Stále jem

7. sep 2022

Ahojte, asi ma budete odsudzovať, to chápem. Neviem čo sa to v poslednom čase so mnou stalo a píšem sem len preto, lebo ak to hocikto zažil a a vedel by mi poradiť, budem vďačná.
Celý život som bola chudá..5 kíl hore dole, nikdy som nemala nadváhu, avšak podváhu veľa krát. Za posledné dva roky som pribrala 13kg a to je pri mojej výške strašne veľa. Mám 152cm a pri váhe 47kg som bola vždy úplne najlepšia, mám väčšie prsia, takže až do tých 52kg som stále vyzerala, že ešte by ste povedali, že ale veď si chudá. Teraz však vážim 60kg a uvedomujem si, že je to veľa, nepáči sa mi to, necítim sa dobre, nechcem to, ale nech akokoľvek pracujem na sebadisciplíne, snažím sa, vždy to skončí brutálnym prejedaním sa. Moje jedenie je až záchvatové a som schopná zjesť len tak tri keksy po sebe bez nadýchnutia, potom mi je strašne zle, ale urobím to znova. Keď skúšam jesť zdravo alebo nejesť, tak mi začne byť strašne divne psychicky. Mala som veľmi ťažké obdobie, stresy a tak a chodím aj k psychológovi nejaký čas a je mi podstatne lepšie po tejto stránke, čiže to nie je tým, že by som mala stresy, ale mohol to byť spúšťač a pokračujem v tom aj keď som už ok. Nie som žiadne lenivé prasa, čo si možno niekto predstaví...práveže ja som aktívny človek a fakt mám disciplínu v živote, len mám problém s jedlom a trápim sa preto. Neviem s tým prestať. Ak máte niekto nejakú radu, prosím. Budem vďačná.

vorkola
7. sep 2022

jáj, z tvojho tvojho apetitu,by som si aj od teba kupila.ja naopak,mam 162 a 43kg,a nie a nie pribrat,ale ja mam zase sustavne stresy.U mna je to naopak,Ked ta nuti do jedla ,doporujem chod na dlhsiu prechadzke,aby ta ta chut presla,alebo cvicna kodicnom bicykli

autor
7. sep 2022

Ja som mala tiež niekedy tak 42kg a to zo stresu, vtedy sa mi nedalo vôbec jedávať a teraz zase úplne naopak a aj si hovorím veľa krát, že vždy lepšie ako keby mi jesť nechutí, len už by som chcela byť taká normálna, cítiť sa dobre v svojom tele. Neviem vôbec aké stravovanie by bolo pre mňa vhodné, aby sa zabránilo tomu prejedaniu.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataly420
7. sep 2022

Tak cukor je návykový čim viac ho budeš jesť tým chce tvoja hlava viac a viac. Nič nekupuj domov len ovocie alebo si kup proteín ten je sladký má malo kalórií a dosť bielkovín .. začne sa viac hýbať alebo skus apku kalorické tabuľky na YouTube máš vysvetlenie ako to používať .. máš tam určitý počet kalori ktoré môžeš za deň jesť .. podla mna by sa ti lepšie s tým pracovalo keby vies kedy máš prestat jest a hento ti to pekne ukáže 🙂 chce to viacej snahy …. Ja bojujem s tým istým milujem jedlo a za koronu som z 56 kilov a vyšportované postavy pribrala na 70 :/ a momentálne som dala 5 kg dole.. je to dlhy proces

autor
7. sep 2022

@zoro9836 Netuším, nechodím ku doktorovi.

autor
7. sep 2022

@nataly420 Ja som ich mala, ale nechápem, ako si tam mám dať jedlo, ktoré si kúpim napríklad vonku alebo keď navarím veľa jedla, ale dám si z toho jednu porciu, že koľko tam mám zapísať, pre mňa je to príliš nedokonalé. Raz som si tam zapísala raňajky a už mi to hodilo červenú farbu.
Ale môžem to ešte skúsiť, ale najmä skúsim asi kontrolovať to, čo kupujem domov a radšej zjesť 3 banány ako 3 horalky.

nataly420
7. sep 2022

No tak prestaň kupovať vonku jedlo momentálne aj ušetríš 🙂 a ja Varim zvlášť sebe a zvlášť rodíne jednoducho áno je to nespravodlivé ale za krasu sa bohužiaľ trpí …/ banány su kalorické dosť … tu ide len o kalórie aby si bola v deficite keď budeš v deficite kľudne si môžeš aj tu horalku dať