Snažím sa držať diétu a cvičiť a vôbec nechudnem

viki_izakova
2. máj 2021

Ahojte ženy prosím vás idem si k vám po radu už viac ako mesiac držím diétu obmedzila som pecivo,sladké,sladké vody a pijem čistú vodu snažím sa viacej zeleniny a ovocia jest a každý deň cvičím pol hodinu cez fitshaker a vôbec nechudnem práveže schudla som len kilo môžete mi poradiť prečo stále mi nejde dole váha ale drží sa mi ?

janeninka
2. máj 2021

@viki_izakova telo potrebuje aj oddych od cvicenia - potrebujes znizit kortizol v tele lebo ked je vysoky telo nechce chudnut.. Je fajn zaradit aj chodzu denne aj 2 hodky vtedy telo spaluje tuk..
A kilo za mesiac zas nie je take zle.. Vnimaj to skor ako zmenu zivotneho stylu nie ako dietu. Aspon mne to tak vyhovuje.. Jem aj sladkosti aj pecivo a radsej nech to ide pomalsie ale udrzatelnejsie..
Este by som odporucila zistit si cez nejaku smart vahu pomer tuku a svalov - mozno naberas svaly a tuku si schudla uz viac ako kilo..
Pripadne si postuduj nieco o prerusovanej hladovke ( od 4 poobede do 8 rano nejes) a strategiach na znizovanoe kortizolu..

sona96
2. máj 2021

@viki_izakova možno by si sa okrem váhy mala zamerať aj na centimetre. Pozeraj si obvod pŕs, pásu, bokov, stehien a ramien a sleduj, či miznú CM.

kkovacovak
2. máj 2021

@viki_izakova a sleduješ si prijem/výdaj? Máš vyváženú stravu? Potrebné množstvo tukov, sacharidov, bielkovín aby tvoje telo správne fungovalo? Ak nie tak tu môže byť ten problém. Neschudneš ak nebudeš mat mať tieto hodnoty tak ako majú byť a hlavne nebude to zdravé chudnutie. Všetko je len o tom tak si to skus naštudovať. Niekedy nepomôže len také ledabole cvičenie a vynechanie niečoho z jedálnička

jedencloviecik
2. máj 2021

Je to jednoduche. Stiahni si kaloricke tabulky, vaz si jedlo do kalorickeho prijmu, ktory ti urci trener alebo niekto kto sa tomu venuje (neviem aky mas ciel) a dodrziavaj to. Tak aby si bola v deficite. Optimalne aby si dodrzala aj prijem bielkoviny vlaknina tuky a garantujem ti, ze chudnut budes. Matematika nepusti, 80% je strava. Drzim palce

viki_izakova
autor
2. máj 2021

@janeninka a to aj cez nejakú appku zistím pomer tuku a svalov?

janeninka
2. máj 2021

@viki_izakova ano len teda potrebujes k tomu aj tu smart vahu..

viki_izakova
autor
2. máj 2021

@sona96 a to aj bez toho aby som schudla kg tak mi môžu miznut cm? ... preto sa pýtam lebo prvý krát sa snažím chudnut do teraz som nemusela lebo od mala som bola chuda..

viki_izakova
autor
2. máj 2021

@kkovacovak mam stiahnutu kaloricku tabulku a tam si zapisujem všetko co zjem aj vypijem aj koľko vydam zo seba ale aj tak nič preto sa pýtam

viki_izakova
autor
2. máj 2021

@janeninka aha idem ju kuknúť cez net diki

kkovacovak
2. máj 2021

@viki_izakova je ešte možné že ju máš zle nastavenú. Ak máš vyrátané že tvoj kaloricky príjem má byť napr 1500kcal tak na konci dňa keď odpočítaš výdaj od príjmu malo by ti vychádzať približne o 500kcal menej aby si bola v deficite a chudla si. Dôležitá je vláknina tak pozri či jej máš dostatok.

evelyn246246
2. máj 2021

@kkovacovak opytam sa aj ja ... ja mam nastavene tak, ze moj prijem denny ma byt 1565 kcal ...ak chcem chudnut mam zjest tolko ? alebo menej ? ...tak mi to vyratalo

kkovacovak
2. máj 2021

@evelyn246246 no ono to nie je až také jednoduché keďže počas dňa vytvárame nejakú fyzickú aktivitu. Môžete zjesť kľudne aj 5000kcal pokiaľ budete robiť niečo čím tých 3500kcal spálite. Potom vám na konci dňa vyjde vašich 1500kcal. Ak zjete 1500 a budete mať nejakú veľkú fyzickú aktivitu a budete v až moc velkom deficite tak z dlhodobého hľadiska to nie je zdravé a môže vám to neskôr spôsobovať problém.

ruzasipova
2. máj 2021

@evelyn246246 Ak chces schudnut, musis zjest menej. Ak udrzat vahu, tak tolko, co ti vyratalo.

ruzasipova
2. máj 2021

@viki_izakova Jasne, ze ti skor zmiznu cm ako kila. Ja som za pol rok schudla len 3 kila, ale 8cm z brucha. A na inych castiach tela tiez. Lebo svaly su tazsie ako tuk.

