Tipy na chudnutie - postava jablko

23. jún 2021

Ahojte,
ako sa Vám podarilo schudnúť s týmto tipom postavy? Už som zúfalá, môj BMI je 32, pohybu mám dosť, snažím sa zdravo stravovať, ale nejde to nejako dole. Sladké vody nepijem, sladkosti veľmi málo, problém asi je ,že mám rada mäso a salámy. Môže ma toto brzdiť v chudnutí?
Ďakujem za každú radu.

kristin3558
23. jún 2021

Podla mna ano… postava sa formuje v kuchyni. 😊

iinuska
23. jún 2021

Pomer prijem výdaj je dôležitý. Mäso by sa tak nevadilo,záleží od príloh. Veľa vody, nejest po 17.00

kaki3
23. jún 2021

Co sa tyka brucha, tak co mam skusenost, ze co som od kamosiek a tak pocuvala, tak to pomaha jedine zmena stravy. A napriklad jednej mojej kamoske vela urobilo, ze prestala solit v takej miere jak pred tym 😉

majamat
23. jún 2021

chude maso nevadi, salama ano. tu zalezi od toho aka. salama je plna tuku.
kuracie maso ma okolo 100kcal, bravcove okolo 300kcal, hovadzie okolo 200kcal a salama okolo 500kcal. mozno su aj chudsie salamy, aj ked nehladala som varianty s nizsim obsahom kalorii

elizabet173
23. jún 2021

@iinuska nejesť po 17,00 ak ideš spať o 22,00 a neskôr. je nezmysel.

kkovacovak
23. jún 2021

@iinuska nejesť po 17 je nezmysel. Záleží na tom kedy kto chodí spať. Ak ideš o 20 tak áno, nejesť po 17

elizabet173
23. jún 2021

Tie salámy ťa určite brzdiť môžu, predpokladám, že to hydinová šunka s obsahom mäsa 95ˇ% asi nebude, ani v stále z mäsa ryby, hydina a sem tam hovädzie, nikdy nič vysmážané a všetko s minimom tuku. Stiahni si aplikáciu kalorické tabuľky, zadaj si tam svoje údaje, nahadzuj si tam všetko, čo počas dňa skonzumuješ a uvidíš, kde robíš chybu. Okrem stravy, ktorá je najdôležitejšia, treba aj dostatočný pitný režim, pohyb a dostatok spánku.

majamat
23. jún 2021

suhlasim s @elizabet173

majamat
23. jún 2021

a tiez nesuhlasim s nejedenim po 17hod. mma problem s nadvahou uz roky, jednoducho, ked si nedavam na stravu pozor, mam sklon k nespravnemu stravovaniu a priberaniu. a preto mam aj skusenosti s chudnutim.

1x som schudla 12kg ( to uz je 20r ), 2x iba asi 8kg , obcas sa mi podarilo aj tak 3-4kg a naposledy som zacala pred 1,5r v januari a mala som medzitym obdobia, ked som zas priberala ( napr, sviatky ), ale teraz v arili som sa opat nastartovala, zial neiktore kg chdunem prakticky 2x. a teda teraz mam dole zatial okolo 17kg.
a vzdy om jedla aj vecer, kludne aj o 20hod, ked som prisla neskoro z fitka, tak aj o 22hod. dolezity je fakt len to,a by bol prijem nozsi ako vydaj, ale netreba to prehanat. ak sa ide pod bazalny metabolizmus, nemusi to robit dobrotu.niekde som citala, ze je vhodny prijem 1600-1900kcal, asi aj podla toho,ako sa hybeme. teraz sa mi dari ist do tych vyssich cisel a dokonca mam niekedy prijem aj 2000kcal, ked som cely den v praci. trochu som polavila, je mozne, ez sa to odzrkadli na chudnuti, ale zatial to islo dole.

natalala
23. jún 2021

Problem je, ze zjes viac ako spalis 🤷🏼‍♀️ Stiahni si kaloricke tabulky a budes velmi prekvapena kolko toho zjes. Je to jednoducha matematika, ked mas vyssi prijem ako vydaj nikdy neschudnes. Najdi si kalkulacku bazalneho metabolizmu. Ak chces schudnut zdravo a udrzatelne nastav si kaloricky deficit na 75-80%. A aj cvicenie a pohyb kt mas sa da prepocitat na spalene kalorie, to si tiez zapises do tych kalorickych tabuliek

autor
23. jún 2021

@elizabet173 celkovo málo pijem , 2 kávy a málo vody

elizabet173
23. jún 2021

tu môže byť pes zakopaný, v týchto teplách minimálne 2 litre, lepšie 2,5-3, keď je chladnejšie, stačí aj menej. Vodu alebo minerálku, prípadne nesladený čaj napr. ovocný, Káva ťa ešte odvodňuje. Pomaly zvyšuj príjem vody, keď pôjdeš podľa tých kalorických tabuliek, plus pridáš plávanie a rýchlu chôdzu, pohyb okolo domácnosti, detí a záhrady nestačí, musí sa to na váhe prejaviť.