Trampolínky a chudnutie

zazalienka
5. feb 2013

Ahojte, máte skúsenosti s cvičením na trampolínkach? Ja mám za sebou 6 hodín, efekt zatiaľ žiadny, skôr psychoefekt, že sa vytancujem, vyskáčem, niečo som pre seba urobila, ale neviem či je to vôbec účinné na spevnenie a schudnutie.. vopred ďakujem za každý príspevok🙂

kattrin5
6. feb 2013

Zalezi ako si na nej skakala, nieje skok ako skok, chudne clovek vtedy ak svoje telo zahreje na minimalne teplotu 37 vtedy pali a teda aj poti tuky, taketo cvicenie by si mala robit min 45 minut a 3 krat do tyzdna vtedy urcite na sebe uvidis spevnenie alebo chudnutie, ja sa venujem fitness a tiez skakavam aj na tramooline aj na svihadle, ak sa chces tomu venovat a schudnut samozrejme treba dietu plnu zdravej stravy a proteinov a pri cviceni extra calcium alebo vyzivu na klby. Kazdy aktivny pohyb pri ktorom sa ti zvysi tep a teplota tela je kardiovaskularny a nim chudnes to je plavanie, sklakanie, behanie, bicykel, a rozne kardio cvicenia.

happyfrog80
6. feb 2013

@zazalienka ja som skakavala a cvicila na minitrampoline ,a hej da sa zhodit,jedna holka cvicila len na trampoline a zhodila vela a posilujes tym organy ,plet ti pomalsie starne ,a patri to medzi zabavne sporty ,tusim to zacnem aj ja zasa.

sissy27
6. feb 2013

@zazalienka zázraky na počkanie a nemožné ihneď 😀 😀 😀 toto mi silno pripomína časy, keď som pracovala vo fitku a chodili sa mi žienky sťažovať, že "už 3x" boli cvičiť a efekt žiadny 😝 aspoň 2-3x do týždňa po dobu 3 mesiacov, upraviť stravu (vylúčiť sladkosti, bielu múku, vysmážané, mastné a viac ovocia a zeleniny) a potom daj vedieť, či sa niečo zmenilo 😉

zazalienka
autor
6. feb 2013

@sissy27 práveže ja som prekvapená, každý večer som vyjedala sladké, čipsy a neviem čo.. ako som začala cvičiť, tak mi nejak nechutí, už keď vydám toľko energie, tak sa mi nechce ani maškrtiť🙂
od budúceho týždňa keď pôjde malý do škôlky na doobedie by som chcela pridať posilku... som zvedavá aký to bude mať efekt..

sissy27
6. feb 2013

@zazalienka no to je fajn, keď nemaškrtíš, len som chcela povedať, že po 6hodinách nemôžeš vidieť nejaký efekt na tele 😉 ale držím palce, ja by som tiež strašne rada na trampolíny, ale nikde v okolí u nás nemám 😒

zazalienka
autor
6. feb 2013

@sissy27 no ja sa hlavne teším keď sa oteplí a pridám korčule.. trampolínky ma chytili preto, lebo je to fakt super relax, ktorý som 3 roky pri malom nemala.. ani čas na seba.. tak dobieham zameškané🙂

erulka77
15. mar 2013

ma niekto doma trampolínku ?

kubko
25. mar 2013

Ja som akurat bola v piatok prvý raz po 100 rokoch v posilke a tam mi trener hovoril, ze na trampolinach sa spaluju len cukry, hlavne začiatočníčky, ktore sa dostávajú do kyslíkového dlhu a nevládzu, že pri takej tepovej frekvencii sa spaluju hlavne cukry, ze uz sa im stalo, ze baby niektore aj odpadli, lebo sa nenajedli a spalili vsetok cukor a energiu. Ze najviac sa spaluje v posilnovni, rýchlou chôdzou a pri vsetkých sportoch, pri ktorých počas činnosti dokážes aj rozprávat. Ja tiez chodim na trampolíny a nemienim prestat, aj ked sa tam spaluje cukor, lebo ma to strasne baví, je to pre mna psychický relax na maximum. A potom pojdem radsej aj do posilky, ale trampolín sa nevzdám. Drzim vsetkým palce

katka0210
1. apr 2013

@erulka77 ja cvičím doma už vyše mesiaca denne na trampolínke a mám dole 3,6 kg, takže to zaručene spaľuje aj tuky 😉 ja som si urobila vlastnú zostavu, zo začiatku som vydržala 5 minút a teraz v pohode aj 55 minút. Robím hlavne beh na mieste, pripravujem sa na behanie vonku, na nohy je to poriadna záťaž zo začiatku ale zvykla som si. Ja mám teraz 74,1kg začínala som s magickými 77,7kg, lenže treba zmeniť aj stravovanie a to je 80% úspechu v chudnutí. Mám pred sebou ešte nadbytočných 14kg, ale najdôležitejšie je začať a neprestať. ja cvičím denne, samozrejme niekedy sa fakt nedá, tak 2 x do mesiaca mám pauzu.
Na chudnutie sa odporúčajú vytrvalostné športy ako beh a plávanie napríklad, len treba niekde začať.

erulka77
5. apr 2013
oliviaa
5. apr 2013

baby,takato je dobra? oplati sa to kupit?

kubko
12. máj 2013

video, ktoré odporuca erulka77 je fajn, ale toto vidiet ako motivaciu, urcite by som sa pre to nerozhodla, pripada mi to ako video, pri ktorom sme cvicili na telesnej pred 20timi rokmi, nic v zlom, fakt to myslim dobre, pre mna toto je ta spravna motivacia pre trampolinky plná energie ja vecne na hodinu meskam a tancujem uz od vchodu cez recepciu aj ked sa prezliekam kuk

https://www.youtube.com/watch?v=Y2Xe5CzZUhA
kubko
12. máj 2013

a este som nasla toto a vlastne to ruší výrok trénera z posilky
Populárny Jumping láme rebríčky štatistík v spaľovaní kalórií!
Jumping je prepracovaný systém cvičenia na trampolínach. Obsahuje prevažne kardio prvky, ktoré sú doplnené o silové cvičenia, balans a strečing. Cvičí sa pri motivujúcej hudbe v rozličnom tempe a intenzite tak, aby došlo k maximálnej strate kalórií. Za 60 minút je možné docieliť energetický úbytok v hodnote až 1200 kalórií! Vďaka Jumpingu si zlepšíte kondíciu, vytvarujete problematické ženské partie a psychicky pookrejete.

suezana
11. mar 2014

kočky, je tu niekto, kto chodí pravidelne?
@kubko si tu niekde? 🙂

bubinko1506
12. mar 2014

ahojte, ja chodim asi 3 tyzdne (2x do tyzdna) na trampolinky. zatial sice nevidno, nejaky efekt, ale po takej kratkej dobe to ani hned necakam, najma ked som hrozna maskrtnica. jednoznacne je to ale perfektny relax, takze budem pokracovat 🙂

rebbecah
19. mar 2014

Ahojte, o jumpingu som už počula a zaujalo ma to, ale osobne nie som na skupinové tréningy 🙂 chcem sa spýtať, má niektorá z vás trampolínku doma v byte? nebúcha to, nevrzga to? ceny sú super, by som si jednu kúpila, len neviem či je to vhodné aj do bytu 🙂

rebbecah
20. mar 2014

@katka0210 ahoj, prosímťa aký máš priemer trampolínky doma ? 🙂 akurát som sa vrátila z mesta a mali tam 120 cm ale to sa mi zda obrovskééé do bytu, tak ma zaujíma či stačí aj 90 cm 🙂

tilly
20. mar 2014

@bubinko1506 kam chodis na trampolinky?

bubinko1506
20. mar 2014

Ahoj, zatial chodim este do Rovinky - Studio fit, ale zrejme zacnem chodit do Auparku v Goleme - mam to blizsie 🙂

katka0210
20. mar 2014

@rebbecah ahoj, cely priemer je 96 cm cisto guma je 70cm a kupovala som ju v lidli za 29€ uz davnejsie, inak dokopy som schudla s cvicenim na trampoline okolo 7,7kg a treba si urobit vlastnu zostavu cvicenia, kazdemu ine vyhovuje, takze ja som si z videi zobrala co som potrebovala a skombinovala som si 😉

adulienka123
26. mar 2014

ja som vlani od jari do leta s pomocou trampolinky schudla 8kg, cvicenie na nej je zabavne 🙂

michaella93
6. máj 2014

Určite pomáha pri chudnutí, ale treba upraviť aj stravu... 🙂

nervacik83
5. jún 2014

no tak ste ma teraz veľmi potešili 🙂 trampolínku som už objednala, nadchlo ma to pri sledovaní jednej relácie, inak som ani netušila, že niečo také existuje 😒 ... potrebujem zhodiť nejaké tie kilá a keďže môj obľúbený pilates momentálne neprichádza do úvahy, dúfam, že ma trampolínka tiež chytí... držte palce 😉

zdenocka
14. jún 2014

Ja chodim uz cca. pol rok, ale neschudla som pri skakani, musela som upravit stravu 🙂 . No to cvicenie na trampoline mam rada, je to tanecne, zabavim sa pri nom, vydam zo seba prebytocnu energiu.

dnika2
16. jún 2014

Ja chodim polroka tak 3-4 krat do tyzdna podla mna to uplne super cvicievame aj s cinkami na konci precvicime aj brucho zadok

bibinka379
24. jún 2014

Zeny tiez mate pri skakani na trampoline unik mocu? Nikdy som s tym problem nemala ani nemam,len na trampoline mi unika :-/

moonica
16. júl 2014

@bibinka379 ano, aj nato upozornovali pred cvicenim, ze sa to moze stavat zenam po porode. A zeraj sa jumpingom posilnuje panvove dno. Ja uz chodim 4ty mesiac a niekedy je to lepsie, nierkedy horsie :D podla toho kolko vypijem... Vzdy si davam intimku na cvicenie

bibinka379
16. júl 2014

@moonica aj si nieco schudla tym skakanim?

zdenocka
16. júl 2014

Ja cvicim uz pol roka na trampolinkach, ale bez upravy stravy by som neschudla 😝 . Mne trebalo dat dole 3 kg, je to tazsie, ako z vyssej vahy. Kupila som si proteinovu dietu, a konecne sa mi to pred letom podarilo dat dole kilecka 😵 . Chodim dva krat do tyzdna, plus cvicim aj doma. Mna to cvicenie bavi, je to take tanecne, vyskacem sa 🙂 .