Schudnutie za mesiac

6. mar 2023

mam 42 r a potrebujem schudnut.Mam 82 kg mavala som 75 kg.Kolko je realne a zdrave schudnut cca za mesiac, ked upravim stravu a pridam pohyb.Ziadne hladovanie klasicka strava bez vyjedania keksov, cestovin s omackou na veceru.
su 4 kg realne?Nejdem chudnut na mesiac len potrebujem motivaciu😒

akiana
6. mar 2023

Ked si dobre nastavis kaloricky prijem a vydaj, vies dat dole tak 2 kg za mesiac. Da sa aj viac, ale to uz by si musela ist pod svoj bazalny prijem, a to nie je zdrave. Skor si daj viac casu na chudnutie.

chadkroeger
6. mar 2023

zo zaciatku sa VZDY chudne voda, teda kolko schudnete zo zaciatku závisí od toho, ako veľmi ste zavodnená.

bluemoon24
6. mar 2023

Prvni mesic cca 3-5kg (po vysazeni rychlych cukru telo pusti vodu), pak cca 0,5kg za tyden (2kg za mesic) je zdravy a udrzitelny ubytek.

alenamihal
6. mar 2023

Ja som schudla 5kg za mesiac...vyhodila som cukor a pecivo...jedla som od 8-16,00hod ...vacsina to boli ranajky a obed a boli aj dni ,ked mi stacil iba obed,co bolo okolo 13,00hod...super som sa precistila...

oomina
6. mar 2023

Hlavne, aby si sa ty cítila dobre. Nie je dobre schudnúť príliš radikálne, to je pre telo rozhodne obrovský šok a nerobí to dobrotu. Môže sa ti to vypomstiť. Radšej pomaličky, decentne a ísť na to opatrne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka940
6. mar 2023

Daj si 90dnovu diétu
Pozri o Tom na fb
Pekne idú kilá dole a nie je to žiadny extrém len
Nejes všetko v jeden deň

autor
6. mar 2023

@alenamihal takouto cestou nechcem ist potrebujem jest pravidelne kvoli praci.
@oomina urcite mam cas ja neuznavam extremy.Som po neuspesnych horm.liecbach vtedy som pribrala potrebujem sa dat fyzicky a psychicky do poriadku.
kaloricke tabulky teda odporucate?som zaregistrovana, ale zda sa mi to tazke ci to je len prvy dojem?
@elizabet173 bodaj by si mala pravdu

h2
6. mar 2023

Mne vyhovuje 2 kg za mesiac. Určite sú reálne aj 4, len to bude chcieť trochu viac úsilia, než to, čo si písala.

h2
6. mar 2023

Tiež som mala prvý dojem z kalorických tabuliek, že je to zložité. Ale nie je, vôbec. Hlavne sa netráp s presným vážením každej jednej zložky jedla, ktoré varíš, potom s vážením celého objemu a vypočítavaním svojej porcie. Ja si vždy nájdem to jedlo v zozname, vyberiem podľa možností to najpodobnejšie, odvážim svoju porciu a zapíšem. Úplne to stačí. Pár kalórií hore/dole nehrá rolu.

deti95060810
6. mar 2023

0,5 kg/týždeň...

autor
6. mar 2023

@h2 a ide Ti to?Ja neviem ísť na správnu cestu dám si zdravé raňajky, desiatu, obed, idem na 2 hodinovú túru večeru a večer keks, oriešky.Stale mám na niečo chuť neviem prestať vyjedat nevydržím správne ani 3 dni.Mozno jem aj málo neviem, ale nezdá sa mi

h2
6. mar 2023

Tak jasné, že mám aj ja sem tam dni, kedy radšej nezapisujem 🙈, napríklad dnes (narodky 🎂). Ale ináč áno, ide to. Pred rokom a pol som takto schudla cca 10 kg. Len som potom prestala a zase to vyletelo. ☹️ Tak teraz idem zase. Mne práve v tomto tabuľky veľmi pomohli, že keď vidím, že už som dosiahla stanovený kalorický príjem, tak mi to pomôže presvedčiť samu seba, že vlastne nemám prečo byť hladná. 😁 Ináč, oriešky sú mega kalorické, to som bola až zdesená, ako to po pár orieškoch poskočilo. Keď som večer hladná, dám si veľký pohár vody, umyjem si zuby a chute ma prejdú.

autor
6. mar 2023

@h2 a kolko vazis, ak to nie je tajne?Ja som menila pracu jedla co bolo plus hormony a zrazu som si rifle nevytiahla na stehna a zadok.To neviem ci nejaka tabulka ma presvedci, že som zjedla dost😝

h2
6. mar 2023

Nie je to tajné, mám 66 momentálne. (Začala som v januári na 69.) Cieľ 58, ideálne 55. Ale s hocičím, čo začína päťkou, budem spokojná.

adriana1996
6. mar 2023

Myslím si že niekedy to nieje len čisto o úprave stravy, priateľ tiež chcel schudnúť mal 107 kg lebo sa necítil dobre a tiež veľa toho nejedol ale veľa toho neschudol schudol Max 2 kg no chcel to dať na 95kg tak som sa rozhodla že mu kúpim Súprava Clean 9 a prečistilo mu to tráviaci systém a je to iba 9 dňový program ten slúži na prečistenie organizmu aby odstránil z tela nahromadené toxíny....a pomohlo to 👍

autor
6. mar 2023

@h2 tak to je veľka vyzva a ciel.Mne bude stacit tych 75 kg som velmi vysoka, ale nech sa to aspon hybe dole.
@adriana1996 takymto neverim len si to odmakat sportom a stravou ja som realistka

akiana
6. mar 2023

@h2 Aka si vysoka? Ja mam tiez 66 na 172 cm, a pripadam si strasne tlsta. Tiez pracujem na tom, aby to islo cca na 60, ale pozorujem na sebe, ze akonahle sa odchylim od 1400 kcal denne, zacnem zase naberat. Neznasam to, lebo takto musim zacinat od piky po akomkolvek nedelnom obede u svokrovcov napriklad, ale je to jediny sposob. Odopieranie a sport.

h2
6. mar 2023

@akiana To mi ani nepíš, lebo chytím depku. Ja mám len 164 cm.

autor
6. mar 2023

@h2 tie kila na kazdom vyzeraju inak.Mne ludia ani neveria, ze mam tolko ja som Venusa zadok,boky, brucho nohy a ruky mam stihle

nwnw
6. mar 2023

@alenamihal ahoj anebola si hladna? Lebo ja by som jedla stale 😩 aj ked jem normalne jedlo, tak vela.

zu82
6. mar 2023

@akiana ako keby si o mne pisala 😁 mam 170 cm, 66kg a v kuse sa hybem od 65 po 68, staci jeden vikend bez rezimu a zas odznova. A takto je to uz rok, ako keby ma nechcelo telo pustit nizsie 🤷🏼‍♀️

akiana
6. mar 2023

@zu82 No inak presne. Ja som chudla povodne z takmer 88 kg, to islo viac menej v pohode asi za rok na 64, a potom som zmiernila rezim a dostala som sa na 65-66, odvtedy som asi tisickrat skusala ist overenou cestou, a nic. Mam pocit, ze by som musela extremne hladovat, aby to slo este nizsie.

biibiana
6. mar 2023

Ahoj. Max tie 4kg prvy mesiac budu ok. Viac urcite nie. Idel je cca 2kg za mesiac. A suhlasim, pravidelna strava a pohyb je zaruceny uspech na dlhe roky v zdravi a stihlom tele bez jojo efektu. Drzim palce.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka414
6. mar 2023

Ja som začala chodiť do fitka 2-3 x do týždňa a pridala som k tomu aj fasting jedávam v čase od 10-18:00 hodiny a kilá idu pomaličky konečne ako tak dolu ale naozaj slimačím tempom (možno problém je že čokoládu som nevyhodila jem ju stále a aj pizzu a podobne veci) ja sa neponahlaj som spokojna že kilá dolu idu v novembri som mala ešte 88 kg a dnes je tam krásnych stabilných 81,6 😊možno to v čase menštruácie pôjde zasa na 83 ale snáď tam už nikdy nebude to číslo 88 🙈

monillia
6. mar 2023

@autor aktuálna skúsenosť 3,8kg od 6.2 do 6.3 vek nad 40 necvicim, iba cviky na chrbticu ale to sa cvičením nedá nazvať . Kroky niekedy 15 000 ako dnes niekedy ani 1000 .Nevyhodila som žiadne jedlo ,len obmedzila množstvo podľa toho čo mi vlezie do tabuliek.

missviolet
6. mar 2023

uprimne, ak chces papat ak desiatu a vecer oriesky - tie by som inak fakt vyhodila docasne lebo maju fakt vela kalorii v malom mnozstve ktore zjes ako nic hoci su zdrave... - tak 2-3kg max mesacne. ja som sla z veeelmi vysokej vahy a mam 27kg dole ale viac nez 2-3 kg mesacne dole nedam ani bohovi a to jem 3x denne a zdrave veci. ale zas nemam jojo efekt, aj ked na urcity cas rezim zvolnim...

autor
6. mar 2023

@elizabet173 klasika celozrnný chlieb šunka zelenina, vajíčka...nevyradila som zatiaľ sacharidy na obed ryžu, zemiaky aj, keď sa snažím menej a dám si k tomu šalát či grilovanú zeleninu.Moja achillovka je od 17 hod🙂šaláty, tuniaky, zapekané veci mi idú už hore krkom
@mirka414 pekne ides