Schudnem takto?

18. feb 2024

Ahojte, zacala som chudnut. Zaujima ma nazor, ci to robim spravne. Bola som uplne bez pohybu, jedla denne tonny sladkosti a mega velke porcie casto nezdraveho. Toto je minulostou. Mojim cielom je zhodit cca 30 kil. Uz sa mi podarilo cca 5 kil.
Pijem kavu uz len 1x denne (rano). Predtym 2x.
Pijem detox caj a take caje na chudnutie 2x denne.
Pijem len cistu vodu, ziadne sladke napoje a sirupy.
Uplne minimalizovala sladke, asi 2x som si nieco malinko dala pocas premeny.
Zaradila som pohyb, snazim sa kazdy den cvicit doma, 1,2 dni mam oddych ked citim ze som ubolena.
Vyradila som pecivo, mam len proteinovy chlebik, aj to len kazdy druhy den a len rano.
Robim si kase, ovsene, ryzove, spaldove. S malinkou ovocia, semienka ako chia, lan, sezam davam na to. Samozrejme malinko. Kupila som si oriesky, slnecnice, mandle. Par kusov do kasi.
Kazdy den mam polievku - vyvar, zeleninova, brokolicova, cuketova, paradajkova, vajickova.
Mam este druhy chod - doplnila som salaty do stravy. Vela zeleniny. Niekedy jem bulgur, kuskus s masom, ryza, ale aj zemiaky. Ale samozrejme mam aj normalnejsie jedla len mensie porcie. Vecera vacsinou lahsia, vajicka, cottage, mozzarella so zeleninou. Jem naposledy o 17tej.
Jem 4x az 5x denne ale malinko.
Myslite si, ze mi to takto vydrzi? Chcem jest vsetko s mierou a pravidelne. Nemam rada ryby, hriby, mango, avokado. O to tazsie. Pridam ukazku jedal. Je to premna obrovska zmena uz teraz, co sa tyka stravy. Len neviem, ci to staci. Neviem sa zrieknut vsetkeho, co som mala rada a tlacit do seba, co nemam rada.

autor
18. feb 2024

Zabudla som na jogurty, tiez nemam kazdy den. Ale ked si dam, tak skyr, biely jogurt, jogurt greckeho typu, alebo nieco proteinove.

autor
18. feb 2024

Kalorie si nepocitam, nie je na to ani cas popri detoch. Takze vobec neviem aky je prijem.

barbora0308
18. feb 2024

Podla mna super, nechod na to zhurta, vzdy si hovor, ze mas cas, radsej nech tie kila idu dole pomalycky, ako keby narazovo rychlo a potom sa z toho tvoje telo nebude vediet spamatat. Ide hlavne o to, aby si sa takto naucila fungovat cely zivot, pestra, zdrava a vyvazena strava je zakladom. Obcas, ked malinko zhresis, tak si to hlavne nevycitaj, vychutnaj si to a pokracuj v zdravom zivotnom style. Ak sa budes este aj hybat, tak sa efekt urcite dostavi. Drzim palce 🤗!

barbora0308
18. feb 2024

Este doplnujuce info, to nejedenie po nejakom case, ako pises aj ty, ze nejes po 17tej...nie je to vobec dolezite, nic to neovplyvni. Dolezite je, aby si nejedla 3 hod. pred spankom, ja len aby si nehladovala, ked napr. nestihas svoje jedla do danej hodiny ☺️.

simca06022011
18. feb 2024

Treba si aspoň.par tyzdnov rátať kalórie. Možno.aj 2t ti budu stačiť. Kľudne si.to.raz za deň náhodou.do aplikácie, pozri.sa.kolko.gramov je čo... A koľko.kalorii. Ja som akurát mala rozhovor s chlapom, lebo sa pchať proteínmi, v strave, vysokorpoteinove pečivo, jedlo, mäso... A priberá ako.prasiatko, kedze on v zime pohyb ziadny ale.povedal mu niekto ze takto ma jest. všetkého veľa škodí, treba si to poratat...

Keď chudneš tak asi ideš dobre na to ;) nemusíš sa zrieknuť toho co máš rada, vôbec. Preto veci co.mas rada.si do.kalorickych tabuliek hod. Aby si vedela.

autor
18. feb 2024

@barbora0308 ano presne takto to chcem. Rychle chudnutie v ziadnom pripade. Nechcem jojo efekt. Je to aj o tom, ze zit trosku aj zdravsie. Aj pohyb oblubit. Chcem aby mi to uz vzdy zostalo. Som mlada a netusim preco som to nechala az takto zajst, ze som prekrocila 100vku. Nielen kvoli tomu ako vyzeram, ze som tucna, ale hlavne zo zdravotneho hladiska, bolia kolena, nevladzem a atd. Ale samozrejme bola by som rada ak by som aj zhodila, nech sa mi zije lahsie.

autor
18. feb 2024

@barbora0308 spat chodim s detickami vacsinou medzi 20 a 21. Preto som nastavila ze po 17tej nejem a v pohode to vydrzim 🙂 prvy tyzden bol narocny, bola som vkuse hladna, aj ked som jedla. No asi si uz zaludok aj zvykol na mensie porcie 🙂

autor
18. feb 2024

@simca06022011 ďakujem 🙂 ano zatial kila idu dole, lebo je z coho zhodit 🙂 mam navyse 30 kil na sebe. Len sa bojim aby sa to nejak nezaseklo.

barbora0308
18. feb 2024

Nic si hlavne nevycitaj, skor sa pochval, ze si si uvedomila, ake dolezite je pre teba schudnut a ze si uz schudla 5 kg, co je uspech!

stanulienkat
18. feb 2024

Pekny jedalnicek, az na to vyprazane. To zrus uplne.

autor
18. feb 2024

@stanulienkat ano viem, neustala som. Velmi mam rada vyprazane jedla :(

alex49
18. feb 2024

Držím palce, dôležité je vydržať. Dopraj si aj nezdravé, ale v menšej miere. Nič sa ti nestane, ak raz za týždeň zješ niečo vyprážané. Zmenila si životný štýl a nie len stravu, ješ zdravo a cvičíš. Schudla si 5 kíl, dalšie budú nasledovať. Budeš mať energiu behať za deťmi, ide teplo, môžete chodiť na dlhé prechádzky, bicyklovať sa. Nemáš doma krajčírsky meter? Centimetre pôjdu dole skôr ako kilá, mohlo by ťa to motivovať, aby si vydržala, ak sa váha nebude chcieť hýbať.

autor
18. feb 2024

@alex49 ano mam meter. aj tie mam poznacene. Uz nejake centimetre odisli. Aj ked zmenu na mne este nejak nevidno. Kratka doba este na to.

akvi
18. feb 2024

Podľa toho, čo píšeš a ako vyzerajú tie jedlá, si na veľmi dobrej ceste a podľa mňa schudnes pekne, len musíš vydržať. Kalorické tabuľky by som na tvojom mieste skúsila ani nie tak kvôli kaloriam ale kvôli pomeru živín. Aj tie jedlá, čo si pridala na ukážku, obsahujú na pohľad málo bielkovín. ( Nemusí to tak byť, nevidno všetko, čo tam je). Ja napríklad tiež nemám nervy na tie tabuľky, ale zaprela som sa a nahodila aspoň dva týždne a klasika, málo bielkovín, priveľa sacharidov ( a to som nejedla žiadne sladkosti, sacharidy boli proste v pečive, cestovinach a všeobecne v prilohach ).

pato88
18. feb 2024

Ja by som tiez neskakala na radikalne iny jedalnicek a bola moc prisna co sa maskrt tyka, chleba a pod. Snaz sa zjest 5 porcii ovocia a zeleniny denne (to potom neostava moc miesto na ine). Schudnes iba ak vydas viac energie ako prijmes. Skus si najst tabulku kolko kalorii by si mala prijat pri tvojej vahe na schudnutie a snaz sa to dodrzat. Pridaj sport 2-3x tyzdenne a postupne pridavaj. Ak mas chut na sladke daj si najprv ovocie a ak este budes mat chut tak si daj aj sladke. Potrebujes si navyknut na novy rezim, ak pojdes na to zhurta nevydrzis. Pi vela vody hlavne, najprv odburaj kalorie, ktore sa piju a az potom tie, co sa jedia. Tiez si dopraj aj den, kedy si mozes dopriat aj nie uplne chudnutiu prospesne jedlo.

autor
18. feb 2024

@akvi ano snazim sa odtucneny tvaroh, cottage, mozarellu, vajicka, aj mandle maju viac bielkovin. Chystam sa robit cicerovu polievku. Fazulovu. Brokolicu tiez mam casto. Toto je vsetko bohate na bielkoviny 🙂

sissy27
18. feb 2024

Urcite kila aj cm pojdu dolu. A chcela by som ti este nieco poradit - tuto zmenu neaplikuj len na seba, ale na celu rodinu. Samozrejme nemusia jest presne to co ty, ale co sa tyka sladenych napojov, sladkosti, chipsov, vyprazanych a mastnych jedal, polotovarov atd - nech to nejedia ani tvoje deti. Aby raz nemuseli bojovat s nadvahou ako ty.
Drzim palce, nech ti premena ide podla predstav a nech ti to hlavne vydrzi.

akinom0077
18. feb 2024

Drzim palce! Myslim ze ides na to velmi dobre zakladom je jest casto a male porcie

amelia89
18. feb 2024

podla mna je fajn si kalorie ratat aspon 2 tyzdne - uplne ti to otvori oci,ja som vobec netusila kolko ma co kalorii. Pocitala som 3 tyzdne a potom to uz mas cca v oku. Ze nemas na to cas popri detoch - ja mam 1.5 a 3.5 rocne deti a pocitala som- ved to len das do appky,na vahu atd.
Ale ako urcite si na dobrej ceste,snazis sa o zmenu a to je super. Ja chcem zhodit zo 73 na 60 a to ide tazsie dolu. Najprv som len pocitala a potom som zacala cvicit, uplne v pohode si mozem dat aj nieco sladke alebo nejake “kalorickejsie” jedlo, do tych tabuliek sa to v poho zmesti. Zacala som 8.1. dneska mam 69.2 🙌🏻 Len trpezlivost a silnu volu 🍀

kathhii
18. feb 2024

Podľa mňa tam máš málo proteínov...
Skús aspoň 2tyzdne používať aplikáciu kalorické tabuľky...
Ja mám tiež 2 malinké deti a používala som ju mesiac, kľudne si tam môžeš náhrat deň predtým, čo by si chcela zjesť, a uvidíš kde mas pridať a kde ubrať... U mňa bol problém aj veľkosť porcie a málo proteínov a veľa sacharidov. A treba pohyb. Teraz už jedlo až tak nesledujem, len cvičím dva krát do týždňa a jem menšie porcie.A kľudne si vieš dať aj normálne jedlo raz za deň, ak to vykompenzujes tými ostatnými chodmi. A kalorické bomby ako napríklad halušky si dávam v deň treningu a pekne chudnem tuk a naberám svaly.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
18. feb 2024

Ahoj podľa mňa super, len možno by som pridala aj iný pohyb ako samotné cvičenie, aby ťa to rýchlo neomrzelo. Napríklad také plávanie je výborne na chudnutie. Máš možnosť ísť aspoň 2 krát do týždňa pred alebo po práci plávať ? Tak isto turistika cez víkendy, pripadne bicykel, korčule atd ? Ak máš s kým môžeš sa pustiť aj do kolektívnych športov, napr tenis atd.

simca06022011
18. feb 2024

Keď sa zasekne zmeníš taktiku ;) kľud. Určite to nepôjde rovnakou rýchlosťou ale pôjde...

blondinka95
18. feb 2024

Aj za mňa super. Držím ti palce. Súhlasím že skús tie tabuľky aspon na chvíľočku.

stanulienkat
18. feb 2024

@alex49 raz za tyzden vyprazane???? Gastroenterologovia odporucaju 0. Max raz za 2 mesiace. Nie je to len kaloricke, je to karcinogen. Vdaka tomu sme na 1. mieste v rakovine hrubeho crevo. Kto by sa tlacil kazdy tyzden mastnymi vyprazancami? Blee

barbora0308
18. feb 2024

@amelia89 ja som zacala rovnako zo 70 kg 🙂 teraz mam 62 kg, ale teda ziadne kaloricke tabulky nepouzivam, idem na to intuitivne. Chcem mat 58 kg, a pekne si to udrzat. ☺️ Drzim palce!

mabenn
18. feb 2024

Tu druhu kavu denne si kludne daj

amelia89
18. feb 2024

@barbora0308 super tak to uz mas kus za sebou 💪🏻💪🏻💪🏻uz idem intuitivne aj ja. Do leta tie nase ciele dame ! Drzim palce 🍀

barbora0308
18. feb 2024

@amelia89 Presne, tiez to mam tak, ze do leta uz budem na vysnivanej predporodnej vahe 🤗👍!

hipuska
18. feb 2024

Stravu nemáš vyváženú. Schudnúť, schudneš. Ale, čakaj jojo efekt. Môžeš to mat aké.chces, pokiaľ si to nehodís do KT nikdy nebudeš vedieť aké.zlozenie tej stravy máš. A koľko kcal prijimas. Ísť pod deficit nie je zdravé chudnutie