Ako funguje test na únik plodovej vody?

25. mar 2022

Ahojte. Chcem len poprosit o radu. Dnes som bola na poradni(39+1tt) a spominala som dr ze mam obcas mokre nohavicky. Ja som bola v tom ze mi maly kope do mechura a cvrknem si, lenze niekedy je toho dost(posledne dni) tak mi odporucila,dat si vlozku a ist na porodnicky prijem kvoli tomu testu.asi sa jej nezdalo aj mnozstvo vody na sone. Lenze nemam to kazdy den co ked si dam vlozku a pridem tam, nieje to trapne? Ako dlho mam mat tu vlozku, ved co ked si ju dam a akurat vtedy nic nepotecie🙈 spominala ze mi nemusi odtekat stale ak je to niekde na boku poskodene ale aj tak ved vlozka aj vyschne po case kus, zafarbi sa to aj ked uz bude sucha? Uplne som mimo z tohoto. Dakujem za kazdu odpoved vopred😅

gertys
25. mar 2022

Vola sa to Temesvaryho test. Vlozku maj uz vzdy. Ked na wcku zistis ze je mokra, zabal si ju a chod do nemocnice. Poleju ju takou tekutinou. Ak zmodrie je to plodova voda

autor
25. mar 2022

@gertys ked mne vzdy vlozky pridu nie velmi mokre🙈 ja to zbadam skor na intimke, ze som mala okolo intimky mokre nohavicky. Ja proste na vlozke nevidim nic🙈 ale tak vyskusam hned zajtra a pojdeme s priatelom pobede, predsa len radsej sa aj 2x otocit ako by sa malo nieco stat. Len ci to nieje nejaky trapny pocit tam😅

henrieta2022
25. mar 2022

Mne tak odtekala po kvapkach, lezala som na rizikovom. Aj ked je jej malo tak chod, oni vedia co robia🙂 vdaka tomu roztoku mi zachranili malu🙏❤️

selena_luna
25. mar 2022

Autorka intimka nie je dobra na ten test akurat som to dnes riesila s mojou dr. Odporuca obycajnu vlozku bez toho gelu vo vnutri. Mozno mas teda gelove vlozky co super saju... tak tie nie

henrieta2022
25. mar 2022

Vlozky treba poporodne. Ak by ste prisli s klasickymi alebo intimkami tak test nevykonaju. Aspon tak mi to v nemocnici povedali v decembri.

gertys
26. mar 2022

Vobec to nerieš. Keď ti unika voda po troche to nie je v kvapkach ale nirmalne cele gate mokre ako pocikana. Mne zistili ze tyzden uz mam malo vody lebo ja som ju vycikala 🙂

henrieta2022
26. mar 2022

@gertys mne isla po kvapkach a musela som ist na akutnu sekciu 30+6

gertys
26. mar 2022

@henrieta2022 ano mali ste problem, že voda odchadzala a žiadna sa nedotvarala. Nie je to bežne ale stava sa to občas. S takou pani som raz ležala. Každ deň na ňu myslim ako to dopadlo. Bola len 23 a nevedeli či sa jej bude voda dotvarať alebo plod zomrie. Každopadne toto nie je pripad tejto pani lebo je ak ste si nevšimli 39+1 a tam už voda rozhodne nekvapka.

henrieta2022
28. mar 2022

@gertys mne uniknzachytili 30+6 a popritom na vysetreni den predtym to bolo ok. Chcela som tym len povedat, ze poznam vela zien, ktorym voda "nevysplechla", ked je clovek dva mesiace v nemicnici tak si toho vypocuje dost ci uz od zien alebo zdravotnikov. Vsimla som si tyzden tehotenstva a mojim komentarom som len chcela napisat,ze netreba nic zanedbat v hociktorom tyzdni🙂🍀este raz drzim palceky autorke✊

autor
28. mar 2022

Ahojte, tak som bola pre istotu a pre pokoj na dusi, sice to bolo trapne ale co uz. No lenze ako mi to tam sestricka nastriekala, tak nic v pohode, ale kym sme prisli domov tak bola vlozka na krajoch modra, teraz neviem cisa tam mam vratit alebo co🙈

gertys
28. mar 2022

Nemusiš. To ma zmodrieť okamžite. Vôbec to nie je trapne. Ale počitaj že každym dňom môžeš začať rodit. Predpokladam, že maš v tychto dňoch termin 🙂

autor
28. mar 2022

@gertys dakujem za odpoved som sa ukludnila. Ano mam termin teraz vo stvrtok preto som asi taka vyklepana, pri prvom mi vodu prepichovali az na sale takze vobec neviem o tomto nic. Este by som doplnila ze vlozka mala len kraje modre ta absorbcna cast nie. Cize mohol zreagovat aj s tym materialom snad.

gertys
28. mar 2022

To som mala aj ja tak. Budeš čochviľku rodiť kľud. Ja som rodila 14 dni po termine. Už som bola ako balon. Čo mi odtieklo tak odtieklo a odvtedy vobec nič. Ja som spala v celkovej takže tu vodu prepichli asi až potom. Take modre kvapky som mala aj ja a sestričky ma vždy vysmiali. Ja som bola už hospitalizovana na 10ty deň prenašania a vložku som nosila vždy keď bola vlhka a vraveli mi že to je nič. Vykašľala sommsa na To 😀 Prajem ti krasny porod 🙂

autor
28. mar 2022

@gertys prveho som tiez prenasala 10 dni, ale vtedy som nemala nic taketo vtedy bolo vsetko v pohode, vody dost. Uz to proste chcem mat za sebou 😅 dakujem

gertys
29. mar 2022

Uplne to chapem 😀 ten koniec to je nekonečny pribeh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre