Slabá pevná vôľa

6. jan 2023

Ahojte. Mozno mi poradite - mam veeelmi slabu volu ked ide o jedlo. Velmi rada si ho vychutnam, sladke slane smazene atd. Len vaha mi ide hore, najma po porode (paradoxne, lebo asi vacsina zien po porode ide s vahou dole). Mam 80kg pri 160cm, zial najviac ma je prave kolo pasa, co je ten najhorsi tuk. Neviem ako mam v sebe najst silu a odhodlanie nezrat tolko sladkeho. Jasne dam si aj ovocie a zeleninu, ale sladkeho a chipsov sa vzdat neviem. Proste rada si zamaskrtim. Cvicenie slabota, nemam cas ani chut. Ano, chcem byt zdrava a k tomu patri aj vyvazena strava a pohyb ale nejak sa u mna teoria nestretava s praxou, proste ta pevna vola “nezrat” mi chyba a chcem vediet, ako ste sa k nej dopracovali - snad tu nejake taketo hrdinky (myslim to v dobrom) su a poradia/zazdielaju svoju skusenost😊 dakujem

anonym013
6. jan 2023

Ahoj z vlastnej skúsenosti môžem povedať,že najbežnejším spôsobom ako človek začne na sebe pracovať a zároveň si bude dávať pozor na jedálniček a odopierať si určité jedla,spúšťačom je väčšinou najčastejšiou a najefektivnejšiou bolesť,nervy a stres. Bohužiaľ ale v dnešnej dobe to je tak. Tým nechcem povedať ani privolať ti bolest alebo tak,skôr len povedať,že ak sa máš a chceš do toho pustiť tak použi ako nepriateľa ,,bolesť” .

anjelicek26
6. jan 2023

Mne vacsinou staci pohlad do zrkadla a vravim si, ach moja stoji ti to jedlo za to vyzerat takto?? A to mam momentalne 52 kil pri 153cm a je to zle, sviatky sa dobre podpisali... tri kila musia het... ja som zacala bezcukrovu dietu, ale to nie je pre kazdeho...

Ty si uz pomer vaha/vyska zarabas na velke zdravotne problemy :( To uz nie je o faldiku okolo pasa :(

Najidealnejsia silna vola je mat partaka - chodim plavat, chodim hrat tenis, lebo by ma kamoska zabila, keby ju tam necham samu 😂

A tiez rada jem, o tom to nie je... ale odtial-potial proste pri urcitej vahe sa zasvieti cervene svetielo, nebudem snad menit cely satnik kvoli tomu... necitim sa potom v svojej kozi dobre... to ako motivacia staci... najdi si to, co chces zvladnut ty... ti vobec nepomoze, co motivuje mna ci inu uzivatelku s kona... zacina to uz v obchode pri nakupovani...

loliki
6. jan 2023

Nechodiť do kuchyne, ani do obchodov s jedlom a potravinami. 🙂

deti95060810
7. jan 2023

kto ti kupuje sladkosti? čipsy? ak sama - prestaň aspoň za čas chodiť do obchodov...alebo regál s čipsami treba obísť...
pri potrebe dať si niečo sladké - je dobré si umyť zuby. mne to vždy pomohlo. tá chuť ma okamžite prešla...
začni cvičiť, po 2-3 mesiacoch si tak zvykneš, že budeš sama chcieť cvičiť. spraviš si z toho zvyk...alebo skús aspoň dlhšie prechádzky, túry...

poopsie
7. jan 2023

Mňa prinútili k zmene zdravotné problémy a bum hneď 8 kg dole.. Zatial len z krvy mám potvrdenú intoleranciu na nejakú zložku mlieka(nepresné testy) ale budem mať aj iný problém a to zistím až cez gastro..

ivka225
7. jan 2023

slaba pevna vola??? ... tak slaba, alebo pevna? To nejako nedava zmysel ...

aaadkaaa
7. jan 2023

Pohlad do zrkadla byva u mna solidna facka...inak plati 3N-nekupis, nemas, nezjes... tam by som u teba zacala. A navysit pitny rezim. Vzdy,ked budes hladna, napi sa. Ked budes mat chut maskrtit, daj si caj. Bez cukru,samozrejme. A idealne by bolo nahadzovat stravu do kalorickych tabuliek a uvidis, kolko prijimas a kolko by si prijimat mala...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzahajdulka
7. jan 2023

Citala som raz velmi mudru vetu : "Neexistuje nic ako pevna vola, existuje iba dostatocne silna motivacia."
Chapes, napr.uplne zhnusenie zo seba v zrkadle/ tuzba vyzerat dobre v konkretnych satach na konkretnu prilezitost v konkretny datum/ novy chlap na obzore 🙂/ ultimatum od lekara, atd.
Skus si najst nejaky pre teba dolezity dovod. Vtedy ti to zrazu pojde lahko a nebudes chudnutie pocitovat ako trapenie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
7. jan 2023

Skus nahradit momenty, ked si potrebujes nieco dat (mimo 5 hlavnych jedal), inou cinnostou.

