Aké železo v tabletkách si mám kúpiť?

marrya
6. nov 2015

Poradte prosim ktore je take naj

hranolka22
6. nov 2015

Mne velmi pomohlo zelezo v tabletkach od Jamiesonu

bosoriak
6. nov 2015

@marrya Ak mas malo zeleza ako tehotna, preber to s lekarom. Ak mas aj priznaky (vyrazna unava, podrazdenost, lamave vlasy a nechty, suche kutiky ust, dychavicnost a pod.), treba nasadit normalne lieky ako Maltofer napr. Ak mas len pocit, ze by si mala brat nejake zelezo, potom si treba uvedomit, ze denna davka zeleza pre tehotne je cca 25 mg na den, tak aby si sa nepredavkovala.

jkadankova
6. nov 2015

ja mam od swanson a som prijemne prekvapena, ako zaberaju a ziadne vedlajsie ucinky necitim. Ziadna zápcha, ako pri syntetickom železe z liekov. Tieto tabletky obsahujú organické železo, nie syntetické a je tam teda vyššia vstrebateľnosť. Mala som brať 2x80mg železa v tabletkách od lekárky (tokoferol tuším) a brala som najprv len 2x40 alebo 60 (kedy ako) a neskor len 1x60mg zo swansonu a hemoglobín mi po troch mesiacoch stupol z 96 na 132. Myslím, že dobre zabralo. Na webe stoja cca 12€/ 180 tabletiek.

ifoneta
6. nov 2015

mne ku koncu tehotenstva, kedze som mala uz nizke hodnoty zeleza predpisal Sorbifer durules, kt. som brala chvilu aj po porode. Ak si tehotna, tak by som to radsej konzultovala s lekarom.

natalka13
6. nov 2015

pytas sa sice na tabletky, ale naj je prirodna melasa.

marrya
autor
6. nov 2015

@natalka13 viem melasu mam no priserne chuti...ako ju jest aby mi aj chutila?

marrya
autor
6. nov 2015

@jkadankova ako vyzeraju?mas aj foto pls?

darina1952
6. nov 2015

@marrya nech ti lekár predpíše kvapky Maltofer alebo Aktiferin - železo by sa malo brať pod dohľadom lekára a sledovať jeho hodnoty pred začatím liečby a počas nej v krvi 🙂

zuzub
6. nov 2015

Ja ti odporucam trstinovu melasu cisto prirodny produkt.odskusane na zelezo je to uplne najlepsie.syn mal hodnotu zeleza 3,6!!! A za 10dni uzivania uplne v norme.doktorka ani tomu nechcela verit ,ale ze sama bude odporucat pacientom.

zuzub
6. nov 2015

@marrya do caju alebo ineho napoja si ju daj .je to 100xlepsie ako tabketky.

marrya
autor
6. nov 2015

@zuzub ved ja ju mam...no je hnusna ;) priserne chuti
aj ked je inak zdrava.
chcela by som ju davat aj 5roc.dcerke no akosi sa mi jej brani v cajiku 🙂

natalka13
6. nov 2015

Zatat zuby 😀 a prehltnuttt, ja davam do caju,postupne sme si zvykli aj decka. ma aj ine benefity ako zelezo.

lenadka
6. nov 2015

Len baby dávajte pozor ktoré máte malé deti nech sa Vám nedostanú k tým kvapkám a tabletkám, aby ich nepojedli a nepredávkovali sa, je to nebezpečné...ja ked som dobrala železo zvyšné tabletky a kvapky som hneď likvidovala 😝

spirit16
6. nov 2015

Na zelezo je vyborny Narosan Cucoriedkovy od Justu, je tu o tom uz vela tem. Okrem Zeleza, su tam vitaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, H , peľový extrakt a citrát medi. Vsetko v takej kombinacii, ze zelezo sa ozaj ucinne vstrebava. Akurat je treba este prikupit kyselinu listovu, ktoru treba pri zeleze tiez vzdy brat.
Pozri si vo vyhladavani, uz sa tu toho vela o Narosane popisalo.
Vyhoda je, ze zelezo je mozne otestovat na krvnych testoch. V drtivej vacsine (ja mam skusenosti, ze zatial vzdy) tento produkt so zelezom pomohol vyborne.
Naviac nema vedlajsie ucinky a nie je nechutny (prave naopak).

matolka
6. nov 2015

@marrya ja tu melasu beriem tak, ze si dam do pohara vlaznu vodu, do toho plnu lyzicku melasy, rozpustim a pridam citron. Uvidis, takto sa to da vypit a citron ti podpori vstrebatelnost zeleza

lubina
6. nov 2015

Kazdemu vyhovuje nieco ine, treba skusit, ale ako tehotna by som to prebrala s lekarom. Inak je beriem Sorbifer...ale ako pisem, kazdemu vyhovujenieco ine, lebo zelezo v tabletkach dokaze dost "zapekat" stolicu...

jankazav
6. nov 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Chceš čisto železo či môže byť súčasť niečoho?

rusacik1
25. feb 2018

Dobry den. Mne veľmi pomohol Globifer forte. Poradil mi to môj gynekológ. Som v 8 mesiaci a mala som malo železa a zápachu. Je to novinka a jak to beriem, nemám zápachu. A ze to možem brat aj po pôrode.

majolenka11
25. feb 2018

Odporúčam sirup Narosan Čučoriedkovy, prírodný produkt s vitaminami, nic viac ti uz potom netreba. Brala som ho. Nápis ak chceš viac info.

deniskap
25. feb 2018

Skús piť šťavu z červenej repy. Tá obsahuje veľa železa a je to prírodnejšia forma. Potom som mala aj bunkové soli - železo. To pomáha lepšie vstrebať želexo z potravy. a môžu ho aj tehotné. Tiež prírodný produkt

monika382
4. mar 2018

Na veľmi nízku hladinu železa v krvi, som začala užívať výživový doplnok s obsahom prírodného hémového železa - Globifer Forte na odporúčanie lekára. Po predošlých skúsenostiach so železom ( sorbifer ), ktoré mi spôsobovalo tráviace problémy, zápchy a časté kŕče v bruchu musím aj napriek vyššej cene vyzdvihnúť kvalitu tohto výživového doplnku. Rada by som poznamenala, že vďaka dobrej vstrebateľnosti sa mi hodnoty železa výrazne upravili a hlavne bez tráviacich problémov. Nakoľko som pri užívaní železa ( sorbifer ) často kvôli ťažkostiam liečbu prerušila/obmedzila, čo malo za následok zdĺhavé užívanie a nepríjemné vedľajšie účinky sorbiferu. Som milo prekvapená z benefitov, ktoré mi Globifer priniesol a preto si myslím, že do kvalitného výrobku bez nežiaducich účinkov so zaručeným efektom sa oplatí investovať. 😉

s_onka
4. mar 2018

@rusacik1 @monika382 Ahojte. Súhlasím s Vami. Som v 6 mesiaci tehotenstva a prvé 4 mesiace som na odporúčanie môjho lekára užívala tiež Sorbifer, ktoré som vôbec netolerovala. Spôsobovalo mi zápchy a kŕče. Pri vyšetrení krvi lekár zistil, že hladina železa je stále nízka a preto mi odporúčil Globifer forte. Dala som tomuto výživovému doplnku šancu a neľutujem! Bola som veľmi milo prekvapená! Globifer forte užívam 2 mesiace. Je ľahko stráviteľné a hlavne bez nežiadúcich účinkov - už žiadne zápchy ani kŕče. Taktiež hladina železa sa rýchlo dopĺňa, čo vnímam ako veľké plus. Ďalšou výhodou Globifer forte je jeho užívanie nezávisle od príjmu potravy. Môžem len ODPORÚČAŤ! Môžem zhodnotiť, že cena tohto výrobku sa rovná jeho kvalite 👍

zuzi1980
5. mar 2018

Dobry den. Dakujem za rady. Ja som si co to o Globifery preštudovala a keďže to užívate ako tehotné, verím ze je to bezpečne a kúpila som to svojej mamke. S anémiou bojujeme roky, a stále ten istý problém. Ma nízke železo; je unavená, lebo zle spáva v noci a studené ruky. Lekár už nevedel co jej dať. Lebo po pár dňoch hnačky a kŕče v bruchu. Tak som si povedala, ze vyskúšame to. Vybrala jedno celé balenie, čiže brala to 40 dni a bez hnaciek. Sama som tomu neverila. Dakujem ešte raz za rady. Zuzana

azachielka
20. jún 2019

U nas najlepšie zabera cucoriedkovy Narosan od firmy Nahrin. Obsahuje zelezo a med, tym sa lepsie zelezo vstrebe a okrem toho vitaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D, E. Davam ho dcerke 3 roky a zebera výborne. Uzivame cela rodina. Ak by bol zaujem, viem objednat.

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markopolo
11. aug 2021

@zuzub ahoj jak casto to treba brat? Kupovana tu na nete? Ci kde? Jak to vizera? Dakujem

zuzub
12. aug 2021

@markopolo melasu kúpiš v obchode so zdravou výživou, prípadne v lekárni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre