Zaberajú 7/15/30-minútové cvičenia?

tilly
13. júl 2024

Čaute kočky,
bola som zvyknutá na svojich cca 15-17000 krokov denne a rôzne cvičenia, ale minimálne tú hodinku (tak 3x do týždňa). Ale v mojom živote sa udialo pár zmien a ubudlo času na cvičenie. Krokov zvládam ledva 12000 (povinné venčenie psa) aj to nie úplne každý deň.
Pribrala som (vraj perimenopauza, ale zatiaľ len suspektivne) a strašne zmrandlavela. Nadváhu zatiaľ nemám.
No a teraz všade fičia tie 7 alebo 15 alebo 30 minútové hiit alebo pilates alebo silové cvičenia alebo tabaty.
Fakt to stačí? Ide mi primárne o spevnenie, neverím, že sa mi podarí schudnúť, ale triasť pri každom kroku sa nemusím teda.
Na fitko ani beh si čas v najbližšej dobe nenájdem.

e1i
13. júl 2024

@tilly skusala som fitshaker a za mesiac som viditelne zmenila postavu aj ked kg moc dole neslo. To boli take +- 30 min cvicenia.

marca12
13. júl 2024

Ja som si takymito cviceniami vyformovala postavu. Ked spravne odcvicis tie cviky,tak ano,su ucinne.

tilly
autor
13. júl 2024

@e1i fitshaker som mala minulý rok. Nič z toho ma nebavilo

e1i
13. júl 2024

@tilly tiez som zacala uz 3 alebo 4 vyzvy a nedokoncila ani jednu ale citila som sa lepsie ked som ten den odcvicila

tilly
autor
13. júl 2024

@marca12 takými krátkymi? Mala si tiež nejaký fitshaker? Pre mňa to boli vyhodené peniaze. Celkom sa mi páči women77fit na insta, tam sa dajú vybrať cviky aj série

lindous
13. júl 2024

Dá sa 15 minútovým cvičením doma dosiahnuť rovnaké výsledky ako riadnym tréningom? Asi nie… Je lepšie sa aspoň na 15-30 minút rozhýbať doma ako nerobiť nič, lebo to nie je tak efektívne? Určite áno… počas časovo náročných období som na yt cvičeniach fungovala, nejaký warm-up, tréning na vybranú partiu a stretching, dokopy 20-30 minút a určite som sa cítila lepšie akoby som nič nerobila a aspoň takto sa udržiavala 😊

marca12
13. júl 2024

@tilly fitshaker som mala raz ani som nedokoncila vyzvy. Mna to nejako nebavilo. Cvicila som podla youtube videii naposledy s growingannanas,predtym pamela reif a este jedna bola super taky riadny zaberak davala,ale nespominam si na meno. Do fitka nechodim a ozaj sa mi len s tymto domacim cvicenim podarilo vyformovat. Cvicim aj s cinkami,aby som mala zataz. Ja aj vela bicyklujem,tak mozno aj preto mi to ide lahsie. Napr.rada cvicim aj so Zorou Czoborovou. Vdaka jej cvikom som vyformovala nohy

lucia13022023
14. júl 2024

30 minút je podľa mňa ok, ale neverím tým 5 minútovym videam.

beataxxx
14. júl 2024

Musis tomu aj prijem kalorií prisposobit, len vtedy cvicenie funguje na redukciu kg, ked len cvicis, tak je to skor na spevnenie postavy

tilly
autor
14. júl 2024

@marca12 ja presne tak isto. Nebavili ma niektoré tie cvičenia

tilly
autor
14. júl 2024

@beataxxx to je mi jasné. Primárne mi ide o spevnenie

spanielka44
14. júl 2024

Odporúčam vám cvicit minimálne 40 minút pretože telo začína aktívne spaľovať až po 25 minútach cvičenia či už kardio alebo silového

kristiii
14. júl 2024

@tilly ak budeš cvičiť poctivo, tak ti určite pomôže vyformovať aj 15-20 minút. Ja som podľa takýchto cvičebných plánov, ktoré boli dostupné na jednej stránke (žiaľ, už neexistuje) priberala, ale väčšina ľudí podľa nich chudla. Boli tam aj jedálničky, diskusie, bola super. No a tam sa presne dbalo, aby si cvičila podľa tých plánov 3 krát do týždňa, medzitým vždy deň pauza, takže ak si nestihla začať najneskôr v stredu, neotvorilo ti to potom plán na ďalší týždeň, prípadne medzitým hiit. Ale to som ja nemohla, lebo z toho som chudla, čo som ja nechcela. Ale teda aj to by mohla byť v tvojom prípade cesta. Tie hiit boli tiež tak na 15 minút.

denkabemommy
14. júl 2024

@tilly 20-30 minút 4-5x týždenne aj doma je úplne super, na spevnenie rozhodne stačí. Tie kratšie cvičenia sú taký doplnok skôr, ku tým dlhším, že máš 5 minút čas napríkad pred odchodom do práce, tak sa trošku rozhýbeš, nevyformjmeš sa tým… ale radšej nejaký pohyb ako žiadny smaozrejme 🙂, takže aj 5-10 minút je viac ako 0.