Nekupuj si domov drobne zahrymňamky.

Ked jes a nahodou mas vo zvyku pritom citat knihu/listovat v mobile/tablete/pozerat tv/robit na pc/… , tak tie cinnosti vynechaj a venuj plnu pozornost len tomu jedlu. Mozes zistit, ze potom ti to vyhryzanie vlastne nechuti.

larazivago
7. jan 2023

@elizabet173 tiež myslím, že je to emocne prejedanie sa. Nájsť iný pôžitok, možno ozaj s psychológom.

denkabemommy
7. jan 2023

Ja by som začala psychológom, očividne tu je emocionálne zajedanie. A taktiež vystúpiť z komfortnej zóny, respektíve zväčšiť ju. Cvičenie nie je jediný pohyb, ktorým sa dá schudnúť/spevniť. Nájdi si to, čo ti bude vyhovovať. A prekonávať sa! Prokrastinácia ťa zabije, keď sa ti nechce, je dôležité spomenúť si na to, prečo si začala a prečo chceš pokračovať. Nenechať ten "tieň" v hlave, aby ti nakecal, že sa ti nechce a pod. Chipsy a zdravá strava sa nijak nevylučujú, dajú sa kombinovať, dôležité je množstvo. Racionálne stravovanie 80/20 a nebudeš mať potom ani potrebu nárazovo vyžierať pochutiny, no netreba toho "nezdravého" držať zbytočne veľa doma, čím menej, tým lepšie.

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeeoz
7. jan 2023

Raz rano som zapla telku a islo tam nieco o chudnuti a taka som bola znechutena, ze som si aplatila mesacni jedalnicek..mali sme sa na zaciatku odfotit (len pre seba) a ked som videla ten brancovy chrbat a este muz sa smial, ze ja si objednam nieco aby som nezrala,tak am to nakoplo ze ten 1 mesiac vydrzim..a drb -10kg a 3 konfekcne velkosti

miskajerry
7. jan 2023

@milanpetras v ktorom regáli majú tie polievky, prosím?

maxxim
8. jan 2023

Pozri, ak na cvicenie cas nemáš, ako je mozné ze máš cas vychutnať si dobroty" ? Je to hlavne o Tvojom postoji. Ak budeš hladať vyhovorky, budeš klamať iba samú seba. Vsetci vieme ze aby sa spustilo chudnutie , musíš vydať viac energie ako prijmeš. Ak začneš moc neskoro a dovolis vahe este viac vystupať, potom to bude naroçnejsie o to, ze nebudes vladať. Skus obmedziť aspoň veceru, nejesť po 18, alebo iba zeleninu s bielkovinami...( Mam vyborný recept na šalat) tak tvoja váha pôjde dole. A verim ze 10 min. Pravidelneho cvicenia zo svojou váhou ti prinesie úspech a motiváciu

ruzovakrava
8. jan 2023

Väčšina žien ide po pôrode s váhou dole? To je čo za nezmysel? Väčšina tých žien so sebou niečo robí, tie čo nerobia tak aj vyzerajú. Ako necháp ma zle, mne je šumák ako kto vyzerá. Ale ak chcem vyzerať treba pre to niečo robiť. A to ja sa veľmi rada najem, sladké musí byť, občas pohár vína k večeri 😅
Je ťažké sa ovládnuť keď máš všežravku (tiež ju mávam) a preto nekupujem domov kadečo, snažím sa o zdravšie varianty jedla, mať doma stále kopu ovocia a zeleniny. A pohyb je ďalšia vec, pri deťoch som v pohybe stále. Jednoducho ak máš slabú vôľu tak nič nezdravé doma nedrž, sprav si jedálniček, plán. Prípadne si daj nejaký vypracovať. Stravovať sa zdravo a schudnúť nie je žiadna veda. Začiatky sú ťažké ale keď sa raz nakopneš a uvidíš výsledky tak to určite pôjde. Len treba naozaj chcieť 🙂

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz