2x zistená vrodená vývojová vada

31. máj 2022

Ahojte stalo sa niekomu 2x ten isty pripad za sebou ze by zistili v tehotenstve vrodenu vyvojovu chybu? Dakujem

diamond007
31. máj 2022

Áno, minule to tu písala jedna mamička že je tretíkrát tehotná a prvé dve deti majú vývojové chyby (každé iné)

autor
31. máj 2022

@diamond007 dakujem

autor
31. máj 2022

Mna by skor zaujimalo aka je pravedpodobnost ze sa mi potvrdi v druhom tehotenstve downov syndrom. Kedze pri prvom bol potvrdeny

any_soj
31. máj 2022

Odpoveď síce neviem, ale čo viem naisto, že 100% zdravé ani dokonalé dieťa mať nebudeš. Nikto nemáme. Takže je zbytočné sa tým trápiť vopred. Môžeš mať len dokonalú lásku k nemu a od neho. A (aj) v tomto sú ľudia s DS naozaj skvelí, čo ako mama jedného z nich isto vieš 🙂 Otvoriť sa pre dieťa znamená ísť do rizika. Lebo človek s DS môže mať nádherný život v láske a radosti, ktorý je darom pre mnohých, a naopak človek bez genetickeho postihnutia môže odmalička trpieť nejakou hrozbou bolestivou chorobou, čo teda mne osobne príde oveľa horšie. Zbytočné je báť sa toho vopred, lebo možnosti utrpenia je strašne veľa a všetky sa isto nestanú. Treba sa starať o to ako čo najviac milovať a užívať si spoločnú prítomnosť, to je to, čo máme v rukách 🙂

denden77
31. máj 2022

sanca je minimalna.. tak bolo povedane mne.. ale bolo mi to povedane na zaklade vysledkov krvnych testov ako mna, tak aj muza.. v druhom tehotenstve som mala automaticky pozitivny tripple z dovodu predosleho, automaticky som bola odosielana na genetiku.. vyriesila som to hned v 12tt trisomy testom.. mala je zdrava..

autor
31. máj 2022

@denden77 ja som nebola nikde.. ale dnes som zistila ze som tehotna.. a mam trosku obavy ze sa to zasa stane.. a jednalo sa o dawnov syndrom? Ja aj tak pojdem na vsetky testy len sa chcem infornovat ci sa to moze stat 2 krat po sebe... bolo minuly rok. A mam troaku stres

denden77
31. máj 2022

ano, jednalo sa o DS.. chapem tvoje obavy.. odporucam ti hned v 11-12tt dat si spravit Trisomy.. sanca je minimalna, drzim moc palce 😊🍀

autor
31. máj 2022

@denden77 prosim ta este otazocka po kolkych mesiacoch ste sa zacali snazit a podarilo sa?

denden77
31. máj 2022

po 3m a podarilo sa na 5ty 😊

diamond007
31. máj 2022

DS je ozaj minimálna šanca, podľa mňa az k nule.... Držím palce aj ja, nech je bábätko zdravé ❤️

autor
1. jún 2022

@diamond007 dakujem ❤ dufam ze budete mat pravdu 🙂

autor
1. jún 2022

@denden77 super dakujem .. snazit sme sa zacali v aprili a teraz v maji sa zadarilo .. 🙂

janne318
1. jún 2022

Prípad mojej sestry: na základe výsledkov Panorama testu jej robili amniocentézu. Pri amniocentéze existuje (resp. vtedy pred 5 r. existovala) možnosť rozšírenej diagnostiky, čo znamenalo, že T21 jej síce potvrdili hneď, ale ďalej pracovali s odobratou vzorkou plodovej vody a po týždni jej dali dosť obšírne a podrobné výsledky. Okrem iného v nich bola uvedená aj miera pravdepodobnosti - jej vyšla 1:648, ak si dobre spomínam (určite to bolo cez 600... tuším 648). Čiže 648 zdravých detí na jedno choré. Ano... je to priam až neuveriteľná náhoda - ale bohužiaľ stáva sa.

miruska_v
9. jún 2022

Dobry deň, idem za vami s otázkou resp.poradiť sa a či máte skúsenosť. Potvrdilo sa mi tehotenstvo, a chcela by som sa spýtať či ste sa s niečim takýmto stretli. Ja som sa narodila s razstepom pery síce jednostranný, ale bola to vývojová vada, keďže matka počas tehotenstva užívala antibiotiká v skorom štádiu tehostenstva. Nikto z rodiny ani staršia generácia, nič v rodine sa takéto nevyskytlo. Aká je pravdepodobnosť ze sa dieťa narodení s razstepom pripadne nejaký typ na vyšetrenie napr.genetické? Ďakujem vopred 🙂

diamond007
9. jún 2022

@miruska_v vyšetrenie na raštepy(chrbtica a ústa) sa robia v každom tehotenstve, není sa čoho obávať 🙂

henrietka12
19. feb 2023

@miruska_v ahoj ja som v oktobri prišla o dcérku v 20tt mala rastep chrbtice ... V 16tt na tripple testoch nám vyšlo zvýšené riziko a na morfo ultrazvuku nám to aj potvrdili ... Ale teraz nám všade hovoria že to bola len nešťastná náhoda že sa to určite nezopakuje ... Aj ja sa toho veľmi bojím u nás v rodine to nikto nemá dokonca ani rastep pery ...

autor
19. feb 2023

@henrietka12 neboj sa dva krat sa to urcite nestane

any_soj
19. feb 2023

@henrietka12 ahoj. Za prvé je naozaj veľmi nepravdepodobné, že sa to zopakuje, za druhé ak by náhodou predsa, už niekoľko rokov poisťovňa prepláca veľmi úspešnú operáciu presne pri razstepe chrbtice ešte v maternici - predtým len v zahraničí, ale kvalitní lekári (napr. MUDr. Dráb) to postupne prinášajú na Slovensko. Takže z toho netreba mať zbytočný stres, nie je to neriešiteľná situácia. Všetko dobré prajem.

henrietka12
19. feb 2023

@any_soj no naša mala aj hydrocefalus a zdeformovanu hlavičku, nehýbala nozkami už ani v brušku mala ich stále v jednej polohe a ten rastep bol veľký na 7 stavcoch ...tak nám povedali že by neprežila ani pôrod ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre