Vážim 118 kg a chcem schudnúť

maciatko93
25. okt 2020

Prosím už som zúfalá baby mam 27 rokov dieťa manžela a chcem schudnut sama pre seba uz sa začínam zle cítim cely den nemusim jest ale keď príde večer nezaspím kým sa nenajem prosím poraďte ako sa mam stravovať vôbec neviem chcem začať ale neviem ako.... ako si mam rátať kalórie? ďakujem.

panelacikova
25. okt 2020

@maciatko93 nijak. vyhodiť všetko sladké, mastné, plnotučné... začať sa hlavne zdravo stravovať. jesť radšej 5-6 x denne, ale malé, naozaj malé dávky. jesť preto, aby si žila a nie žiť preto, aby si jedla. veľa pi. veľa vody... ideál 2-2,5 litra denne. zas nie 5 alebo 10, aby si si neuškodila. proste vždy pred jedlom si dať 3 dcl vody. žalúdok sa naplní a zješ menej. viac sa hýbať - prechádzky, rýchla chôdza... viac sexovať... ono to chce hlavne pevnú vôľu.

kitycat
25. okt 2020

Zacni jest aj cez den. Nepi kofolu a colu ale pekne vodu alebo zeleny cajicek. Pri 118 kilach by to malo ist pomerne rychlo...a motivovat dalej

Kecy, ze nemas cas sa cez den najest si nechaj pre seba... Vecer sa napchat a ist spat... No nemam slov. Tiez by som vecer zrala ale pohlad do zrkadla ma vyvedie z omylu.... Mozno tvoje foto na chladnicke ta nakopne?

Zvladnes to!

maciatko93
autor
25. okt 2020

@panelacikova
@kitycat baby prosim vas co to je zdravá strava? zdravo sa stravovať? u nás také neexistuje v rodine som úplne blb ja viem :(

miruslb
25. okt 2020

Pri 118 kg sa začínaš cítiť zle? To ja sa cítim už dávno a mám 77 kg.

lauriema
25. okt 2020

@maciatko93 Ahoj, zacni takto, na začiatok prestaň sladit, proste čaj musíš vypiť bez cukru ja viem je to hnus ale zvykneš si žiadna sladena voda ja pijem vodu s citrónom.... Ďalej na raňajky si daj napr. Varené vajíčko plus paradajky, môžeš aj žemľu celozrnu, na desiatu ovocie alebo jogurt, obed napríklad mäso, ale bez prílohy napríklad bez ryze ATd...veľa veľa veľa vody, a netráp sa čím viac sa budeš trápiť tým menej sa ti bude dariť. Samozrejme ze aj zjresis ale neboj zvládneš to ak naozaj chceš

lauriema
25. okt 2020

@miruslb Joooj, nebuď taka tvrdá na autorku

lenuska9999
25. okt 2020

A máš nejakú chorobu, kvôli ktorej toľko vážiš, alebo je to len tým jedením ??? Čo také napríklad ješ? Ako vyzerá tvoj jedálniček ? Máš dostatok pohybu ??? To sú dôležité info... Môžem ti napríklad poradiť , že skús na začiatok jesť pravidelne. Stále o tej istej hodine raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Je dôležité jesť po menších dávkach a častejšie. A nie napr celý deň nejest a večer sa napraskať. No ak nevieš svoj hlad večer držať na uzde, je veľa drinkov, ktoré rozrabas s vodou a majú zahnať hlad. Možno zmeň svoj jedálniček.. je veľa ľudí, ktorí ti ho urobia na mieru, alebo jednoducho googli na internete. K veľa informáciám sa dopracuješ sama a nemusíš byť žiaden výživový poradca.. a hlavne VEĽA POHYBU

lenuska9999
25. okt 2020

Ešte som zabudla dopísať k tej zmene jedálnička.. myslela som naozaj len zmenu v stravovaní, žiadne diety.. pri väčšine aj tak nastane JoJo efekt. Pretože diétu nemôžeš drzat celý život..

bluebriggs
25. okt 2020

Hlavne treba zacat cvicit.. strava bez cvicenia nenarobi vela. Aj ked schudnes budes mat tuk a nniie svaly, budes mlandrava.. prero je dolezite cvicit..

whatever1
26. okt 2020

@maciatko93 Co konkrétne zvykneš jedávať na večer?

zaba21
26. okt 2020

@maciatko93

Keďže nemáš základné vedomosti o potravinách a stravovaní, môžeš skúsiť napríklad tieto zdroje informácií :
Tá prvá kniha je napísaná jednoducho, prehľadne a stručne , myslím, že by mohla byť dobrým odrazovým mostíkom na zorientovanie, ale samozrejme, je veľa iných možností :

https://www.martinus.sk/?uItem=271686
https://m.facebook.com/tuckotom/?locale2=sk_SK

Veľmi dobrý zdroj informácií je tiež Miro Veselý, ale tiež to nemusí vyhovovať každému, má taký špecifický štýl písania. Má aj rôzne knihy, pozri si jeho stránku :
https://www.chudnutie-ako.sk/

Kopec užitočných informácií môžeš získať aj na stránke
https://fitshaker.sk/blog/
Na stránke sú aj cvičenia, ale treba sa zaregistrovať a zaplatiť mesačný poplatok. Môžeš cvičiť doma. Ale blog je voľne prístupný, sú tam aj recepty, rozhovory. Odporúčam na motiváciu.

A potom je aj kopec Facebookových skupín.

birika
26. okt 2020

ak to maju v rodine zle nastavene, tak doporucujem extremne premeny

vevesh
26. okt 2020

@bluebriggs pri 118kg je cvicenie velmi zly napad....

@maciatko93 ak nevies nic o stravovani, tak si nainstaluj applikaciu do telefonu Kaloricke tabulky a kazde jedlo, co das do ust, najprv odvaz a zapis. Toto ta nauci, co je zdrave a co nie a v ktorych potravinach je vela skryteho cukru. Tato appka ta nauci zdravo stravovat sa, ak budes vsetko nahadzovat. Ak chces ciastocny detox, dobra je aj macingova. Jej knihu si mozes tiez stiahnut na nete.

zaba21
26. okt 2020

@vevesh
Pri takýchto váhach sa odporúča rýchla chôdza, plávanie, rotoped, bicykel. Tieto aktivity kľudne môže, ak nemá iné zdravotné obmedzenia.

Extremne premeny je v prvom rade šou.. to cvičenie čo tam realizujú.. no neviem, k tomu by som rada počula názor odborníka. A inak existujú aj výživoví poradcovia, len tam si tiež treba vybrať lebo v tejto sfére sa pohybuje veľa "odborníkov". Môj názor je taký, že treba si naštudovať niečo o výžive a skúsiť postupné zmeny. Obmedziť až postupne vyradiť sladkosti, vyradiť vyprážané, obmedziť tuky, začať konzumovať zeleninu, ovocie, orechy, semená, dba na dostatok vlákniny, zaradiť celozrnné chleby, vločky... Vyradiť sladké nápoje, pitný režim voda, bylinkové, ovocné čaje, zelený čaj.

zuzinapipina
26. okt 2020

@maciatko93 kniha sa vola gauc alebo šťastie, mozno ti pomôže, prajem vela stastia 🙂

yoxinka
26. okt 2020

Tu na modrom koňovi je skupina cesta k mojej premene, tam sa pridaj a čítaj, naučíš sa tam všetko, čo potrebuješ.
Len nezačni držať nejakú diétu!!! Musíš jesť! Musíš jesť pravidelne a vyvážene. Zdravá strava je dostatok bielkovín (chudé mäso, syry, sôjové produkty, strukoviny), vlákniny (ovocie, zelenina), zdravých tukov (olivový olej, oriešky, avokádo), a sacharidov (celozrnné výrobky, ovsené vločky). Ideál nejesť sladkosti, kekse, koláče, biele pečivo, slaniny, šunky, biele cestoviny ... a keď tak v menších množstvách sem-tam. Stiahni si kalorické tabuľky, tam sa naučíš, čo obsahuje koľko čoho a čoho môžeš koľko zjesť.

