Strava počas chudnutia

23. jún 2024

Ahojte. Mám stiahnuté kalorické tabuľky. Ideálne by mi bolo treba schudnúť z váhy 97kg aspon na okolo 80. Výšku mám 184cm. Podľa kalorickych tabuliek príjmam denne od 1400 - 1800 kalórií. Môj jedálniček vyzerá asi tak, že ráno mi veľmi jesť nechutí ale zvyknem si dať grécky biely jogurt s ovocim , medom .. alebo biely. Potom si dám obed ten má okolo 700 kalórií. Dnes som mala napríklad tuniaka, ryža, olivy. Olovrant som si dala tvaroh odtucneny s ovocím. A večer cottage syr, cerealne pečivo , zelenina. Medzi jedlami som nebola hladná.
Viete mi poradiť ako trošku oživiť ten jedálniček ?

pribinak
23. jún 2024

Pridaj napr vajicka

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jún 2024

@vsadeviem na vysadenie nie je dôvod keďže sa do neho kaloricky zmestim

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jún 2024

@vsadeviem dobre, skúsim

guudy
23. jún 2024

Nevysadzat pecivo🙄. Telo potrebuje sacharidy.
Obmienaj prilohy a maso. A pridaj strukoviny.

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
23. jún 2024

Pečivo kľudne nechaj, ale vyberaj s nízkym glykemickým indexom, napr spaldove razne pohánkové

guudy
23. jún 2024

@vsadeviem ovocie su rychle sacharidy, preto sa neodporuca ho konzumovat vo vacsom mnozstve, napr vo forme smoothie. Pri zmene zivotneho stylu sa odporuca zamerat sa na pomale sacharidy…

nikha2809
23. jún 2024

Určite nemáš prijať pri tvojej váhe 1400kcal.Je to malo, treba si ich správne nastaviť.V skupine cesta k mojej premene je pripnuty príspevok ako na to

monillia
23. jún 2024

@autor pri tvojej váhe a výške máš bazalny metaboluzmus určite viac ako 1400kcal ,ak prijimas toľko netreba sa diviť, že nechudnes

autor
23. jún 2024

@monillia podľa kalorickych tabuliek mi to vyšlo 1800.. dnes sa mi ale toľko nepodarilo prijať. Ale včera a predvčerom som prijala.

monillia
23. jún 2024

@autor 1800 máš bazal? Ty sk chceš chudnut, nemsla by si ísť pod ,ale cca nejakých 200-300 nad ak máš nejaký pravidelný šport aj viac

lucia13022023
23. jún 2024

Nevysadzaj pecivo 🤦‍♀️ dobre rozmýšľaš, keď sa ti to zmesti do tabuliek, kľudne ho môžeš jest, len si skus vyberať lepšie pečivo.
Co sa tyka oživenia jedálnička, skus rôzne cestoviny, cviklove, hrachove...rozmu zeleninu pečenú na "hranolky", vajíčka na xy spôsob, vaječné muffiny napríklad s Cottage syrom sú moje topky, rôzne syry, tvarohy na slano, na sladko, vločky, pohánka, veľa zeleniny, humus, polievky krémové zeleninové, rôzne pyré...
Ja stále vravím, že zdravé jedlá sú omnoho pestrejšie a lepšie ako fastfoody, máš milión možnosti 🤗

domiklik
23. jún 2024

Tie renajky sú strašne biedne, ved to musíš do obeda hladovať. K tomu jogurtu by som pridala vločky, 6 ks nasekanych mandlí, mix semiačok, ovocie kivi, alebo praženica s cottage cheese a pažítkou, bielkovinový chlieb. Určite by som pridala strukoviny, napr takú odľahčený verziu chilly con carne, hovädzí steak na fazulovych strukoc, ricotta je bohatá na bielkoviny, napr kuracie prsia zapečené v ricottovej omáčke so špenátom (Spenat, vajce, naszruhana mozzarella, ricotta)

sense
23. jún 2024

Nevysadzaj nix čoho sa nechceš vzdať po celý zvyšok života... Oživiť jedálniček môžeš akkoukovek zeleninou, prílohy striedať. Rocnako aj raňajky nemusia byť len jogurt s medom. Ak chceš spestriť jedálniček mala by si dat viac dni aby sa ti dalo poradiť, z jedného dňa sa ťažko radi co pridať alebo nie ak teda neješ každý deň to isté...

domiklik
23. jún 2024

Ešte ma napadlo poke bowl, to je taka vďačná vec

rozculena
23. jún 2024

@guudy ježiš mária,tieto kecy o sacharidoch....ryža je čistý sacharid,v zelenine ich je tiež dosť,radíš strukoviny,to je čistý sacharid....a okrem toho telo funguje úplne bez problémov aj bez sacharidov

autor
24. jún 2024

@rozculena sacharidy dodávajú energiu. Úprimne pri mojej fyzickej záťaži počas dňa je nereálne aby som bola na mrkve a šaláte. Nevidím dôvod vyradiť zo svojho života sacharidy.

guudy
24. jún 2024

@rozculena jezis maria, hod sa do kludu, aby ti nepraskla cievka ;)

rozculena
24. jún 2024

nikto ti nekáže byť na zelenine.....bielkoviny

autor
24. jún 2024

@rozculena A dôvod vyradiť sacharidy zo stravy je aký?

nelka93
24. jún 2024

Ja som schudla z podobnej váhy o trochu nižšie 13 kíl. Jem zeleninu mäso, nevyjadrila som ani pecivo ale kupujem celozrnné alebo pečiem doma kvaskove. V podstate jem takmer rovnako ako aj predtým a ak sa zmestiť do kalorickych tabuliek tak si môžeš dopriať co máš rada. Na raňajky pridaj k jogurtu vločky, sú bohaté na vlákninu. Na obed kľudne kuracie, lososa, hovädzie, rôzne bielkoviny. Na večeru si ja dávam väčšinou chlieb s lucinou šunku, pripadne pomazánka rôzne, zeleninu alebo vajíčka. Plus som zaradila pohyb.

autor
24. jún 2024

@nelka93 ja kupujem ten slatinsky cerealny a ani kalorickych tabuľkách mi nerobí šarapatu. Pohybu mám dosť. Pracujem v obchode čiže 15000-20000 krokov ako nič + fyzická záťaž s tovarom. Ale chcem pridať ešte korčule , to je asi jediný šport ktorý môžem. Len je teraz strašne teplo na to 🫣 ale pôjdem asi ráno skôr

tttbb
26. jún 2024

Kup si protein a nim obcas dopln potraviny. Napriklad ovsene vlocky + protein + mlieko. Vseobecne ovsene vlocky su top potravina - pomale sacharidy + vlaknina len ich treba vediet pripravit a skombinovat ( same o sebe mi tiez nikdy nechutily). Ak sa spytas akehokolvek kulturistu ake jedlo by si zobral na opusteny ostrov keby to malo byt len 1 jedlo tak povedia ovsene vlocky 🙂
Tuniak, ryza, ryby - super. Obcas vajcia, zemiaky, kura, ine maso. Uhorka, zelenina atd. Z vlociek vies spravit aj palacinky a lievance. Dalej tvaroh s nejakym sladkym pudingom je tiez dobra vec.
Vseobecne je dobre ak kazde jedlo ktore jes obsahuje aspon 20g bielkovin.

reny73
30. jún 2024

@tttbb ahoj. Potrebujem schudnúť 40 kg.
Máš nejaký osvedčený proteín v prášku? Alebo úplne najlepšie v tabletkách? Lebo mne ten práškový chutí príšerne.

A ak v strave prijmem 20 g bielkovín pri každom jedle,nie je to už dostatočné množstvo? Je vhodné a potrebné dopĺňať to ešte v práškovej forme?
Ďakujem.
Renka

reny73
30. jún 2024

@nelka93 ahoj.

Píšeš že sa stravuješ približne rovnako a schudla si 13 kíl.
Čo si teda zmenila,keď ide váha dole ?
Ďakujem.
Renka

tttbb
30. jún 2024

@reny73 Ahoj, tak ak v strave prijmes 20g bielkovin v kazdom jedle tak je to v pohode, samozrejme zit a stravovat sa da aj bez proteinu, len musis vyberat take jedla.. Vajcia, ryby,maso,sunka,tvaroh. Protein je ako rychla nahrada ked prave nemas po ruke jedlo s adekvatnou nutricnou hodnotou.. Ja si dam naprikad sladku buchtu a k tomu mlieko s proteinom aby som vyvazil aspon trochu to ze buchta sama o sebe nema takmer ziadne pozitivne makronutrienty :D A protein moze byt skoro hocijaky, ja si kupujem koliba ten je slovensky a lacnejsi, pripadne biotech, alebo scitec
. Prichute su rozne a ked to zmiesam s mliekom nikdy sa mi nestalo, zeby mi nechutil..

stikomluc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz