Šport na rast svalovej hmoty

24. júl 2024

Ahojte,

nedávno som začala liezť na lezeckej stene. Mám pocit, že je to aj celkom dobré na spevnenie postavy a nabratie svalovej hmoty. Čo si myslíte, môže to plnohodnotne nahradiť fitko a dvíhanie činiek? Predsa len ide o dvíhanie tela ale vlastnú váhu. Keď leziem, idem naplno a rada prekonávam svoje limity a zvyšujem náročnosť.

Myslíte si že fitko je efektívnejšie na spevnenie postavy a nabratie svalovej hmoty ako lezenie na lezeckej stene?

babulkomale
24. júl 2024

Podla mna sa to pekne doplna.

evcagabi
25. júl 2024

Bude to sice mimo temu, ale ked som videla moju kamaratku po istom case ake ma brutalne telo po poledance tak rozmyslam, ze po porode dostane skor sancu nieco take ako fitko

zuzap33
25. júl 2024

Stena je super, moj syn lezie 7 rokov. Staci ist tam pozriet a vidiet ake postavy maju lezci. Inak doma ma hrazdu aj cinky a cvici, je to jeho zaluba. Ale ked vidim, ze 100 klikov zvladne uplne v pohode a na hrazde sa dvihne na prstoch...

slovakboy
25. júl 2024

Ak chceš svaly a objemy, tak fitko a činky sú na to účinnejšie. Ak chceš pevnú postavu s tvrdé svaly, tak lezenie stačí.

janno31
25. júl 2024

Podľa mňa jednoznačne liezť. Tam musíš zapájať všetko hlavu ruky aj svaly o ktorých ani nevieš že ich máš. Fitko ťa nedokáže posunúť tak ako takéto veci ako lezenie na stene alebo ešte lepšie na ferratach. Ani zďaleka sa fitko nechytá..

kristina74
25. júl 2024

Idealne je robit viacere sporty, ktore sa doplnaju. Ale mna napriklad fitko nebavi. Beham, cvicim, robim turistiku, ked mam cas aj na ukor domacnosti, radsej idem s muzom do hôr ako upratovat 😁
Leziem druhy rok, zacala som ako 48.rocna a nikdy pred tym som neliezla. Zamilovala som si to, ale ovela radsej mam skaly ako umele steny.
Mam samozrejme rezervy, ale moje nadsenie a laska k skalam je obrovska 😍
Takze ano, odporucam ti lezenie, ak to robis s laskou a bavi ta to, odzrkdli sa to na postave aj na duši 🙂