Schudnutie 5 kg za 3 mesiace

8. jún 2023

Ahojte,
Velmi by som chcela v priebehu najblizsich mesiacov schudnut 5 kg plus spevnit postavu po dvoch porodoch. Mam kratke skusenosti s kalorickymi tabulkami, cviceniu neholdujem, akurat behanie okolo dvoch malych deti a bicykel. Hlavny problem vidim v tom, ze kedze nestiham, jem cez den narazovo vela a potom ked vecer deti zaspia, tak si este doprajem "v klude" nieco zjest. Stravu co sa tyka zlozenia mam priemernu, nejem vyprazance, ani klobasky atd.ale zase ani salatiky. A dalsi velky problem je moja velmi slaba vola vydrzat, vacsinou po par tyzdnoch snazenia zlyhavam a vraciam sa do povodneho rezimu. Prosim poradte mi, ako sa namotivovat a vydrzat resp.fungovat zdravsie dlhodobo, zlepsit stravovanie, pripadne odporucte nejaky cvicebny program. Vdaka!

bejbypd
8. jún 2023

Mne sa teda osvedčil prerusovany post ...
Ale musíš sa tak nastaviť v hlave...A budeš hladná ach bože ako veľmi..ale zo mňa vyslovene odišli tri kilá za týždeň...veľa vody ,veľa pohybu . .ja ho momentálne tiež dávam len s kočíkom..do kocika a dve hodiny chôdze to istia..dá sa na to krásne zvyknúť, cítim sa oveľa lepšie, brucho nemám nafucane ani keď sa najem..m

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elia9
8. jún 2023

Tiež veľmi odporúčam prerušovaný pôst..jediná forma chudnutia, ktorá u mňa naozaj funguje a pri ktorej nemám pocit, že je to drastická diéta, ale skôr životný štýl.. papám len od desiatej do šiestej, inak len voda..začiatky budú náročné, ale potom si telo zvykne..konečne nie som nafúknutá, vyzerám a cítim sa lepšie a necvicim vôbec a váha pomaličky ide dole🙂motiváciou ti bude klesajúce číslo na váhe a zo začiatku to ide dole fakt rýchlo..mne sa raz takto podarilo schudnúť 10 kíl za dva-tri mesiace..

autor
8. jún 2023

@bejbypd a @elia9 dakujem za vase prispevky, zaujali ma. O prerusovamon poste som uz pocula, ale nepoznam detailnejsie "pravidla". Zmenili ste skladbu stravy, alebo jete presne to iste len s casovym obmedzenim? Ako dlho trvalo kym ste si zvykli? co bolo ore vas najtazsie pri nabehnuti na takyto rezim? Priznam sa, nikdy v zivote som nedrzala ziadnu dietu. Takmer 20 rokov sa moja vaha pohybuje medzi 66-70kg. Ale aj napriek nie velkej vahovej odchylke sa casom postava dost zmenila, uz sa necitim dobre. Len ako som uz pisala, neviem vytrvat, neviem ci si mam dat fotku svojej aktualnej postavy na chladnicku, alebo co spravit, aby som sa po par tyzdnoch zase nespustila...

autor
8. jún 2023

@elizabet173 dakujem ti velmi za tvoj prispevok, bol velmi pozitivny a povzbudzujuci. Aby som to este upresnila, asi som sa nevyjadrila uplne spravne - jem trikrat denne - ranajky, obed, vecera, (najviac na veceru) a potom casto - skoro kazdy vecer nieco vyjedam ked deti zaspia. Muz sa detom venuje ked pride z prace, ale ja sa v tom case zase venujem domacnosti, alebo zahrade. Uplne uprimne poviem, ze si neviem predstavit chodit niekam do fitka, skor uvazujem nad nejakym cvicenim doma, behom atd. Co sa tyka KT, ja som nahadzovala hned ked som jedla, nenapadlo mi nahadzovat vopred. Dnes nahodim a zajtra musim ist podla toho, ano? Dava to logiku, skusim to tak, vdaka za radu. A po keatkom case to byva to u mna presne ako pises, raz zlyham, potom este raz a potom to uz ide dole vodou a som tam kde som vola predtym...velmi mi chyba disciplina a pevna vola.

svetlonos
8. jún 2023

Ahoj,
daj si kludne trebars nudne ranajky - vlocky 4 pl zalej vodou horucou alebo uzckludne vecer. Pridaj ovocie, orechy, skoricu, vanilku - ziadny cukor. Ak chces, mozes prudat viac vody a mixnutvsi to sko koktajl namiesto kase. Pri tehu cukrovke bol jeden z ranajkovych receptov 150/200g cotage syr + 200g zeleniny. Nedviha to cukor. Daj si k tomu kludne kusok chleba ak chces.
To vecerne "v klude" mi myslim dost uskodilo. Ale daj si teda vecer v klude vybrane potraviny, z ktorych nepriberies. Uharkovy salat, rajciny, mozzarella.
Jedz pravidelne. Neviem ake male deti mas ake skus rýchlo chôdzu 2x 15 minut alebo polhodku denne.
Vynechaj sladkosti.

elia9
8. jún 2023

Mne prerušovaný pôst vyhovuje najmä preto, lebo nemám pocit, že sa vzdávam svojich obľúbených jedál..v podstate nemám žiadne veľké obmedzenia..dám si raňajky - 1 celozrnná kaiserka (bohato obložená: maslo, syr, šunka, saláma, zelenina..obed väčšinou cestoviny s nejakou omáčkou keďže milujem cestoviny, ale kľudne aj čokoľvek iné, napr. polievka a zemiaky s mäsom, potom si dám jednu malú čokoládku alebo napr. jeden kexík ku káve a večeru buď vynechám, ak si ju nestihnem dať do 18:00 alebo ak stihnem, tak si dám napr. mozzarellu alebo suchár so šunkou, atď..večer pijem už len vodu, nesladený čaj alebo občas vínko/pivo😅. Najťažší bol pre mňa asi začiatok, bola som hladná prvé dni/týždne...neskôr mi už bolo neprirodzené jedávať neskoro večer, ani som nepociťovala taký vlčí hlad..stačilo, že som si dala pohár teplého čaju a bolo dobre..naozaj sa cítim super, konečne nemám nafúknuté brucho..a jasné aj ja som občas zhresila a porušila prerušovaný pôst, ale mala som potom zlý pocit plnosti a výčitky, tak sa snažím proste odolávat a keď sa náhodou dostaví hlad tak si poviem, že hlad je len prezlečený smäd a pijem veľa tekutín a prejde to🙂a motiváciou je klesajúce číslo na váhe 🙂 za mňa naozaj super 👌p.s. a občas si dám kľudne aj pizzu 😅🙂

tvoriva_dusa
9. jún 2023

Ahoj, napíšem ti iba ohľadom motivacie ako to mne osobne pomáha: stanovila som si najprv plán. Koľko za aký čas schudnúť. Potom som vymyslala, ako by to asi malo u mňa počas dňa vyzerať, aby som to vedela dosiahnuť. Čo musím zmeniť. Prvý deň behám s kocarom 5 km,
druhý deň cvičím doma. Nemám čas, takže cvičím to, čo sa dá s miminom na rukách, keď zaspí: drepy,
stacionárny bicykel a pod. Áno, vyzerá to vseliako. Mám vďaka partnerovi pravidelnú a vyváženú stravu. Môj problém je emocne jedenie a hlavne snacky. Na to som sa zamerala najviac. Neskoncila som so sladkým olovrantom, len dávam pozor, aby som nezrala veľa pomedzi hlavné jedlá. Radšej pribalim jablko ku kocikovaniu. Veceriame o 18.00,potom už nič nejem, ani v noci, hoc kojim 3m kojenca. Nezabudam veľa piť. Žiadne ochutené čaje, či malinovky. Vodu z vodovodu a čaje. Dočítala som sa, že chcem nerealisticky veľa schudnut v krátkom čase (12 kg za 3 mesiace). Tak som to musela najprv prijať v hlave a ukazalo sa, že takýmto nastavenim zdravsieho režimu som schudla 3-4 kg za 3 mesiace. A som spokojná a idem ďalej. Netrapim sa, jedine, co bolo pre mňa ťažké je prestať veľa sladkého snackovať a nezacat hneď žrať, keď som v nepohode alebo sa vonku ochladí. No a konečne k tej motivacii: prvou je svadba na ktorú idem pozajtra. Ak by som neschudla, nemala by som si čo obliecť. :D Za ďalšie chudnutie sa plánujem nejako odmeniť (kúpa šiat, manikúra ..), lebo na sebe od Covidu dosť šetrím. Hlavne si stanovim plán odmeny za menšie a realizovatelne ciele, aj udržanie váhy je istý úspech. A keď občas zlyham? Otrasiem sa a ide sa ďalej.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deusa
9. jún 2023

Ahojte, ja som tiez uz bola tak,ze potrebujem zo sebou nieco spravit...ked mi rucicka na vahe ukazovala 71 bolo to pre mna nepripustne a ked som videla napr.fotky z oslav vedela som ze niekde zacat musim.
Objednala som si detox kuru Neera...myslela som ze vydrzim den,ale vydrzala som 7 dni pit iba to,citila som sa uplne lahucko, po tyzdni mi zmizla celulitida a citila som sa naozaj dobre...teraz pokracujem, naucila som sa pit vysse 2litre vody, jem mensie porcie a hlavne zdravsie jedla

katrin69
9. jún 2023

Podľa mňa za 3mesiace 5kg je fajn. Keď chodíte behať, bicyklovať, tak to pôjde ľahko. Jedine na čo by som si dávala pozor je pečivo. To kupované obsahuje veľa cukru, aj keby ste nad zdravým celozrnným prižmúrili obe oči. Je lepšie si doma piecť, ale to v dnešnom zhone je ťažké. Ja len raňajkujem o 5ráno a potom najbližšie jedlo je tak okolo 16-17h poobede. Nestíham 😂 Pracujem už 2mesiace, ale 2kg šli dole. Necvičím, len sa nachodím. Na spevnenie postavy potrebujete viac sily vynaložiť. Cukru by som sa nebála, teda tých sacharidov. V pohode vo forme ovocia si ho doprajte. Vaše telo na báze cukrov funguje. Bez neho je to ťažšie a menej trvácne (nebudete mať chuť pokračovať v "diétach" či v akýchkoľvek aktivitách). Ale odborníci ketodiét vám budú hovoriť pravý opak. Každé telo je iné, treba skúšať 😉

2006_1211
9. jún 2023

@bejbypd aký prerušovaný post?

mk1111111111
10. jún 2023

@2006_1211 myslim, ze jes 8h, samozrejme s mierou a zvysok uz len pijes, samozrejme nealko, nesladene

bejbypd
10. jún 2023

Áno presne tak...ale ja k tomu ešte vôbec nejem pečivo...veľa vody .
Dá sa to krásne vydržať. Človek je hladný, ale potom si telo na to prirodzene zvykne