Zdravé raňajky a energia

nikitka444
31. jan 2023

Čo si dať na raňajky ,aby človek nebol hladný a bolo to au zdravé?
Mám pocit,že okrem pečiva ma nič nezasyti

vamajka
31. jan 2023

@nikitka444 nakrajaj si nadrobno 1 jablko, kivi zasyp obyc. ovsenymi vlockami zamiesaj s bielym jogurtom a si zasytena na cele doobedie

nikitka444
autor
31. jan 2023

@vamajka dávam o jogurt,vločky s chia,kúsky cokolady,susene mrazom ovocie a o hodinu hladna.
Potom kasu s ovocím,tiež nič moc.

victoriab
31. jan 2023

@nikitka444 presne, vlocky ma nikdy nezasytia, akurat sa z nich do pol hodky dobre vyprazdnim 😁 neviem ako maly zaludok by som musela mat aby ma zasytil jeden jogurt na cele doobeda 😳okrem toho ranajky ozaj milujem 😍

kacernakokse
31. jan 2023

@nikitka444 ovsené vločky s proteínom a orechami. Bielkoviny sú tá zložka, ktorá dáva pocit sýtosti. Nemusí to být protein môže to byť aj tvaroh, jogurt tofu bez chuti rozmixované s trochou jogurtu, proteínový puding, cottage.

hilda08
31. jan 2023

No presne toto uz dlho riešim, davam si ovsenu kasu s orechami, semiackami, ovocim, arasidovym maslom, a o dve hodiny by som zozrala aj slona..

lilope
31. jan 2023

@nikitka444 daj si do toho jogurtu s vločkami jeden celý banán, to ťa zasýti na viac ako jednu hodinu. A o ďalšie 2-3-4 hodiny (podľa toho kedy vstávaš a obeduješ) si daj zase desiatu, to je normálny režim.

nikitka444
autor
31. jan 2023

@hilda08 presne.
J

drzaopica
31. jan 2023

@hilda08 a kalorická hodnota?

loliki
31. jan 2023

@nikitka444 Asi máš viac žalúdočnej kys. a rýchlejšie ti vytrávi. Skús ešte po raňajkách tie polyst. chlebíčky, ukludnia žalúdok. Nepiť kávu.

hilda08
31. jan 2023

@drzaopica netusim

vamajka
31. jan 2023

@nikitka444 mna to zasyti mam toho plny polievkovy tanier, tak ale kazda sme ina. Ja sa po pecive citim az moc tazka taka prejedena

deedol
31. jan 2023

kludne chlieb/pecivo, ale nie vela (mnozstvo zavisi od tvojej vysky a vahy), s nejakou natierkou a vela zeleniny. pripadne kvalitna sunka, maly kusok syra (kvoli tukom). alebo vajicko/prazenica s kuskom chleba a zeleninou.
napriklad
Bylinkovy cottage syr: cottage syr, tvaroh, kopor, petrzlenova vnat
Cottage-tvaroh natierka: tvaroh, cottage, sol, kopor, pazitka, bazalka
Tofu natierka s udenou rybou: tofu, biely jogurt, makrela, sol, cierne korenie
Tofu ntierka so salotkou a bylinkami: syr, biele tofu, petrzlenova vnat, sol, biele korenie
Tuniakova natierka: tuniak, syr zerve, maslo, horcica, cibula, chia
Prazenica s cuketou a bylinkami: vajce, cuketa, mlieko, cervena cibula, paitka, ligurcekova vnat, sol, korenie, kopor, petrzlenova vnat
Prazenica so sunkou a mozzarellou: vajce, sunka, cervena cibula, mozzarella, olej, petrzlenova vnat, pazitka, sol, cierne korenie

tykat
31. jan 2023

@nikitka444 napodobne, po vlockach ovocí a jogurte mam pocit ze sa mi žalúdok prehryzie von. Ani na robotu sa neviem sústrediť. Všeobecne sladké raňajky nie su pre mna. Takze ja raňajky tortilla šunka plátok syra, zapiect v toustovaci a k tomu paradajka, paprika, uhorka, ľadový šalát, listový špenát, rukola…. Alebo aj dva graham rožky cottage syr a k tomu zelenina. Alebo francuzska nátierka Lunter, pripadne maslo-vajíčko, maslo-syr a vždy rano kopec čerstvej zeleniny. A ovocie tak na desiatu, čučoriedky, banán, kiwi, hrozno, pomelo alebo mandarinka.

diamondsspaces
31. jan 2023

Odporucam si ísť urobiť ku dietologičke nastavenie hlavných 3 živín podľa krvy. Ja mam 25% bielkovín, 30% tukov a 45% sacharidov .. vy môžte mat 35%bielkovín ,25% tukov a 40% sacharidov a naše taniere musia vyzerať rozdielne. Možno potrebujete viac tukov . Je ťažké radiť , keď človek nevie , koľko má čoho prijať. Investujte do seba ;)

osky
31. jan 2023

Snazila som Sa Fakt zvyknut si na vlocky k ranajkam.
Pre mna to nie su ransjky ale dezert.
Nechuti mi to,a mozem toho zjest za vagon,je mi to zle na lacny zaludok.ja to akoze Fakt lubim.ale nie na ranajky.

Dam.si riadny krajec/100-130g/ kvaskoveho celozrnneho chleba_peciem si vlastny/,pozatieram dierky maslom ci cerstvym syrom a koooopu zeleniny-,urcite pol taniera.
Mrkva,kalerab,redkovka,rajciny,uhorka,pazizka ,vnate a rozne dive zelinky zo zahrady,Salat...proste co mame.
Dam si k tomu malu kavu s mliekom a som spokojna.
A ta zelenina s tym chlebom ma tak zasyti,ze vydrzim aj viac ako 5 hodin a nie som hladna.
Ranajkujem takmer stale to iste,chuti mi to,ak to nemam,chyba mi to....
Niekedy si miesto masla ci syra dam do misky trosku olivoveho oleja,do toho cesnak,bylinky a tak si namacam ten chlieb.
Alebo si proste urobim uz zeleninu ako salat-s olejom,bylinami a citronom a zjem s tym ten krajec chleba
Uplne potom ozijem.som vitalna a nabita vitaminmi.
Salami a sunky nejem nelubim to,skor uz Tofu.. a tvrdy syr len obcas.ten lubim,ale nemam ho velmi s cim jest🙂

zefyra
1. feb 2023

@nikitka444 Dávam si 250 ml mlieka, banán, lyžičku kremeliny, pestreca a lanových semienok, všetko rozmixujem.

missviolet
1. feb 2023

na ranajky by mal byt 25-30g proteinu prave na pocit sýtosti. zacni tym ze si das dostatocnu porciu greckeho jogurtu, ten ma fajn protein. ja ho doladim proteinovou granolou, ale citaj si etikety, vacsinou maju len protein nalepku a akurat tak cukor maju. ja mam taku s polovicnym podielom proteinu. takto mavam 30-40g proteinu na ranajky a pomoze mi to nejest somariny pocas dna

nikitka444
autor
1. feb 2023

@loliki kávu nepijem,nerobí mi dobre.

loliki
1. feb 2023

@nikitka444 A prečo to riešiš? Chceš schudnúť, alebo byť dobre nasýtená, či mať za každú cenu zdravé raňajky? Veď keď ti chutí pečivo, tak jedz, čo ti chutí.

nikitka444
autor
2. feb 2023

@loliki preto,lebo potrebujem aj dať dole kg.,aj dobre nasýtená 😊

loliki
2. feb 2023

@nikitka444 Jedz vtedy, keď ti už škŕka v bruchu.