Tipy na zdravé raňajky a večere

vanessa0311
8. júl 2021

Ahojte poradíte mi nejaké zdravé raňajky a večere? Už ma nič nenapadá rada vyskúšam niečo nové. Niečo čo není náročné na prípravu.

timetotime
8. júl 2021

pripnem sa tiez mi dochadza fantazia v tomto 🙂

marpel
8. júl 2021

Moje 2 najobľúbenejšie jedla:
Slané - celozrnný chlebík, na to rukolu a na to volske oko + zeleninový šalát (špenátové listy, polnicek, paradajka, uhorka, paprika, olivový olej, citrónová stava a sok)
Sladké - makovo ovsena kasa s čučoriedkami (30g maku, 20g videných vlociek, 150ml mlieka, 3g cukru - uvariť spolu na kasu a v miske pridať 60g čučoriedok - ja mám radšej mrazené, lebo pustia stavu… nechávam si ich rozmrazit cez noc v chladničke)

Ďalšie obľúbence
- tortilova placka plnená spenatovymi listami, praženicou a k tomu čerstvá zelenina
- makovo jablkový mug cake (nastruhat jablko, 30g maku, vajíčko, poriadne zamiešať a na cca 3min do mikrovlnky… resp., kým nebude hotové
- ovsena kasa overnight - 150ml mlieka, 50g vlociek, 5g cukru, škorica, sušené hrozienka - všetko v hrnčeku rozmiešať a nanič dať do chladničky - ráno už len papať 🙂
- kefirovy jogurt + obyčajne ovsené vločky (20-30g)

marpel
8. júl 2021

Ešte som si spomenula na banánové lievance - 1ks banán, 1ks vajíčko, 30g ovsenych vlociek… banán rozpučiť vidličkou, primiešať vločky a vajíčko, poriadne premiešať, opiect na kokosovým oleji ( odporúčam mierny oheň a prikryt pokrievkou) + biely jogurt s troskou medu, bobulové ovocie, džem - to čo Vám k tomu najviac pasuje 🙂

Tuniakova nátierka - 1 mala konzerva tuniaka vo vlastnej stave (cca 50g ma), 100g biely cottage alebo riccota, 1cl plnotucnej horčice, nadrobno nakrájana 1/2 cibule, soľ, čierne korenie a citrónová stáva 🙂

vanessa0311
autor
8. júl 2021

Super ďakujem krásne 🙂

marpel
8. júl 2021

@vanessa0311 okrem toho vajíčka na rôzne spôsoby - na mäkko, na tvrdo, omeleta a pod., chlebík, Luciana, šunka a zelenina, take klasickejsie veci 🙂

lula3108
8. júl 2021

Ja som si hrozne oblubila kombinaciu cela burrata (nieco ako mozzarela), cherry paradajky, rukola, olivovy olej sol korenie a trosku oprazeneho razneho chleba alebo ciabatty alebo idealne foccacia😍nevedela som sa toho dojest v taliansku a teraz si to casto robime na veceru, nema to vela kalorii ale zasyti a hlavne je to mnam😂 zo zdravych jedal este tortilly s hocicim - oblubila som si do nej aj kari s kokosovym mliekom a masom, urobis take hustejsie, koriander a limetka a je to super. A teda proteinove pudingy su zachrana ked sa mi nechce varit alebo potrebujem sladke🙈

radkakata
8. júl 2021

Čo tak skúsiť prášok Líniu? Zasýti a dodá energiu, celkom jednoducho prášok zamiešaný s trochou vody. https://www.prozdravie.sk/chudnutie-a-vyvazena-... 😉

vinkel
8. júl 2021

📌

minesasubu
9. júl 2021

my si doma robíme avokádovu nátierku (avokado, paradjky, červenú cibuľu, soľ ,korenie, citron, chilli) , strukovinové karbanátky na plechu pečené s ľahkým dipom , pečenú cviklu k tomu syr (ovčí/kozí ) , ako sa už písalo vyššie paradajka s mozzarelou ja si na to dávam aj balsamico