Závislosť na sladkom

77miska7
27. sep 2024

Ahojte. Mám problém so sladkým. Neviem prestať ho jesť. Som naňom závislá. Každý deň musím mať niečo sladké ešte aj sladku vodu pijem k tomu. Čistej sa ani nedotknem. Ja normálne jedlo ani nič dokopy nejem len sladké od rána. Nebaví ma to, vidím, že proste to nieje zdravé premňa ale neviem ako prestať. Som chudunka takže ani z toho nepriberam.
Som slabšia, ospala stále, nič ma nebaví, najradšej by som cely deň bola len v posteli.

deti95060810
27. sep 2024

keď to nie je vidno na váhe tak to je ešte ten lepší prípad....
som čakala kdesi na konci že máš zo 120kg....
daj si zobrať krv na rozbor - možno sa niečo objaví prečo máš takéto stavy.

robertoo1
27. sep 2024

@77miska7 ja si myslím že to neni problém keď človek ľúbi sladké len treba s mierou a telo potrebuje, Ale je ty si mala niečo keď len tak aspoň obed

thirstymonk
27. sep 2024

Tak akože aj ja požerem sladkeho do bludu. Teraz medzi raňajkami a obedom pošiel jeden pernik, jedna margotka a jedno kinder bueno. Večer pri telke furt žerem hocičo, aj salko z plechovky (celú plechovku, samozrejme). Najviac ma bavia tie vyjadrenia na Nestle sladkostiach "Jedno balenie obsahuje 4 porcie". Haha. Pritom pre mňa to platí asi takto "4 balenia obsahujú jednu porciu" :D

Môj problém je ten, že sa mi jaksi s tým nechce nič robiť.

komplikovana
27. sep 2024

No cukor je droga. Co chces s tym spravit? Mas moznost- vysadit radikalne vsetko sladke, alebo ist na to postupne.

miskajerry
27. sep 2024

takto si nadobaríš cukrovku a zdravotne problemy, musíš s tým seknut, tri týždne trva, kým si človek odvykne

thereisabear
27. sep 2024

Pozri si knihu Glukózová revolúcia, tam to máš vysvetlené. Ale je aj veľa iných kníh k cukre.

doriiis
27. sep 2024

Ak sa zapries,tak ver tomu,že bez cukru budeš mať oveľa viac energie,lepšiu náladu,schudnes a budeš mať so seba dobrý pocit

lucka_ke
27. sep 2024

vieš o sebe, že si závislá a otázka znie?

lukbe
27. sep 2024

Aspoň s vodou by si mala začať, buď minerálku alebo z vodovodu. Potom postupne obmedzit sladké, ale to asi vieš. Nikto iný to za teba neurobí.

mabenn
27. sep 2024

vies co mas robit, tak to rob...cukrom len doplnas energiu, ktoru nemas, pises ze si chudunka...preco potrebujes byt chudunka a takto zivorit? normalne zacni jest a postupne zo sladkeho popustaj

vakatko
27. sep 2024

Si unavená, slabá, ospalá ... lebo telo nedostáva potrebné živiny, kvasením cukru v črevách si telo vytvára alkohol a Toxíny, z toho si oťapená.
Cukrom a sladkosťami si premnožíš pliesne, kvasinky, Kandídu a zničíš si črevnú mikroflóru, ktorá tvorí vyše 70% Imunity. Nasaď aspoň Probiotiká.

lubkovaandrejka
27. sep 2024

@thirstymonk fiha, no dost toho do teba vojde 😅. Margotka ti chuti? Ved to je sladke ako fras.

cukroska
27. sep 2024

@thirstymonk a ešte napíš,že máš 50 kilo s topánkami 🤣🤣

cukroska
27. sep 2024

@lubkovaandrejka Margotka je top.

lubkovaandrejka
27. sep 2024

@cukroska ja som jej zas nikdy neprisla na chut :D

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukroska
27. sep 2024

@lubkovaandrejka my sne zase prišli doma všetci.

thirstymonk
28. sep 2024

@cukroska PRaveže raz toľko... a bez topanok :D

thirstymonk
28. sep 2024

@lubkovaandrejka Slovo "presladene" nemam vo svojej slovnej zasobe... Ale uznavam, že keď som raz žral už tretiu milku triolade, tak už ma huba štipala veru z toho :D

mantilka
1. okt 2024

Môže byť že máš v tele plesne, ktoré vyžadujú cukor. Ak nemáš problém s mliekom skús hylák užívať podľa návodu. Ja som tiež na sladké ale nejem od rána. Až po obede. Jednoducho si zakazujem. Keď som raz malá problémy s trávením odporučili mi hylák...a zrazu mi prešla chuť po sladkom...vôbec mi nechýbalo. Ale po čase znova. Skús to, aspoň čiastočne znizis príjem sladkého. Prekyslujes si organizmus a potom dochádza k narušeniu zdravej mikroflóry. V kyslom prostredí sa držia kvasinky. Pozri si jazyk či nemáš biely povlak. Nemáš časté gynekologické problémy s mykozami?

margotka17
2. okt 2024

@77miska7 keď to čítam, mám pocit, že píšeš o mne vo veku od 13 hore. Mne stačili 5 saciky Lentiliek, 3 perníky, Kofily, Mileny, Rumby a Pepsi k tomu. Mala som 28 rokov a 39 kíl. Ale o únave či výraznej ospalosti nemôžem hovoriť. Ja som mala energie za 5 ľudí. Muž má v jednej ruke odniesol 🫣. Časom sa to akosi začalo menit, varila som doma, ochutnávala a začala aj jesť.

eliska13
2. okt 2024

@margotka17 to v takom veku si bola ešte taká hlúpa?🤣
@77miska7 lebo nemáš vyváženú stravu rýchlo ti stupne cukor a rýchlo klesne a si ešte hladnejšia a máš chuť ďalej na sladké.Co to robí s inzulínom, pankreasom nechci vedieť.Fuj a tie umeliny a palmový tuk