V čom robíme chyby pri chudnutí?

nikadamko
27. jún 2021

Ahojte. Chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou-chudnutím. Minulý rok som začala s chudnutím,podarilo sa mi schudnúť 15kg. Športy som robila bicykel a doma cvičenia z youtube. Rátala som si kalórie cez tabuľky,vážila jedlo presne zapisovala dodržiavala vyšší výdaj ako príjem, nejedla som po 18tej. Ale....
Dnes sa postavím na váhu a kilá sú späť. Cez zimu som polavila a začala jesť ako predtým,postupne, aj sladké no všetko, tabuľky som dala bokom a dnes si búcham hlavu kde sa stala chyba, makala som a nič z toho teraz. Máte aj vy takúto skúsenosť? Ako ste sa znova naštartovali? Rozmýšľam nad stravovaním podľa macingovej, chcem sa stravovať zdravo, nie podla tabuliek lebo to človeka časom omrzí. Poraďte ak máte podobnú skúsenosť. Vďaka. 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
27. jún 2021

Bohuzial vsetko je to zivot zivotny styl, inac telo sa vrati spat a dokonca aj viacej, ked uz raz zacnes cvicit a menej jest inr vychodisko nieje ako to udrziavat, aj ja by som chcela jest jedno cez druhe ale odraza sa to hned na vahe ☹

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buberova
27. jún 2021

Ide len o to byť v kalorickom deficite. To ako si to robila predtým je podľa mňa fajn lebo sú si mohla dopriať čo si chcela len si dať pozor na množstvo. Je to podľa mňa udržateľnejšie ako jesť týždeň cviklu.

sense
27. jún 2021

Pri každej diéte pokiaľ to berieš ako diétu a nie životný štýl pokiaľ sa vrátiš do starých koľají na berieš späť....

Pohyb a zmenu stravovania musíš brat ako životný štýl, kt ta naučia co a koľko môžeš...

Nie nadarmo sa vravím schudnúť nie je ťažké ale udržať nové ja...

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gdpr
27. jún 2021

Treba si nastaviť správne kalórie. (vymyslený) príklad na 60kg potrebuješ 1800kcal teraz máš 70 tak pokým neschudneš na 60kg budeš v kalorickom deficite ale pri 60kg sa ti príjem a výdaj vyrovná a nebudeš priberať ani chudnúť. Ale ak pokiaľ diéty prijímaš napr. 1200 a potom začneš prijímať napr. 1800 alebo znížiš fyzickú aktivitu a kalórie ponecháš tak je logické, že kilá pôjdu hore. Jednoducho tak ako si v diéte nastavíš kalórie a život. štýl tak by si to mala dodržiavať aj po.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz