniť môžeš aj keď sa plod uhniezďuje. Každopádne volaj doktorke a šup na sono. To je jediný 100% spôsob ako vylúčiť MMT. Ono tie príznaky sú naozaj veľmi individuálne u každej ženy. Mňa napríklad prsia neboleli, ale menštruačné bolesti som mala také, že som odkladala týždeň robenie testu, lebo som si bola istá, že jednoducho ide menzes.

autor
4. sep 2023

@mima1608 lekárka ma dovolenku, takze az budúci tyzden sa viem dovolať..dufam, ze ma vezme cim skor, teraz po precitani diskusii tu celkom stresujem🙈 ale tak neviem, ci k nej nie je skoro aj tak ist, ked kazdy hovori najskor v takom 6-8tt…ja som len teraz aktualne zistila, ze som tehotna

zuzanaokasova
4. sep 2023

Pri mimomaternicovom tehu je bolesť na odpadnutie. Silné pichanie a postupne sa pridalo jemné špinenie... hcg musí byť aspoň 1000, aby bolo niečo na utzv vidieť

autor
4. sep 2023

@zuzanaokasova dakujem za koment, ved to sa bojim, ze ma lekarka ani tak skoro nevezme, lebo je to tak skoro zrejme aj tak zbytocne…moja bolest je taka narazova, ale urcite vydrzatelna, je to ako silnejsie kramy…no a pride na par hodin, potom na par hodin zmizne

mima1608
4. sep 2023

@autorka, nestresuj, stres dieťatku neprospieva ☺️ niektorí lekári objednávajú hneď, aby vylúčili práve MMT a potom znova o 10-14 dní na potvrdenie akcie srdiečka. Aj ja som tak bola 🙂 každopádne, ak by si začala ešte aj špiniť, radšej smer pohotovosť.

autor
4. sep 2023

@mima1608 dakujeem🙏 verim, ze to bude vsetko dobre 🙏 snazim sa byt pozitivna ale niekedy mi prave to citanie tu nerobi dobre 😅

mima1608
4. sep 2023

@autorka, mne moja dr hneď na prvej poradni povedala, nech nič nikde nečítam a keď mám otázky, mám sa pýtať jej. Lebo veľa veľa vecí je na internete zveličených, ba až nepravdivých. Ostaň pozitívne naladená a teš sa na bábo. Držím palce 🤞

rebcav
4. sep 2023

všetko je ok, určite .... presne tak som to cítila aj ja 🙂

autor
4. sep 2023

@mima1608 dakujeem, si velmi zlata 🙏🥰 urcite tam dalsi tyzden pojdem, aj keby som mala neohlasene prist😂

autor
4. sep 2023

@rebcav dakujeem za podporu 🙏 snad anoo, citam aj, ze vela bab ma take silnejsie bolesti, tak hadam patrim medzi ne..zvyknem aj menstruacne bolesti dost prezivat, tak asi preto😅

ildiko36
4. sep 2023

Ti nemusiš čakať na svoju dr, choď na pohotovosť , zdravé tehotenstvo nema čo bolieť!Bolest prsnikov, ,krížov je normalne i únava ale keď maš bolesť podbruška skočila by som k doktorovi.

autor
4. sep 2023

@ildiko36 to si jedina co mi toto hovori, kazdy vravi, ze je to uplne bezne v tehotenstve a ze ked prvy trimester nebudem citit takyto diskomfort tak sa mam vtedy bat 🙄 tak teraz neviem

tinka_1807
4. sep 2023

Môžu to byť úplne normálne príznaky tehotenstva. Ja som mala tiež mierne bolesti podbruška. Vraj je to tým, že maternica sa začína rozťahovať.... Ale ja som mala fakt len mierne. Švagriná mala mimomaternicové a teda ona mala aj silné krvácanie. Ako pri menštruácii. A trvalo jej dlho, asi 10 dní ... K tomu silná bolesť brucha a a ona mala aj hnačky. ... Ale bolesť podbruška naozaj môže byť aj normálny prejav tehotnosti.
Počuj ... Nič nečítaj už :D ... Len si užívaj tehotenstvo a ver, že to bude dobré ;) zbytočne sa nestresuj a budúci týždeň k lekarke.🙂

autor
4. sep 2023

@tinka_1807 ďakujem🙏 ano, zatial vsade som citala pri mimomaternicovom len o tom krvacani…ja mam tie bolesti chvilku a potom dlho nic, pripisujem to teda normalnemu tehotenskemu javu🙏😅 dakujem krasne 🙂

zuzanaokasova
4. sep 2023

Určite sa roztahuje maternica.( bolesť ako pri ms, bolesť pŕs, únava)Neboj bude to ok. Ja som prekonala mmt a viem to porovnať s normálnym tehu. Tie bolesti boli iné. Sama som si myslela, že to bude mmt, lebo ta bolesť bola pichľavá, ostrá, v jednej strane. Špinenie sa pridalo neskôr. Mne praskol vajcovod, našťastie v nemocnici. Okamžite sa muselo operovať...

autor
4. sep 2023

@zuzanaokasova ďakujem krasne za povzdbudenie…to fakt, az tak? Uf tak to mi je velmi luto :( hlavne, ze ti to dobre dopadlo 🙏 mna desi jedine to pichanie v podbrusku, dost casto ma picha na lavej strane ale sem tam aj na pravej…jedine to ma desi…tie silnejsie bolesti, tlak v podbrusku nejako neriesim…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre