Žalúdočný balónik. Dá sa s ním schudnúť?

lenka0283
25. sep 2011

Ahojte baby...dnes mi prisla na e mail taka vec ze prirodny zaludocny balonik..vraj sa potom rychlo chudne...poznate to niektora?? dakujem 🙂

jazminn
25. sep 2011

ja mám momentálne v žaludku umiestnený žaludočný balonik BIB. Daj si to do vyhľadávača a nájdeš čo to je. Alebo ty si myslela, tu vlákninu čo propagujú, že v žaludku napučí a potom schudneš? no to je riadná blbosť...Neviem, čo mysliš mne dávali do žaludka balonik, potom ho nafukli a behom polroka by som mala dať dole tú nadváhu. Mám ho tri mesiace a mám dole 12kg a zostáva mi ešte 10. Jednoducho máš pocit že si stále najedená a ješ veľmi málo, pretože žaludok ti vyplňa balonik...

xenik78
13. máj 2012

ahoj baby, aj ja by som chcela ten balonik, citam o tom uz par dni na nete co sa da, len som sa zatial nedopracovala k cene a kde to v okoli BA robia...
jazminn - bolo to moc neprijemne? to zavadzanie?
dakujem za odpoved

simsim
3. jan 2013

@xenik78 ahoj, ja sa na ten balonik chystam za cca 10 dni mam termin. tiez som velmi zvedava ako bude prebiehat to zavedenie a nasledne to chudnutie. inac robi sa to v Trnave na sukromnej klinike EUROCLINIC na googli si najdes ich adresu aj tel. kontakt. stoji to 1620 eur. co sa tyka zavedenia oni ti lokalne umrtvia nieco (neviem presne ale co) aby si vyzdrzala ten zakrok ktory trva cca 20 min. a potom cca 5 dni trva adaptacia na cudzie teleso ktora moze byt neprijemna spojena so zvracanim to mi aspon oni tak povedali. pisala som jazminn aby mi napisala viac info kedze to uz absolvovala ..tak som zvedava co mi napise lebo tiez mam z toho trochu strach 😢 tak drz palce a ked tak budem potom informovat ako to cele zbehlo 😀

simsim
3. jan 2013

@lenka0283 Lenka, ja som to vyskusala, prva varka celkom fungovala, ked som si tie tabletky dala tak naozaj som mala pocit plnosti a nepotrebovala som jest, tak som bola z toho total vytesena a objednala som si dalsiu varku (vacsie balenie) a to uz vobec nebolo take ako to prve..neviem preco ale aj ked som si tie tabletky dala tak uz som vobec nemala ten pocit plnosti a normalne som mala chut jest aj hlad som citila..takze som to prestala brat a mam tam asi tretinu krabicky nedobratu.. takze osobne si myslim ze to nie je az take efektivne, asi si ten zaludok zvykol a potom uz nereagoval na to ze tam nieco akoze je. neviem. preto som sa rozhodla pre ten normalny nafukovaci silikonovy balonik ktory sa vklada do zaludka endospkopicky. a uvidime ako to dopadne. verim ze uspesne 🙂

xenik78
3. jan 2013

dievcata, ja ich mam tiez doma a spravila som test, dala som jednu tu tbl do pohara s vodou... neviem co som cakala, ale tbl sa NEZMENILA ani po 6h vo vode... pekne si drzala tvar 😀 takze dalsia hovadina ☹

renca730
8. sep 2013

ahojte dajte mi niekto kontakt kde to robia prosim BB kraj???????

renca730
8. sep 2013

@jazminn mila jazmin prosim ozvite sa mi potrebujem vediet viac a kde vam to robili dakujem veľmi pekne

lauritania
22. jan 2014

@renca730 BIB balonik a ine bariatrické úkony robi primar Marko , Banska Bystrica , Roosveltova nemocnica , oddelenie Omiche . http://operacie.laparoskopia.info/ a info k baloniku http://operacie.laparoskopia.info/?page_id=11
- ja som po bariatr.opke , resekcia žaludka , dole mam 72kg za rok a pol / tato operacia je len pre morbidne obeznych / , ale chcem povedať že poznam osobne 3 ludi ktorý mali BIB balonik .... je to o jojo efekte , pretože ked vam ten balonik vyberu , žaludok mate stale velký a tým začnete opäť konzumovať večšie porcie jedal . no , ale držim palce , nech to nikoho nepostihne ;)
.... ups až teraz som si všimla že je to už stará tema , ale ked som sa už rozpisala , odošlem , možno to niekoho zaujme ...

jazminn
23. jan 2014

@lauritania a bola si samoplatcom, alebo Ti to preplatila poisťovňa, tam niíkde nevidím cenník...ja som bola na BIB v Trnave a JOJO jak sviňa...

lauritania
23. jan 2014

@jazminn cenník nemá nikde /primar Marko / to len osobne alebo telefonicky , ale pamätám si , ked mi vravel pred dvomi rokmi , že BIB stoji un ho 800eu , bandaž žaludka 2800eu a resekcia žaludka 4500eu - ale resekciu preplacia všzp ale len pri splnení všetkých bodov . ja som neplatila , peniaze som mala nachystane , ale nakoniec mi to všzp preplatila .
ano pri BIB je 99% návrat k predošlej hmotnosti , čo je logické , pretože ked vyberu ten balonik , zrazu je velky a prazdny žaludok ...

jazminn
23. jan 2014

ja som v Trnave za BIB platila 1500eur.
a čo je to tá resekcia?

lauritania
27. jan 2014

@jazminn vid info vyžšie , je tam priami odkaz čo je to resekcia

trnkalka
10. okt 2014

@jazminn ahoj, prosím ťa poraď mi, ja vôbec nemám po zavedení balónika stále pocit sýstosti skôr menej zjem na veľkosť porcie ale hladná som stále.....ty si mala pocit plnosti? Totiž mne zavádzali balón na dva krát, prvý krát som ho mala asi dva týždne a šla som za doktorom, že jednoducho napriek balónu som hladná tak sa na to pozrel a zistil, že mi sfúkol na menší a ďalj postupne zmenšuje objem takže ma objednal, vybral mi ho a hneď vložil v rámci reklamácie druhý. Potom ho pozeral a tento je v poriadku, ale ja opäť začínam pociťovať veľmi čast hlad, ako to bolo u teba je to normálne? a držala si aj nejakú diétu pri tom? veľmi pekne ďakujem za odpoveď

jazminn
10. okt 2014

@trnkalka a kde si bola v Trnave? a zle Ti nie je...na zvracanie?

trnkalka
13. okt 2014

@jazminn bola som v Bratislave, zle a na zvracanie mi bolo prvé dni, ale teraz mi nejako zle a na zvracanie nebýva ale mám pocit, že jem kúsok menej a tiež ma to tlačí keď zjem viacej, ale som častejšie hladná ako predtým a keď ma ten hlad chytí tak je taký veľký, že mi je strašne zle

jazminn
13. okt 2014

ja som najviac schudla za tých prvých 6 dní ako som zvracala...apotom už nič...to sú vyhodené peniaze...
a ked mi ho vybrali do polroka som mala 10 kg hore...jojo efekt jak s...a!

bvladka
16. dec 2014

@trnkalka
@jazminn .... júj kočky, som rada, že toto čítam, nakoľko som sa chystala na tento zákrok už dlho a posledné dni to zvažujem veľmi vážne, no a keď čítam ako to pôsobilo na vás tak asi na zákrok nepôjdem :-/ ... ďakujem 😉

bvladka
16. dec 2014

@lauritania ... ahoj kočka 🙂 no veru mňa táto téma veľmi zaujala nakoľko priberám ako taká prasnica ☹ môžem sa ťa verejne, alebo súkromne opýtať aj viac? vopred ďakujem 🙂 V.

jazminn
17. dec 2014

baby, naozaj sú to vyhodené peniaze, veď si vezmite koľko obéznych ľudí je...horších ako vy, myslíte, že by nenašli tých 1500 ečiek...a bolo by po tučnote...je to naozaj hlupota...
ani to vkladanie nie je také hrozné...ako prvý týždeň keď ho máš, myslíš, že vyšabľuješ aj pľúca...potom stále obava, aby nepraskol, lebo keby praskol-smrť hrozí....ale aj to keď ho vyberajú je veľmi náročné...
môj muž si nemôže odpustiť, že mi tie peniaze dal...pretože po vybratí asi do pol roka som pribrala všetko naspäť a ešte aj prídavok, čiže JOJO efekt jak sviňa...

lauritania
17. dec 2014

@bvladka ahojky , jasne že možeš ,len som tu teraz málo ... ale určite všetko najdeš tu : https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/mate-skusenost-s-operaciou-sleeve-gastrectomie/ , lebo tu už som popisala ohladom mňa všetko .. ale ked tak : pýtaj sa !
no moj nazor - ja balonik absolutne neodporučam , ma to len chvilkovy učinok , kym balonik je založeny ... a to je aj logické ...

lauritania
17. dec 2014

@trnkalka pri baloniku maš byť len plná , pretože väčšinu časť žaludka ti zaplnil balonik , takže jedla sa vmesti ovela menej .... je to len o tom že zmestiš ovela menej , žiadny iný účinok to nemá ..... hlavne to nema to nič s pocitom hladu ...

bvladka
21. dec 2014

@lauritania ... ďakujem 🙂

scandya
22. feb 2015

Ahojte
Preco Euroclinic nema uz v ponuke BIB balonik??? Chcela som ist tam
Kde mi odporucate zavedenie balonika vykonat? BA- okolie, no ak doporucujete aj inde, kludne si dam poradit
Nazov kliniky?
Dakujem

@lauritania
@trnkalka
@simsim

scandya
22. feb 2015

@jazminn Ahoj, kolko si schudla celkovo s balonikom a kolko nabrala spat a za aku dobu. Isla by si do toho este raz?

trnkalka
22. feb 2015

schudla som 5 kil a to hlavne v čase ked som sa trapila bolestami po jeho zavedení nestoji to za to, usetris si strasne bolesti a tiez 1500 eur, dnes by som do toho urcite nesla

jazminn
25. feb 2015

@scandya najviac som schudla tých prvých 6 dní keď som zvracala, tak asi 5 kg...no a pribrala som asi 10 kg
tak do polroka...nedoporučujem to ani najväčšiemu nepriateľovi, sú to vyhodené peniaze...

scandya
25. feb 2015

@jazminn
rozhodla som sa ze si to nedam, skusim to dietou, dakujem 🙂

lauritania
3. mar 2015

@scandya chudnutie je boj na celý život , ale balonik aj diety su zbytočnosť plná jojo efektu ... nechcem byť za múdru ale určite to poznaš : zmen stravovanie ... jedz na čo si zvyknutá , trošku obmedz sladkosti a mastné jedla , ale jedz 5-7x denne , nezabudni na ranajky , aj ked len do niečoho zahryzneš .. ja som chudla 10rokov a vyskušala som uplne všetko , od diet , cez tabletky ...vždy mi ťažko stratené kilá priniesla kilá navyše ... držim palce !

sense
3. mar 2015

Baby keby je to take uzasne tak nie je tolko obeznych treba upravit jedalnicek...nic smazene, obmedzit sladkost sladke vodu, bielu muku a cukor nahradit zdravsou alternativou a hybat sa a urcite schudnete...a este aj usetrite

lauritania
3. mar 2015

@sense ale aj to je ťažké , začať , vydržať , mať pevnu vôlu a hlavné je aká je východisková váha . inak sa chudne ľudom s miernou nadváhou ako ľuďom obeznym .. za obezitu si môže niekto sám , inému dopomohol zdravotný stav . za moju obezitu som si mohla ja ... konečne po rokoch som sa zbavila 70kil a teraz je další boj . udržať sa , nepolaviť , dávať pozor !!!!