snazilka_bio_mamka
26. okt 2020

ja ti len napisem jedno slovo, co je zaručené, zdravé a nehladujes. Lowcarb. Kilá ti pojdu dole tak rychlo ze sa budes cudovať. takto som schudla z 93 na 65 kg

zuzuliennka1
26. okt 2020

@maciatko93 hned veta, co pises: cely den nemusim jest... chyba!
jest treba pravidelne, neprepchavat sa... metabolizmus ti funguje nonstop, aj v uplnom pokoji, a ked ho nechas cely den bez stravy “bezat naprazdno” a vecer nieco zjes - organizmus sa aktivuje: hura konecne jedlo, ulozi si to do zasoby, na celodenne hladovanie....
zacala by som tym, aby si ranajkovala - niekto ranajkuje sladke, ja osobne sladke na ranajky neznasam, rychlo potom vyhladnem, nezasyti - ja si davam vajicka a vela zeleniny... samozrejme pitny rezim - cista voda, na desiatu si dam nejake ovocie, jablko, banan.... obed klasika - nejake maso na prirodno, ryza, alebo aj cestoviny,...opat zelenina.. poobede/podvecer ak mam na nieco chut - tak si ocistim mrkvu, alebo nejaku inu zeleninu na chrumkanie,... a na veceru si davam spaldovy chlieb, cottage, alebo syr, sunka.. a opat zelenina... veceru mam nacasovanu tak, ze dve hodiny pred spanim cca uz nejem...
no a pohyb - na zaciatok stacia aj rezke prechadzky... neviem ako sa stravujes celkovo, teda podla toho co pises - jes paradoxne velmi malo... tam bude problem... a kaloricke tabulky ti podla mna netreba, pre niekoho to moze byt aj stresujuce alebo proste otrava mysliet na to neustale a pocitat a sledovat... a ak uz - tak urcite pod dozorom skoleneho vyziv. poradcu....lebo aj vselijake tie zarucene jedalnicky na nete su nezmysel, kedze na kazdeho plati nieco ine, kazdy ma iny rezim dna...
a sladke - neviem ako si na tom so sladkostami, tie podla moznosti vyrad uplne/v co najvacsej miere

yoxinka
26. okt 2020

@snazilka_bio_mamka
Lowcarb nie je pre každého! Ja napríklad lowcarb nedávam absolútne ... áno, idú kilá dole, ale nie je to univerzálny recept pre každého na chudnutie ... a ide to aj inak.

yoxinka
26. okt 2020

@maciatko93
A to, že neješ celý deň je prvá a asi aj najväčšia chyba, ktorú robíš ... toto by som na tvojom mieste zmenila ako prvé.

vevesh
26. okt 2020

@zaba21 no lenze za sucasnej situacie ani jedna z tychzo moznosti nebude aktualna🙈a drviva vacsina si pod sportom vybavi beh, co sa absolutne neodporuca...

snazilka_bio_mamka
26. okt 2020

@yoxinka na mna to funguje dokonale.. treba skusiť, za pokus nic neda, Ked uvidi ako jej budu ubudať kg bude ju to motivovať. A praveze LC je pre takto obeznych ludi.

zaba21
26. okt 2020

@vevesh
Jasné že nie beh, ved preto som aj písala iné aktivity. Chôdza sa dá aj počas korony a rotoped tiež, ale to sa tiež treba donútiť. A cvičiť sa da aj online, napríklad cez fitshaker. Ale tam tiež treba vedieť zvoliť vhodnú aktivitu.

maris5
26. okt 2020

Stiahni si aplikaciu kaloricke tabulky. Zadas svoju vahu a zapisujes svoju stravu. Niekedy sa ti oci pretocia ked zistis kolko tukov a sacharidov obsahuju niektore jedla.

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopka1313
26. okt 2020

Mne pomaha (poradila kamoska, co tak schudla), ze jem kazde 2-3 hodiny polovicku toho, co by som bezne zjedla. Normalne si davam casovac na mobile a o 2 hodky mi zapipa a ja sa najem. Rozdelim si ranajky na 2x, obed si dam napr polievku 1x, druhe 2x, veceru 2x, kludne jem aj o 10 vecer, ale ja chodievam spavat o 1 rano 🙂 a jedlo si davkujem do malych doziciek/misticirk, aby to fakt bola polovica toho, co jem. A to si dam aj slaninu, keksik alebo nanuk (ale mam to ako 1 jedlo). Kila idu pomaly, ale idu dole, sama sa cudujem 🙂 mala som 79, teraz 76 - ale jem tak mozno 3-4 tyzdne? Aj ked prve idu dole vzdy najlahsie 🙂

