Absces na kostrči a obličkové kamene v tehotenstve

romana22222
17. feb 2020

Ahojte milé dámy, chcela by som sa opýtať mali ste v tehotenstve absces ? ak áno opakoval sa vam viac krat počas tehu? ja som dnes narezať a vybrali hnis :( neskutočne daco tá boelst, už druhý krat mi to rezali za posledné dva roky.
A ďalšia pliaga mám kamen v obličke zatail je maličký ale bojím sa čo sa ešte môže stat ? nemáte niekto skúsenost v tehotenstve ?
Dakujem 🙂

marion30
17. feb 2020

@romana22222 ojooj,ze ci,abscesy mam ja chronicke,triesla,zadok,pod prsnikmi..teraz v tehu je to o nieco lepsie ale i tak ich mavam..no rezanie nieje riesenie

romana22222
autor
17. feb 2020

@marion30 ježiš mária to mi je luto :( neviem čo nato pomôže aby sa to už neopakovalo

denden77
17. feb 2020

@romana22222 sice nie v tehotenstve.. ale mam za sebou 2 operacie abscesu na kostrci 😁

romana22222
autor
17. feb 2020

@denden77 operácia či narezanie? citam akurát o operácii že by sa už tak nemalo opakovať 🤔

denden77
17. feb 2020

@romana22222 1x narezavali, vyse tyzdna kazdy den rezali a menili drenaz s tym, ze ked sa to vrati, pojdem pod noz.. vratilo, bola som, 2x 😁
to si nie som ista, mne praveze povedali, ze tam mali pacientov, ktorym sa to casom opakovalo 🤔

romana22222
autor
17. feb 2020

@denden77 och bože 🤔🤔🤔🤔😁😁horor toto to taká bolest, že konec. no neviem veru čo urobim

denden77
17. feb 2020

@romana22222 poznam veru velmi dobre.. aj by som ti povedala ake je to po operacii fasa ale.. 🤣🤣 hojenie je otras 🤷‍♀️ teraz nech ti to len vycistia a operaciu ries az po tehotenstve 😉

romana22222
autor
17. feb 2020

@denden77 dakujem ti krasne 🙂 joooj dlho sa hoji ? 🤣akože ja dusfam že pôrod menej boli ako toto rezanie haha

denden77
17. feb 2020

@romana22222 to zatial neviem porovnat 🤣 no je to velmi hlupe miesto na hojenie 🤷‍♀️

romana22222
autor
17. feb 2020

@denden77 držím palce nech sa už nikdy neopakuje

denden77
17. feb 2020

@romana22222 diiky 😊 ja tebe nech to casom vyriesis k spokojnosti 😉🍀

gwendolyn
17. feb 2020

Tym abcesom myslis sinus pilonidalis?

marion30
17. feb 2020

@romana22222 co ti môžem poradiť keď máš také akútne tak nie rezať ale kúp si gafrovu masť v lekárni, na to na gazu, prilozit a zalepiť, ta to vyzbiera a praskne samo aj vytecie.robi sa to z imunity čiže podporiť to, vitamín C, dračia krv napríklad, precistovat lymfu, chôdza a pod.. Co sa týka psychosomatickej príčiny, spúšťa to potlačený hnev, čiže všímať si spojitost s tým a tešiť sa zo zivota👌😃 to sú moje zistenia za roky a môžem povedať ze pomáha ja som mala rôzne liečby a nič mi nepomohlo, z posledného štádia som sa uzdravil na prvý stupeň tohto ochorenia bez liecby

romana22222
autor
17. feb 2020

@gwendolyn áno áno

romana22222
autor
17. feb 2020

@marion30 dakujem krasne presne v ten den som sa brutálne pohádala s mojou starkou akože neskutočne má už vytocila vieš stále rýpe a rýpe a hneď nato už má kostrc bolela ... a tu masť mám už mi nepomáha žiaľ :(

gwendolyn
17. feb 2020

Aj ja som to mala zo sedaveho zamestnania, nastastie mi to dr na chirurgii na kramaroch vyriesil elastickou ligaturou ambulantne a nemusela som pod noz, ale ako som sa vratila do prace po materskej, tak ma jazva pobolieva, dufam, ze sa mi to nevrati. Predtym mi na to najlepsie zaberal betadine roztok.

romana22222
autor
17. feb 2020

@gwendolyn dakujem krasne idem googlit čo to je 🙂a držím palce ja aj veľa
ležím som na pn musím asi fakt viac chodit a tehtona to imunita v riti haha

gwendolyn
17. feb 2020

@romana22222 u tohto dr som bola pred 2r, vtedy spominal, ze to zatial robi na slovensku iba on a ze uz mal viac ako 100 pripadov a so sestrickou sa bavili, ze by to mal na konferencii chirurgickej predniest kolegom uz. Ale ako odvtedy pokrocil, to neviem. Podla mna je to skor z toho lezania ako z imunity, hlavne ak lezis v takom polosede-pololahu. Tam ked je raz fistula, tak sa tam vzdy dostane bordel, a ten sa zapali, treba sa jej zbavit.

marion30
17. feb 2020

@romana22222 tak to je presne o tom,vypustit zo seba ,oplakat odpustit a prejde.velmi dlho som hladala pricinu,drzim palce

mata_ba
17. feb 2020

@romana22222 presne viem o com hovoris..mala som to dvakrat...raz rezal chirurg,vtedy som povedala NIKDY VIAC!! Ked sa mi to spravilo druhykrat,prikladala som si laliove listky (lupienky kvetov) namocene v alkohole...dva dni,vsetko vytiahlo prec a odvtedy mam klud..klop-klop...s uz je to veru aj vyse 6 rokov...skus sa spytat bylinkariek na to,ak to nemas...ja na to nedam dopustit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre