Whole 30 - spôsob stravovania

shpirti
11. sep 2016

Milé dámy, fičí niekto na spôsobe stravovania typu Whole30 alebo má nejaké osobné skúsenosti? Po stovkách nefunkčných, resp. jojo-efektových diétach som sa dala na Whole a konečne mám pocit, že som na správnej ceste... Budem rada, ak sa medzi Vami nájde ešte nejaký nadšenec 🙂 😉 😝

minnie55
11. sep 2016

Zaujal ma názov, priznám sa, že som doposiaľ o tom nepočula, tak som si trošku pogooglila - tie pravidlá sú dosť prísne, ale celkom sa mi to páči 🙂 Ale veľa na výber toho teda nie je - takže jasné, že sa bude pri takomto spôsobe stravovania chudnúť.

shpirti
autor
11. sep 2016

Ahoj minnie55, som rada, že sa aspoň niekto ozval 🙂 Ja som sa k tomu dostala cez kamarátku, ktorú som po 2mesiacoch , čo som ju nevidela, ani nespoznala... 😲 Neskutočne schudla, ale aj opeknela a vyzerá mladšie a zdravo! Whole30 nie je diéta, ale spôsob stravovania! Napr. podľa knihy je zakázané sa vážiť, pretože nejde hlavne o chudnutie (ale my ženy sa poznáme, o čo hlavne nám ide :D ) Ide o to, že 30 dní si bez cukru, lepku a mliečnych výrobkov. Telo si od nich odvykne a zároveň sa detoxikuje! Pomáha to aj na vrásky, pleť, dokonca aj na celulitídu... A po tých 30 dňoch, v prvý deň, môžeš vyskúšať napr. mliečne výrobky (zvyšok naďalej whole) a vidíš. čo sa s tvojim telom deje..Napr. môžeš mať bolesť brucha alebo sa ti vyhodia vyrážky a tým pádov vieš, že tento druh stravy ti nerobí dobre...Potom po 4dňoch vyskúšať múku...atď. Tým pádom sama zistíš, čo je pre tvoje telo najlepšie a ako sa budeš naďalej stravovať!

shpirti
autor
11. sep 2016

A áno, je to dosť prísne, ale vidí sa mi, že tá prísnosť mi zjednodušuje, aby som vytrvala...Prvé dva dni boli dosť kruté, ale teraz som si už celkom zvykla a veľmi dobre reagujem! 🙂 Som síce len na piatom dni, ale už nejaký ten výsledok aj vidím! 😉

anatalia77
11. sep 2016

Tak toto som ešte nepostrehla ,nechce sa mi teraz o tom hľadať info tak by si to stravovanie mohla v skratke predstaviť. Keďže ideš piaty deň..

ficksacha
12. sep 2016

@shpirti Hod sa do skupiny paleo stravovanie. Tam su niektore baby, kt. idu Whole 30.

ivankalaco
12. sep 2016

@shpirti znie to veľmi zaujímavo, určite sa nato dám a vyskúšam..mohla by si prosím ťa napísať jedálniček na jeden deň? Čo si jedla na raňajky..desiatu..obed..olovrant..večeru..aby som sa dostala do obrazu 🙂 Ďakujem 😉