6 cm cysta na ľavom vaječníku

princezna211
2. dec 2023

Ahojte včera som bola u gyn. A potvrdila tehotenstvo ale aj 6cm cystu povedala že bolesti byt môžu a že žiadnu voľnú tekutinu nevidí ,
No lenže tie bolesti sú stále ako niesu silne ale sú, v piatok idem na kontrolu ohľadne bábätka.
Tak neviem stretli ste sa stym niekto ? Dakujem

kiki68
2. dec 2023

@princezna211 tak prinajhorsom keby to ma agresivny rast to moze ist od 12tt von. Ale vacsinou to nechavaju po porode. Co je to za cystu? Vodove, krvave? 6cm je uz dost, keby je krvava, tak jej tehu spomaly rast tym, ze nemas menzes. Toto ale nech pozrie najlepsie obkogynekolog, ze co to je zac a ci to v tehu viac riesit . Vobec by som neplasila. Dieta bude vacsie a utlaci to.

nevenka
2. dec 2023

@princezna211 mne nasli 7 cm cystu na pravom vajecniku, ale az v 38 tt., teda moj gyn. ju asi videl, ale nepovedal mi to alebo co. A nepraskla ani porodom. Az potom po porode, ked som dostala prvu ovulaciu tak vtedy praskla. Akoze, bolesti som mala, ale podla mna to nesuviselo az tak s tym.

nevenka
2. dec 2023

Bola to ale ta funkcna, vodova.

princezna211
autor
2. dec 2023

@nevenka lebo mňa tak pichá v ľavom boku nič strašne ale tak citim to tak sa bojím trochu

dominima
2. dec 2023

Ja mám asi presne to isté mám ale krvavú cystu 5cm na ľavom vaječníku, v auguste som bola na operácii cýst ale rapídne rastu.. zastavilo sa to teraz keďže sa nám podarilo otehotnieť. Doktor však povedal že počas tehu nik cysty riešiť nebude, ale až po pôrode. Zvládneme všetko 😁

princezna211
autor
2. dec 2023

@dominima ja som na začiatku len cca 5tt a aj tá to boli alebo tak ?

dominima
4. jan 2024

@princezna211 Prepáč že odpisujem neskoro ale práveže si musím zaklopať neboli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre