Zastavené chudnutie

lea1999
3. jún 2023

Ahojte mám taký problém. Už viackrát sa mi to stalo. Začala som chudnúť pred dvomi týždňami. Mám diétu, nejem sladké, nesolim skoro vôbec nepijem sladke vody. Hýbem sa 5-6 krát týždenne tým že chodím aj peso do prace aj z prace spravím 3km a popritom si doma zacvicim. S priateľom ktorý ma v tom podporuje hráme badminton, no robím toho veľa. Najprv som schudla 3kg a už zrazu sa mi váha zastavila. Pijem aj veľa vody ja naozaj neviem ako mám naštartovať svoj velmi spomalený metabolizmus. Stalo sa vám to už? Väčšinou toto na odradí ako sa váha zástavi a nevidím v tom potom zmysel keď sa snažím a aj mesiac mi váha stojí. Máte nejakú radu alebo tip ako to rozbehnúť? 🙂 potrebujem aspoň 20kg schudnúť ktoré som bohužiaľ nabrala za 3roky za velmi krátku dobu.

januska12323
3. jún 2023

Za dva týždne si schudla 3 kilá a to sa ti zdá málo? 3 roky trvalo pribrať 20 kg tak kľudne toľko môže trvať kým ich zhodíš. Len pokračuj ďalej.

romanka06
3. jún 2023

Nenechaj sa odradiť, chvíľu vydrž a pokračuj... Keď tak si stiahni kalorické tabuľky, mne veľmi pomohli

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea1999
autor
3. jún 2023

@elizabet173 tak napríklad včera na raňajky som mala celozrnného pecivo so šalátom kde bol ľadový šalát rajčiny uhorky mozarella na obed chodím do školy keďže pracujem v škole tak aspoň obed mám klasicky a mali sme karfiolovu polievku a guličky z mletého masa so zemiakmi kde som si dala asi dva zemiaky a ostatné som nechala a jednu gulicku a večer som mala dve varené vajíčka so šalátom bez pečiva. A na desiatu mávam ovocie tentokrát som mala taký ovocný šalát kde bolo jedno jablko marhule a polka banánu. Je to veľa? Olovrant vynechavam ten nejak nestíham. Mám myslíš že aj obedy jest úplne zdravé? Oni až tak kalorický nevaria a už teraz jem polovicu porcie a k tomu veľa šalátu ak teda spravía

lea1999
autor
3. jún 2023

@januska12323 áno ale keby sa to aspoň nezastaví keby aspoň po dekoch ide dolu. Ale nic :(

lea1999
autor
3. jún 2023

@elizabet173 a koľko kalórií prijímam neviem, zrejme si to budem musieť naozaj začať rátať. Ale keď som sa nato pýtala mojej doktorky tak hlavne jej rada bola že vynechať všetky sladke nápoje biele pecivo sladkosti a sladke nahradiť ovocím a veľa veľa vody a veľa zeleniny. Ja sa neviem držať takej diéty kde mám presne určené že čo mám jest keďže mám aj v škole obedy.

firma2211
3. jún 2023

@lea1999 ja sa okrem váženia aj meriam , stáva sa že na váhe idem napríklad pol kila dole alebo nič , ale z pasu mi ubudne aj 3 cm to je podľa mňa dôležitejšie ako váha a za tak krátky čas 3 kg je myslím že super ja som dala za mesiac 4 kg a bola som šťastná . Len sa nevzdávaj

sense
3. jún 2023

Telo sa prispôsobí na nový režim a chudnutie zastaví, pokiaľ vydržíš a budeš pokračovať tak sa zas rozbehne. Pozor ale na to ako chudneš, musíš si nastav stravu aj pohyb tak aby si to dokázala udržať viac ako 3-4 týždne. A ak potrebuješ schudnúť 20kg nečakaj udržateľne výsledky za mesiac ci dva, pokiaľ si tých 20kg nepribrala za mesiav

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
3. jún 2023

@lea1999 za 2 t to je slušné.Nepojde to stále dole stačí, že budeš mať menzes a ešte budeš mať o kilo aj pol viac.Chce to čas...len zase nehladuj

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
3. jún 2023

Obed si mala zjesť normálne celý, telo stresuje čo sa deje tak zásoby nepustí.

missviolet
3. jún 2023

kristepane, tieto očakávania.... dva tyzdne, 3kg dole a tebe to ,stoji'. telo NEMOZE vkuse denne davat dole - zalezi v akej faze cyklu su, ci si zjedla viac sacharidov - zadrziavas vodu, ci si sa poriadne vyprazdnila... vaha ti bude stat, ak napr 6-8 tyzdnov neschudnes ani gram. inak 3km chodze je nic... nachodim 8km denne minimum, ratam kalorie, davam 2kg mesacne a to idem z vahy 118kg prosim pekne, tam by asi vsetci cakali 10kg mesacne dole 😂no nie... ale ide to 2kg kazdy jeden mesiac uz rok a pol
a hej, stoji mi vaha niekedy aj 3 tyzdne a potom bum, ide to riadne dole

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lea1999
autor
4. jún 2023

@jabadabadu tak ďakujem za názor ale každý deň aj cvičím s vysokou intenzitou hodinu a hrám badminton. Myslím že robim toho dosť ale ešte raz ďakujem 🙂

rorino
4. jún 2023

Zdravé a udržateľné zhadzovanie je 0.5-1kg za týždeň,inak dosť stručné info o stravovacích návykov,nach sa darí,pomaly ďalej zajdes😉

sense
4. jún 2023

@lea1999 každý deň by si nemala cvičiť, ak budeš príliš v strese bude sa ti vo veľkej miere vylučovať kortizol a telo potrebuje aj oddychovať.