evelyn246246
2. máj 2021

@ruzasipova lebo v pravo v tom kruzku mam ze 1565 kcal ako denny prijem ... ale zas v nastavenie ked ti toto cislo vyrata pise ze by som mala denne prijat 1780 kcal ...preto som bola trochu neista ...myslela som si ze 1565kcal je moj denny prijem ktory mi automaticky vyratalo po tom co som zadala udaje na chudnutie z mojej vahy ... ale kazdopadne dakujem za odpoved 🙂

viki_izakova
autor
2. máj 2021

@ruzasipova to som nevedela ďakujem pekne 😊

kkovacovak
2. máj 2021

@evelyn246246 je otázne ako je to tam nastavené. Sú kalórie ktoré telo musí prijať aby proste fungovalo. Aj keby celý deň len ležíte a nepohnete ani prstom vaše telo niečo spaluje. Takže je možné že údaj 1500 je vyrátaný bez údaju o spaľovaní. Je to čisto len príjem. Údaj 1700 ráta už aj s určitým bežným spaľovaním počas dňa.

evelyn246246
2. máj 2021

je to tak vyratane ze 1565kcal je vyratane uz pri tej najmiernejsej aktivite ... preto neviem ...

lindous
2. máj 2021

@evelyn246246 skús prečítať tento článok a nastaviť podľa toho, je tam aj kalkulačka aj základné pravidlá, koľko je vhodné mať deficit a aký pomer sacharidov, tukov a bielkovín https://fitnessrevolution.sk/kolko-kalorii-denn... 🙂

kkovacovak
2. máj 2021

@evelyn246246 tak potom neviem čo je tých 1700. Riadila by som sa teda tými 1500 keď je to tak vyrátané. Ono to nikdy nejde úplne na 100%

lindous
2. máj 2021

Alebo teda v skratke - neviem ako prepočítavajú kalorické tabuľky príjem, lebo kalkulačky na výpočet kalórii vypočítajú aký ma človek výdaj (bazálny metabolizmus + termický efekt jedla + fyzická aktivita) - ak chce udržať váhu, tak by mal prijať toľko, koľko vydá, ak chce schudnúť musí nastaviť deficit (univerzálne platí prijať 75% z vypočítaného výdaju, pre nejakú rozumnú a dlhodobo udržateľnú hodnotu) a teda netuším aký deficit má podľa zadaného cieľa automaticky prednastavený appka kalorické tabuľky, vždy som si to tam nahádzala radšej ručne podľa vlastného výpočtu 🙂

evelyn246246
2. máj 2021

podla toho co som pochopila ja ....ak spravne ... 1565 kcal je vlastne moj bazal .... dlhodobo som nie cielene jedla pod bazal ...boli z toho problemy zdravotne... ked som tam nahodila vysku 168cm a vahu 80 kg .... vyratalo mi 1565 kcal ...dodrziavala som to cca mesiac a schudla som 1 kg ...co je asi fajn ... len neviem ci to tak ma byt..

ruzasipova
2. máj 2021

@evelyn246246 Ja som mala pri 168 a 62 kil + 3x tyzdenne aktivita bazal okolo 1800kcal. Ak som chcela schudnut, musela som prijimat menej kalorii.

evelyn246246
2. máj 2021

@ruzasipova tak potom uz som z toho jelen :D

lindous
2. máj 2021

@ruzasipova @evelyn246246 bazálny metabolizmus je to ako tvoje telo metabolizuje v úplnom pokoji, čiže ak je tam započítaná fyzická aktivita, nie je to BMR, ale celkový výdaj ... takže áno, príjem musel byť nižší, ale to neznamená, že išiel pod bazál, pod ten sa naozaj ísť nemá, keďže to je množstvo energie, ktoré telo potrebuje na fungovanie 🙂

lindous
2. máj 2021

@evelyn246246 hodila som tvoju výšku/váhu do kalkulačky (vek neviem, takže nebudem hovoriť úplne presné čísla)

Tvoj bazálny metabolizmus je naozaj okolo tých 1500kcal, ale spolu s bežnou fyzickou aktivitou, ktorú zahŕňa každodenný život, aj ak by si mala skôr sedavý spôsob života, je celkový výdaj cca 1800kcal. Ak napríklad 2-3x do týždňa cvičíš, tak je celkový výdaj cca 2000kcal. Ak chceš schudnúť, tak by si mala veľmi univerzálne povedané, prijímať o 25% menej ako je tvoj výdaj ... čo je teda za predpokladu, že cvičíš 2-3x do týždňa 75% z 2000kcal = 1500kcal ... úplnou zhodou náhod je to hodnota približne rovnaká ako je tvoj bazálny metabolizmus, ale myslím, že tabuľky ukazujú skôr takto vypočítanú hodnotu ... samozrejme ak cvičíš viac/menej, tak podľa toho sa to mení 🙂

Dúfam, že som ťa ešte viac nezmiatla 😅 😂 🙈

evelyn246246
2. máj 2021

@lindous ... och :D no tak teda kolko je vhode papat aby som chudla ? :D uz sa to opytam tak hlupo :D aktivitu mam ...vela chodim peso :D skoro denne

lindous
2. máj 2021

@evelyn246246 podľa mňa tak ako to máš, okolo tých 1550-1600kcal je pre teba nastavených fajn 🙂

evelyn246246
2. máj 2021

@lindous dakujem krasne 🙏 hadam to bude dobre :D

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz