Veľké brucho 3 roky po pôrode

28. aug 2023

Čaute, som tri roky po porode a napriek tomu, ze vaha mi pekne klesla, tak mavam strasne velke brucho stale, uplne take do bokov, do širky … po MS mavam najlepsie brucho, no potom sa to zhorsuje, je tu nejaka, co takuto dlhu dobu po porode ma to brucho tragicke 🙈🙈🙈 napriek tomu, ze vaha je taka ako bola? Ďakuje

mimi3008
28. aug 2023

Nemas diastazu?

autor
28. aug 2023

@mimi3008 ja neviem, nikto mi to nepovedal zatial, ani som to v tomto smere neskumala, ako to zistim? A to jedine cvičenim asi že potom upravit?

sara07
28. aug 2023

no vieš mudr tu na sk to neriešia žial neviem či nemajú čas nezaujíma ich to alebo proste dve slová sú nadbytočné
https://www.belenka.sk/blog/co-je-to-diastaza-a...

em4life
28. aug 2023

Odporucam fyzioterapeuta, kt. Ta vysetri a navrhne cviky. Diastazy mozu byt rozne velke a treba vediet, ako cvicit. Vacsinou su pricinou vypadnuteho brucha, kedze svaly poriadne nedrzia brusnu stenu.

kubkovamama
28. aug 2023

Ak sa ti brucho takto "pohybuje",máš oslabenú brušnú stenu a na 99% diastazu.Kedze o tom nič nevieš,ideálne info u gynekologicky(mnohé vedia odporučiť vhodné fyzioterapeutky alebo cvičiteľky), na cvičeniach sa naučíš čo a ako a keď už budeš mať istotu,stačí cvičiť doma.Plus asi aj stravu treba upraviť.

autor
28. aug 2023

@kubkovamama jasneee, no musim sa na to teda popytat, lebo ma to dost hneva, ze napriek tomu ze som na svojej vahe to brucho je tragicke uplne 🙈 a uz som premyslala, ze to neni normalne, sak vidim okolo seba zeny po porode, ale nepride mi, ze by mali tie brucha take

elviku11
28. aug 2023

ja som sa na jednej prehliadke pytala gynekologa, ci nemam diastazu. Kazal mi stiahnut bruchu, potom to prehmatal a povedal, ze nie. Ze som len prezrata... A pritom som nemala pocit, ze jem vela :/ Ale paradoxne som si vtedy vstupila do svedomia...

brezza
28. aug 2023

Lahni si na chrbat a zdvihni nohy trochu do vzduchu a sleduj ci sa ti na bruchu spravi strieska. Ak ano s velkou pravdepodobnostou mas diastazu.

nevenka
28. aug 2023

@elviku11 no tak takto sa to fakt nezistuje 🙄

nevenka
28. aug 2023

@brezza takto sa to zistuje

autor
28. aug 2023

@brezza ako myslite striešku???

brezza
28. aug 2023

Stred brucha ma taky tvar ako strecha. Ked to mas tak to zbadas.