Absces na kostrči v tehotenstve

22. júl 2022

Ahojte mam otazocku ... aom na zaciatku cca 12 tt .. v prvom tehotenstve som sa s tym trapila od 6tt az do 36tt mala som ho asi 5 krat stale vyrezat a potom pokoj .. posledny krat som ho mala cca v 36tt.. a od vtedy mam pokoj je tomu uz 3,5 roka... ale som znovu tehotna... je tu niekto taky kto to v druhom tehotenstve nemal? Uz teraz sa toho bojiiim ze to znovu pride.. dakujem za odpovede

mimi3008
22. júl 2022

Ty myslis predpokladam sinus pilonidalis abscedens, kedy ti to otvorili a vycistili od hnisu. Ma to rendenciu sa opakovat, vtedy je potrebne pockat na zhojenie, pominutie zapalu a v kludovom stadiu cele az po spodinu vyrezat operacne. Viem, ze sa pytas na nieco ine, ale to je dobre mienena rada...a ako prevencia, ak tam mas chlpky, treba vyholit pravidelne

autor
22. júl 2022

@mimi3008 ano myslim to co ste napisala. Viem ake je riesenie operacia ... ale ja som sa pytala na nieco ine .. ci to mal niekto aj v prvom aj v druhom Tehotenstve.

arasidka123
22. júl 2022

Ja som to mala pri prvom..10 rokov dozadu...a odvtedy nič..ani pri jednom...ale občas cítim to miesto že má pobolieva...

autor
22. júl 2022

@arasidka123 ja som teraz druhy krat tehotna a bojim sa toho ... ale pri malej som to mala asi 5 krat chodila som na chirurgiu tam vzdy vyrezali vsetko vytieklo a hotovo ..

autor
22. júl 2022

@arasidka123 a vyoperovat ste si to neboli?

lorin29
22. júl 2022

Keď ti to vyrezali chodila si na čistenie peroxidom?... Pretože ja som to mala (akože bolesť brutal) a keď mi to narezal, vypustil, previazal dal ATB tak som musela prísť ešte 3x na čistenie aby sa to vyčistilo dobre

autor
22. júl 2022

@lorin29 v 6tt som bola hospitalizovana dostala som horucky .. a velky zapal... kedze sa bali mi dat od bolesti nieco koli tehotenstvu tak som musela bolest vytrpiet.. mam to uz 11 rokov.. viem je to strasna bolest... chodila som len na cistenie a prevezy .. a inak nic mi s tym nerobili ale uz mam tolko jaziev na zadku 🙋‍♀️

lorin29
22. júl 2022

Neviem teda ci sa to zrovna v tehotenstve operuje ale keď už to máš až takto ze sa to stále vracia ja by som si to dala zoperovať po pôrode ak sa to bude vracať .. Asi je niekde stále ložisko prečo sa to vracia😕
Ešte ma napadlo keď ti to narezali nechali ti tam ako keby malú hadičku na odtekanie hnisu?

riskoh
22. júl 2022

Suseda má Sinus pilonidalis -mala pri jednom tehu,chodila na chirurgiu ako na klavír,pri ostatných dvoch nemala,môj muz s tým bojuje,riešime ná jeseň operáciu ale na súkromnej plastickej chirurgii kvôli rekonvalescencii

autor
22. júl 2022

@lorin29 cez tehu nie .. chirurg co som k nemu chodila mi povedal ze po porode ma caka 😃 nesla som.. teraz som znovu tehotna tak sa bojim ci sa to vrati alebo nie .. 🤷‍♀️ ano mala som tam daku drenaz ci co .. 🤷‍♀️

autor
22. júl 2022

@riskoh a muz to mava casto?

arasidka123
22. júl 2022

Mne vtedy nasadili ATB silnejšie...a to som mala.prvy trimester...nazbieral sa hnis a potom to svokra vytlačila...bolesť jak sviňa..

autor
22. júl 2022

@arasidka123 ano viem presne o com hovorite bolest velka .. ani chodit ani lezat proste nic... 🤦‍♀️

juliet86
22. júl 2022

o tomto pocujem prvykrat ateda znie to masakralne. drzim vam palce nech sa to nevrati

autor
22. júl 2022

@juliet86 znie to strasne.. este aj hrozne to vyzera... o bolesti ani nehovorim...

jaja066
22. júl 2022

Dobrý deň, môj manžel mal presne tento problém pred rokmi. Tiež chodil na čistenie plus rukavicovy dren mu tam dávali. Často sa to opakovalo. Tiež chceli rezať,ale manžel si vyhľadal na internete ambulanciu v Ba (chirurgickú) tam to robili v lokálnej anestézii takou gumičkovou metódou. Vycístili to,dali takú gumičku a ona sa postupne prerezavala a zároveň sa to hojilo. Potom sme boli ešte raz na utiahnutie. Bol PN asi tri týždne a lepšie rozhodnutie sme nemohli urobiť, pretože od vtedy má s tým pokoj. Neviem odkiaľ ste ,my tiež nie sme z Ba. Ale stojí to za to.

riskoh
22. júl 2022

Veľmi často,momentálne to má otvorené cca 3.mesiac

sashenka19
9. mar 2024

Dobrý deň, vidím ze správa je par rokov stará ale prosím Vás , počas tehotenstva Vám to rezali ? A dali vám aj lokálnu anestezu ? Prosím ak by ste sa náhodu dostala k tej správe napíšte mi prosím na mail kinciovaalexandra@gmail.com

autor
9. mar 2024

@sashenka19 mne to rezazili asi 5x v tehotenstve posledný krát asi v 36tt

autor
9. mar 2024

@sashenka19 v druhom tehotenstve som to nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre