15. týždeň tehotenstva a návšteva zubára

aneta129
14. dec 2020

Caute boli ste u zubára, ked ste boli tehotné? Normálne vám pichali injekciu? Mozu mi pichnúť, bojim sa, ci to nemoze ublížiť bábätku... Lebo ked mi bude vŕtať tak sa asi pokakam od bolesti...

adamadent
14. dec 2020

Zúbky treba ošetriť v druhom trimestri, aj anestezu ti môže dať. Radšej ako keby ta mal zub bolieť pred pôrodom alebo v krátkej dobe po pôrode..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bagre
14. dec 2020

ja som síce ma zákroku v tehu nebola, ale si 15 tt + ide o lokálne anestetikum, no a myslím že toto je schodnejšia cesta ako ešte pár mesiacov čakať a vyrobiť si väčší problém. Nie?

bona69
14. dec 2020

Celé tehu som chodila ako na klavír, injekciu mi povedala že v žiadnom prípade, vydržala som, ešte aj nerv mi ťahala

sejbipi
14. dec 2020

Ja som bola v 16tt úplne v pohode opravil kaz, ktorý potreboval. Vraj by bol problém iba v prípade ak by mi musel podať antibiotika alebo injekciu, každý lekár to má inak. Tiež som sa bála, ale nie je sa čoho, lekár sám najlepšie vie čo môže a čo nie

katka281
14. dec 2020

@aneta129 ahoj, ja som bola u zubarky priblizne v tom tyzdni ako si ty...odstranovala mi kamen a povedala mi ze mi moze dat injekciu, ze ma nejaku priamo co dava tehotnym zenam. Avsak ja blba som citala ze odstranovanie kamena neboli, ze v pohode vydrzim, tak som si ju nedala, ze aby som zbytocne nepchala do seba nejaky bordel 🙄 chyba...boli to ako fras a tu injekciu som si mala dat, lebo to trvalo celu vecnost, odchadzala som z tade totalne ubolena, vystresovana a rozdychavala som to este par hodin, hadam aj dni. Zubarka bola totalne necitliva, mala som pocit ze sa v tom ta sadistka vyziva. Myslim si, ze som babatku viac ublizila tym stresom, ktory som tam 2 hodiny prezivala. Odporucam ti teda urcite si pytat injekciu, neublizi mu to, vsak zubar vie ci tu konkretnu anestezu co pouziva mozu aj tehotne...drzim palce 💛

mogaa
14. dec 2020

@aneta129 treba povedať zubárke že si tehotná...každý zubár môže mať inú injekciu od bolesti, takže podľa toho akú používa už vie, či je to aj pre tehotné alebo nie....je to rovnako ako s liekmi.....sú lieky čo tehotné môžu a aj tie čo sa v tehotenstve nesmú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre