Ako dlho budú trvať bolesti pri prvom tehotenstve?

4. sep 2023

Ahojte, vopred vás chcem poprosiť, aby ste ma tu nezlynčovali za “hlúpe” otázky 🙏 Je to moje prvé tehotenstvo a som naozaj veľmi opatrný typ, tak by som sa rada opýtala zopár otázok.
Myslela som si, že mám silný PMS pretože príznaky sú veľmi výrazné- silná bolesť prsníkov, veľká bolesť krížov, taktiež bolesť brucha, nechutenstvo, pocit na zvacranie, no zistila som, že som tehotná, z čoho mám obrovskú radosť (bábätko je veľmi vytúžené), len som nečakala, že to príde hneď tak rýchlo 😍

Moja otázka znie: Ako dlho môžu trvať tieto bolesti? Napr. tie prsia, kríže, žalúdok a pod.?

Moja druha otázka: Tráviace ťažkosti som mávala často aj pred tehotenstvom (pálenie zahy, HIT, časté žaludočné bolesti po nejakých jedlách, ktoré pre mňa neboli vhodné,..), nikdy som to ale neriešila s lekárom, ani som sa nijako neliečila. Nemáte aj s tým niekto skúsenosť? Určite to lekárovi spomeniem, ale až keď pôjdem na prvú kontrolu.

Ďakujem veľmi pekne 🙂

anjelicek26
4. sep 2023

Tie bolesti ako na MS budes mat velmi dlho, prakticky kazdy skokovy rast maternice je tahanie v podbrusku a to az do krizov, nie krce, ale tlak, tahanie, to je dost rozdiel... zaludok na vode zavisi uplne individualne od toho, ako sa tvoje telo adaptuje na hcg... ja koncim 10.tyzden a zle mi je furt 🙄 Prsia budu rast narazovo tiez cele tehu... ono ale prvy trimester budes za tieto priznaky velmi rada, lebo je to dobry znak, ze tehotenstvo prosperuje...

autor
4. sep 2023

@anjelicek26 ďakujem veľmi pekne za odpoveď…nevadí mi to, pre bábätko vytrpím čokoľvek, čo bude treba 🙏 a ešte otázočka, pichanie v podbrušku je normálny jav? 🤔 sem tam, aj v noci pocítim pichnutie v podbrušku…

anjelicek26
4. sep 2023

Tak natahuju sa upony maternice, ked sa prudsie pohnes, tak to zaboli... co je zle je - spinenie, krvacanie, krce, silne bolesti podbruska, vtedy treba k lekarovi...

autor
4. sep 2023

@anjelicek26 ďakujem veľmi pekne za užitočné informáce 🙏 prajem tiež veľa šťastia a hlavne zdravíčka 🙂

2006_1211
4. sep 2023

Ahoj ja som nejaké silné bolesti nemala a prsia mi narástli o kúsok až keď som porodila na druhý deň sa mi začali zväčšovať a na 4ty som mala mlieko. Bolesť krížov som mala furt a pocit na zvracanie som mala možno tak 5krat za celé tehotenstvo a to až v pokročilom štádiu ale ja som bola n rizikovom tehotenstve. Každá žena to môže mať inak

tehotna40
4. sep 2023

Ahoj, bolesti pŕs, krížov ako pri ms som mala prvý trimester, potom tretí sa to vrátilo posledné dva mesiace. Tráviace ťažkosti spomeň lekárovi, ja som mávala pred tehotenstvom pálenie záhy a v tehotenstve sa to zhoršilo, potom po pôrode znovu ustupilo. Musela som dokonca spávať na vyvýšenom inak ma z toho napínalo na vracanie. Ale nemusí to tak byt, každé tehotenstvo je iné. Veľa zdravia !!

marhulka2022
4. sep 2023

Som v 13tt a vcera mi bolo prvy den dobre bez nevolnosti. Ale zato nastupila ostra bodava bolest pri pohybe na stranach podbruska a pobolievaju ma tiez krize.

zofizulka
4. sep 2023

Ja sa viem vyjadriť len k tej nevoľnosti. Je to ozaj individuálne u každej ženy, ja som každé tehotenstvo mala nevoľnosti do polovice tehotenstva, čiže cca 20.tyzdna. Ale sú ženy, ktoré to majú kratšie, aj dlhšie, aj celé tehotenstvo. A sú ženy, ktorým nie je zle vôbec. Mne pomáha, keď sa najem, nevoľnosti ustúpia, ale ťažký žalúdok mám aj potom. Nie je to nič moc... Ale raz to prejde. Prajem veľa trpezlivosti!

mamuch321
4. sep 2023

28tt ešte neprešli a ani už nečakám, že prejdú 😃už mi zostáva len brať to s humorom 😊 drž sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre