Strach z fitka

matamare27
2. okt 2013

Ahojte chcem začať chodiť do fitka ale mám psychicky blok s toho že sa tam na mňa každý bude kukat. Už som nakúpila nové tenisky tepláky tričká a všetko okolo len aby som tam išla a nič stále to presuvam.. Bojím sa že nevydržím cvičiť ani 5 minút, med cvičím doma tea bo dam 15 min a už som mŕtva... Nemám až tak veľa kg možno 12 kg ale som strašne lenivá alebo hambliva neviem:( kto poradi ako to prelomiť :p

lusinda1989
2. okt 2013

Asi poradim ken kamosku s ktorou tam budes chodit nebudes si ostatnych vsimat

sorciera24
2. okt 2013

@matamare27 tak ta motivujem 😉 nikto sa na teba kukat nebude, nefandi si 😀 kazdeho zaujimauplne neico ine ako cucat na prave na teba, iba ze by si mala nejaku anomaliu (3ruky, 2 hlavy.....co predpokaldam nemas)......zbal si tie svoje vecicky a sup do toho ditka, vsetci tam idu za tym istym ucelom ako ty (cize cvicit....nie obkukavat.....).......a odporucam cvicenie, prijemne, co sa da zvladnut, nenarosne,.....ja som zacala so szumbou a je to super...

evelynm
2. okt 2013

@matamare27 , chodim do fitka treti rok. Nikto tam na mna nekuka, naopak, nasla som si tam aj par fitkovych kamosiek 🙂 . Chodia tam zeny aj muzi vsetkych vekovych aj hmotnostnych kategorii. Ak mas obavy, skus si na prvych par hodin dohodnut osobneho trenera - vacsina fitiek ich ma. Poradi ti, co a ako mas cvicit, ukaze ti, ako cvicit spravne - lebo aj to je velmi dolezite. Dobry trener ti poradi aj so stravou. Podla mna je 12 kg nadvaha celkom dost vela. Ale da sa zdolat, ver mi, hovorim z vlastnej skusensti 🙂

matamare27
autor
2. okt 2013

@evelynm s tou nadváhou 12 kg že je veľa si ma teda nepodporila :D mám 175 cm takže sa mi to darí masírovať ale aj tak chcem začať..

@sorciera24 no nad trénerom som aj ja rozmýšľa je to môj sused.. Som s Dt tu každý každého pozna 😝

domi1988
2. okt 2013

@matamare27 myslela som si to iste ked som sa do fitka chystala.. prvy krok-nasla som si vyhradne zenske fitko,to mi teda psychicky dost pomohlo a druhy krok- kupila som si hned permanentku na 10 vstupov,aby nebol cas vymyslat,ze uz tam nepojdem.. a mna to zacalo tak bavit,ze som tam proste musela ist aj ked vonku prsalo 😀 potom prislo tehu a uz som dofitkovala,ale veru obcas si spomeniem,ze mi to aj chyba... a len tak mimochodom,kazdy ta bude mat nahaku ,takze hlavu hore a fitkovaniu zdar 😉

tilly
2. okt 2013

ved chod do cisto zenskeho fitka a ak sa da tak medzi 10 a 15hod, vtedy tam byva malo zien.... ja som chodievala okolo obeda, aby som mala volne stroje 😀

domi1988
2. okt 2013

@matamare27 jaj a este som zabudla.. to ze nevladzes to neries. ja som prvy krat fucala po 5 minutach a hovorim tej trenerke hmm tak ja by som uz aj sla 😀 😀 😀 😀 a potom mi bola hodina malo.. fakt,uvidis ako sa to bude zlepsovat 😉 pomeraj sa doma,zaloz si nejaky slovnicek a zapisuj si uspech,aspon mne to pomahalo ked sa centaky stracali 🙂 a za kazdych 5 kg si sprav nejaku radost,napriklad si kup nove tricko alebo co.. len hlavne nechod na 2 kebaby 😀 😀

jana121212
2. okt 2013

do fitka chodia rozne kategorie ludi. aj obeznejsi, aj ludia, ktori nikdy necvicili, niekedy tam su az prilis vychudnuti ludia, pripadne starsie damy, namakani chlapi a namakane zeny. nebudu tam na teba pozerat, kazdy si tam cvici sam a pozera sa na seba v zrkadle. co sa tyka oblecenia, niekto si da stare vytahane teplaky, niekto ma vsetko nove ako ty. kazdopadne tam panuje ina atmosfera ako si myslis, ked uz si niekto zaplati vstup, tak tam cvici a neriesi inych ludi. zober si so sebou pitie, uterak a chod to do nejakeho fitka vyskusat. a rovno popros personal aby ti ukazali ako sa pouzivaju pristroje. pripadne ak si ochotna investovat, mozno by si si mohla zaplatit hodinu s trenerom. to uz tam budes musiet ist, lebo si si nim dohodnuta a pocas cvicenia sa tiez budes citit lepsie ako keby si tam isla 1x sama. ak nebudes vladat cvicit, das si pauzu a potom este nieco odcvicis. postupne sa budes zlepsovat a budes viac vladat.

evelynm
2. okt 2013

@matamare27 , nemyslela som to zle 🙂 . Ja mam 177 cm, takze sme tak priblizne rovnako vysoke. Tiez som mala kila navyse, pred 3 rokmi som zhodila 17 kg. Preto pisem, ze vlastna skusenost 🙂 . Viem, ze pri nasej vyske nejake to kilo zhori 🙂 , ale sama citim, ked sa nieco na mna nalepi, ze mi to prekaza. Teraz som tiez vo faze prisnej upravy stravy, lebo som cez leto polavila v discipline a prilepilo sa 🙂 . Neviem, aku mas hmotnost, ale je to urcite hlavne o tom, ako sa citis.
To je fajn, ze mas poruke trenera. Ked tam budes s nim, budes sa citis istejsia, uvidis. Drzim palce!

katren
2. okt 2013

@matamare27 nemate niekde pobliz fitko "len pre zeny" tu v PN take je a veeeeeeeelmi zan dakujem....
tiez som sa hanbila ale poviem ti, kazdy si hladi svoje a tu vo fitku maju na pristrojoch telku a kazda pozerame do svojej "bedne" 😀
takze kludne chod, nikto nebude na teba pozerat a najlepsie bude, ak sa porozpravas aj s trenerom a usmerni ta 😉

matamare27
autor
2. okt 2013

@tilly no to vies tu v Dt mam 2 fitka a som happy ze aspon to 😅
@domi1988 ten kebab ma dostal 😨 a na akej vahe si zacinala ?
@evelynm no mam 175 a 75-77kg podla toho ako sa najem ja mam typ postavy ze jablko prsia mam D co mi nevadi 😅 ale mam pneomatiku na pase doslovne co mi vadi strasne lebo ked nieco kupujucem na stehnach dobre na pase nezapnem a naopak 😝
@katren nemam su tu len 2 fitka a s toho jedno ma zensku cast tam by som aj chcela zacat chodit

domi1988
2. okt 2013

@matamare27 ani sa nepytaj 😀 ja som bola 100%hroch..

matamare27
autor
2. okt 2013

@domi1988 ale ved povdz inspiruj ma ja uz som sa priznala 😅

domi1988
2. okt 2013

@matamare27 no ja mam teda 160cm a ten metrak som mala 😅 😀

matamare27
autor
2. okt 2013

@domi1988 fu no to som ja mala ked som isla rodit pribrala som 33 kg :( po porode som mala 80kg a dala som dole na 75kg,,,ale to ti muselo ist rychlo dole nie?s vetsej vahy sa lahsie chudne

domi1988
2. okt 2013

@matamare27 jasne slo to,teraz to vidim tak,ze zase rodit pojdem s metrakom,ale som v 24 tt a zatial nepriberam,tak som happy,uvidime ci sa to rozbehne 😀

matamare27
autor
2. okt 2013

@domi1988 no ja som tiez zo zaciatku nepriberala rodila, som v uk a priatel so mnou chodil k dr ja som v 6 mes nemala brucho dr mu povedala ze malo priberam tak ma zacal napchavat a uz to islo ☹ inac ja som do 16tt ani nevedela ze som v tom 😅 keby som tehu druhy krat urcite tak nejem ja som nejedla za 2 ale za 4 🙄

tea333
2. okt 2013

@evelynm to velmi zalezi od vysky, postavy, u 180cm zeny je 12 kg "navyse" dost malo vidiet, zato u 155cm zeny to moze
posobit uz fakt zle.
@matamare27 ja som chodila do viacerych fitiek a nikde neboli sami dokonali a krasni, ani v Auparkovom fitku v BA 😉
Ja som po detoch zhodila 25 kg, este par kg mi chyba k normalnej vahe, ale ta motivacia musi byt silna, skus si pripravit nieco co si potom kupis alebo doprajes 😉

matamare27
autor
2. okt 2013

@tea333 no 25 to je pekne 🙂 prave som obejdnavla toto http://www.jagrfit-sport.cz/tukova-kalkulacka.php a podla mojich rozmerov my vyslo ze mam 37% tuku v tele no super 😖

tea333
2. okt 2013

@matamare27 neriad sa kalkulackou ale zrkadlom a tym ako sa citis, nejde predsa o sutaz krasy ale o zdravie a spokojnost 😉

tea333
2. okt 2013

@matamare27 inak som si aj ja natukala svoje miery a vyslo mi 27percent, ale podla mna to ziadna kalkulacka ratat z mier nemoze. ja mam napriklad celkom siroku postavu, boky mam siroke aj keby som vychudla na kost 😉

kataina
2. okt 2013

Ahojte, ja si len tak čítam Vašu debatu a všetko to ostýchanie s fitkom je mi dobre zname, kvoli tomu som nikdy vo fitku nebola. Teraz sa mi zda jak to tu píšete, že aj ja chcem ísť cvičiť, chcem dať dole 10 kíl, ale kojím a ešte chcem aspoň pár mesiacov-rok kojiť. Kedy sa da začať? Asi až potom po skončení kojenia, však. Zatiaľ som rada že aspoň pri tom krmeni sa nepriberam.

luci78p
2. okt 2013

určite nazačiatok niekoho zober zo sebou a potom zistiš ze kazdy si tam ide stejne svoje

usacek79
2. okt 2013

@matamare27 no ja chodim do fitka cely zivot a prestriedala som ich viacero 🙂 a veru niekedy som zacinala po dlhsich pauzach a bola som ozaj buchta, co ledva fucala.. ale vzdy mi to bolo totalne jedno, tam chodia rozni ludia - stari, mladi, tucni, stihli, vobec tam nie su len namakani cavovia a cajocky 😅
idealne je si vybrat nejake mensie, lokalne fitko, neist mozno do tych vychytenych, kam idu vsetci hrubokrki degeni 😀

ale naozaj sa netreba hanbit, ty si urcis tempo aj cas, nikto na teba nebude pozerat... a barsco si aj mozes obliect, pokojne teplaky a tricko hocijake 😉 fakt cvicim uz asi 15 rokov v posilkach a NIKDY som nemala zly pocit z nejakych cumilov 🙂

h0sher
2. okt 2013

alebo si skus obliect nic a mozno sa nebudu kukat 😀

matamare27
autor
2. okt 2013

@tea333 no ja mam vsetok tuk na bruchu a pneomatike a v prsiach inak nehy mam tak akurat s mojho pohladu 😅

evabb35
2. okt 2013

@matamare27 Joj, Detva a sused tréner k tomu - tam by som sa veru do fitka neodvážila - a to nemám ani nadváhu. 😀 Asi by som zvolila skôr nejaké skupinové cvičenie, kde sa zíde viac žien s nadváhou a radšej splynula v dave. Najlepšie sú také, čo sa organizujú niekde na ZŠ v telocvični...

matamare27
autor
2. okt 2013

@usacek79 no to s tym fucanim budem aj ja fucat ja fucim aj pri tae bo ako som uz pisala 😅

matamare27
autor
2. okt 2013

@evabb35 ze dik za podporu 😅 ale nie on ma okolo 40 je ex majster v kulturistike ci co kukala som jeho stranku osobne sa nepozname len z videnia pred vchodom 😅 no skupinove cvivenie je tu len zumba a to mne sa neda lebo mala je do 12 v skolke a potom ju nemam kde dat cvici sa tusim o 6,,priatel je v zahranici takze len fitko

evelynm
2. okt 2013

@tea333 , ano, suhlasim. Urcite je to rozdiel. A preto sa aj mne nejake to kilo navyse dobre maskuje 😉 .Ale sama to citim, ked som mimo formy. Preto si na to davam bacha. A to ja nie som ziadna vycivena osoba, som pomerne dooobre a pevne stavana 😉 .