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lylyjana
26. okt 2020

@maciatko93 zda sa mi celkom zvlastne, ze nevies, co je zdrava strava. Ved je toho plny internet, noviny, uz aj zo zachoda to o chvilku vyskoci. Plus ako si fungovala pocas tehotenstva?! Ale ok, nevies, spytala si sa, tak odpovieme 🙂
v prvom rade sa musis zacat stravovat pravidelne - mensie porcie viackrat do dna (napr 5x). Miesto sladenych vod a dzusov treba pit len CISTU VODU! Nie ochuteny rajec a podobne hluposti. Normalne cistu vodu. A treba jej pit VELA! Casto sa stava, ze hlad je len maskovany smad.
Po druhe, vela zeleniny, ovocia, nejest mastne, obmedzit pecivo.
No a potom vela pohybu. Vela kocikuj, skus behat, doma pocvicit aspon po 30min 3x tyzdenne.
Hlavne si musis nastavit rezim, ktory je DLHODOBO udrzatelny. To znamena, ze si najst zivotny styl, a nie dieta na 1 mesiac a potom hura naspat do starych kolaji...
Skus si najst na internete knizku 90dnova vyzva - su tam recepty na kazdy den, je to delena strava a velmi pomaha. A co sa tyka cviceniu, velmi dobre vysledky maju zeny z Bubblebutt serii cviceni - jedna slovenka zostavila cviky na 90dni a podla obrazkov pred a po zeny dosahuju uzasne vysledky.
Drzim palce!

ckatka
26. okt 2020

@maciatko93 asi sama vieš že s tvojou stravou nie je niečo v poriadku. Zdravé je to (a toľko), aby naše telo dostalo čo potrebuje a v množstve akom potrebuje. Úprimne...vitamínov a minerálov je v strave už po biedne...je to spôsobené životným prostredím a spôsobmi pestovania a prepravou a podobne.
Čiže...pokiaľ telo ukladá tuk, asi jedávaš priveľa pripadne si daj vyšetriť krvný obraz a štítnu žľazu, či si hormonálne okej.
Princíp je, že telo využije sacharidy zo stravy a nadbytok premení na tuk. Čiže chudne sa najlepšie vtedy, keď obmedzíš sacharidy (a necháš si len ovela menšie množstvo) a pridáš do stravy bielkoviny. A budeš rozumne narábať s tukmi. Tukov sa neboj, hlavne tých zdravších.
Mne vždy pomôže keď pridám veľa vajec do jedálnička.
Veľa vajec, veľa zeleniny a mäsa, s rozumom ovocia a strukovín a obilnín. To je základ.
Nejesť medzi jedlami. Časté jedenie malých porcií je mýtus...pretože hladina hormónov sa nestihne ustáliť a nechudnes. Rozostup medzi jedlami nechaj kľudne aj 5 hodín, poriadne sa najedz a medzi jedlami nejedz nič. Ani ovocie (dvíha hladinu cukru v krvi).

Mne veľmi pomohlo pochopiť svoje telo, keď som pochopila ako pracujú inzulín a hlavne leptin. A uplne vylúčenie bieleho cukru a pšeničnej bielej múky a mlieka (z mliečnych výrobkov len tvaroh, kyslé mlieko a jogurt, pripadne syry).

A nedietuj. Žiadna krátkodobá dieta nefunguje z dlhodobého hľadiska. Akurát ti spomalí metabolizmus.

Môžeš si stiahnuť aplikáciu kalorické tabuľky...A par dni zapisovať co všetko zješ, aby si videla kde je problém. To je úplný základ. Všetko si zapísať. Lebo "tri hranolky z manželovho taniera alebo čokoláda ktorú zjem postojačky v spajzi sa predsa nerataju " 😂 Rátajú...

ckatka
26. okt 2020

@vevesh pri 118 kg cvičenie vôbec nie je zlý nápad. Akurát treba (ak necvicila doteraz vôbec a je len kôpka tuku) pod dohľadom a vedieť čo môžeš.
Ono pre 50 kilove dievčatka je dosť ťažké si predstaviť niekoho cez 100kil...ale ten človek napríklad môže byť aj osvaleny športovec, ktorý proste pre zranenie prestal cvičiť a na to ťažké osvalene telo sa mu nabral tuk.
Ja napríklad cvičím veľa a rada....posilku, veľké váhy, crossfit, sebaobranu, plávanie, streľby, brušný tanec, zumbu ...A teda nechýba mi veľa.do 100 kíl...ale určite by si mi ich netipla keby si ma videla (a nie som ani moc vysoká).
Váha je veľmi blbý parameter...sama o sebe nám nič nepovie...
A napríklad aj v tých extrémnych premenách môžeš vidieť ako ti ľudia makaju a majú ďaleko cez 100kil...