Skúsenosti s detoxom

jane124
4. jan 2016

ahojte, v poslednej dobe mam strasne problemy s travenim ☹ jem vlakninu, pijem vodu, uz robim vsetko mozne, len sa nechcem pchat nejakymi tabletkami, tak rozmyslam nad detoxom. chcem sa spytat na konkretne skusenosti, nech si nenarobim este viac skody v zaludku 😕 dakujem za kazdu radu!!!

gucciok85
4. jan 2016

vynechat urcite cukor,mliecne vyrobky,lepok.

0silvia0
4. jan 2016

@jane124 ja som kedysi detoxovala pôstami, len o čistej vode. Vyliečilo sa mi tým pár zdravotných problémov, ale veľmi sa mi zmenili chute a dostala som odpor k mäsu.
Ak nechceš takéto drastické zmeny, mohla by si si dať pre začiatok napr. raz do týždňa len ovocné/zeleninové šťavy, určite to tráveniu veľmi pomôže.

jane124
autor
4. jan 2016

@gucciok85 na ako dlho, aby bolo citit nejaku zmenu?

jane124
autor
4. jan 2016

@0silvia0 ja sa prave bojim, ze akykolvek post by mi sposobil este vacsie problemy, nez ake mam teraz :(
Skusala si tie stavy? nemala si z toho hnacky alebo tak? predsa len to je vsetko tekute..

0silvia0
4. jan 2016

@jane124 ja som tie šťavy neskúšala, ja som sa vrhla rovno na tie pôsty a veľmi mi pomohli, ale treba mať pevnú vôľu. Kamoška si na pôsty netrúfala, tak skúsila rôzne smoothie a ona si veľmi pochvaľovala.
Každý si trúfa na niečo iné, ale určite si šťavami odľahčíš trávenie. Ja nedokážem vypiť smoothie, pre mňa je toto ťažké, ale každý sme iný, treba skúsiť. Poprípade si daj len ovocný alebo zeleninový deň, alebo len surovú stravu, možností je kvantum, základ je nemiešať ovocie so zeleninou, treba minimálne 2-hodinové prestávky medzi ovocím a zeleninou.

anatalia77
4. jan 2016

Ja ked som mala minule grckavé obdobie,tak som v komore našla paradajkovú štavu(kúpené pre kamošku),veru som vypila. V pohode.
Takže ja sama si dám aspon jeden den na paradajkovej štave.

gucciok85
5. jan 2016

@jane124 ja Som isla nato postupne. Postupne som vynechala cukor. Potom mliecne vyrobky a lepok. Treba min. 2 tyzdne. Ale najlepsie mesiac. A urcite sa budes citit dobre. Mozes mat aj malo Hcl v zaludku.

jane124
autor
5. jan 2016

@anatalia77 paradajkovu stavu? to som este nepocula.

anatalia77
5. jan 2016

@jane124 však to normálne predávajú v obchodoch. Chuťovo nič moc,ale vtedy na rozbúrený žalúdok vcelku v pohode.

0silvia0
5. jan 2016

@jane124 paradajkovú šťavu predávajú v balení ako džús, moja kolegyňa to tiež pije, ja nemám odvahu, ale skús, ak ti to bude chutiť.

lucka58
6. jan 2016
Používateľ lucka58 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lucka58.

Ahoj 🙂 Pri problémoch s trávením je na detoxikáciu vhodná Triphala. Môžeš vyskúšať čaj http://ajurshop.sk/produkt/triphala-caj/ alebo kapsuly http://ajurshop.sk/produkt/triphala-kapsuly/, čo ti bude viac vyhovovať 🙂 A aspoň mesiac / dva, aj keď z vlastných skúsenosti môžem povedať, že tie odporúčané tri sú asi najlepšie. A hlavne piť veľa vody 🙂

jane124
autor
8. jan 2016

@anatalia77 myslim, ze paradajkovu stavu na ten problem - to som este nepocula, aby to malo nejaky ucinok 🙂 jasne, ze stavu poznam :D :D

jane124
autor
8. jan 2016

@lucka58 dakujem lucka, ale ja by som to radsej bez akykolvek doplnkov.

adriazab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jane124
autor
11. jan 2016

rozmyslala som este nad vyzivovym poradcom? mate s tym niekto skusenosti?

janulka_1
11. jan 2016

@jane124 ahoj, aj ja som mala tieto problémy. Detox mi pomohol na nejaký čas potom sa to vrátilo späť. Ale ako som začala ráno jesť ovsené vločky s drvenými ľanovými semenami, medom, škoricou a ovocím tak sa mi to upravilo. Skús vymeniť bielu múku za špaldovú, pečivo za celozrnné a doobeda jedz ovocie na desiatu a malo by sa ti to upraviť, mne sa to upravilo

jane124
autor
11. jan 2016

@janulka_1 muku sa snazim vyradit uplne, lebo ma z nej nafukuje. dakujem ti za tip, vyskusam 🙂

deniskaddd
12. jan 2016

Mám odskúšané:
https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...
uprávené trávenie, pleť, strata únavy