Schudli ste tak, že ste vylúčili sladkosti?

mmm2mmm
10. jan 2021

Ahojte podarilo sa už niekomu schudnúť tým že vylúčil sladkosti sladké vody chipsy atď...a porcie jedla znížil na polovičné ? Dá sa to vôbec ? Ďakujem za odpoveď

liz_lemon
10. jan 2021

kazda zmena stravy vedie k nejakej zmene, strava je zaklad chudnutia, cvicenie je doplnok

de_zi
10. jan 2021

@mmm2mmm Jasné, ...keď niekto bežne zje jednu dve sladkosti denne, vypije pár pohárov sladkej vody a semtam si pochutná na čipsoch; no a zrazu toto všetko z jedálnička odstráni, tak mu klesne priemerný týždenný kalorický príjem tak, že začne chudnúť. Úprava stravy je najrýchlejšia cesta k chudnutiu, cvičenie je už len taká príjemná dopomoc 🙂 Jesť polovičné porcie neodporúčam, ak sú to výživovo hodnotné jedlá.

herriett
10. jan 2021

Mne osobne vynechanie sladkeho nepomohlo. Uprava jedalnicka spolu s cvicenim uz ale ano. A dala som si aj sladke.

dominikac321
10. jan 2021

hovori sa ze strava je 70%, ono skor ide o to ci si das doobeda horalku a na obed nieco lahke a vecer nic alebo jes cely den plnohodnote davky a sladke. vsetko s mierou

noami12
10. jan 2021

@mmm2mmm ahoj, ja som zo dňa na deň úplne vymedzila cukor ( aj v káve, čaji, sladkosti, sladké vody) nemala som sidce nejaký účel že skrz chudnutia, ale hlavne chcela som mať zdravší stravovací štýl ale aj tak schudla som nejaké kg 😊
Teraz som pár týždňov pred pôrodom tak samozrejme už aj cukor prijímam, ale po pôrode idem do toho opäť a už aj za účelom zhodiť z váhy, neviem sidce koľko nechám v pôrodnici kg ale cukor chcem zasa pekne z môjho tela dostať preč, zabudla som dodať iba zdravé cukry - ovocie som jedla keď som mala zozaciatku chuť na niečo sladké. Ale na počudovanie nejako mi cukor nechýbal 😂

lucia147852
10. jan 2021

Áno, schudla som tak 8kg

lienka175
10. jan 2021

ja sladené vody nepijem už roky, nesladím ani čaj, nič... ale sladkosti a sem - tam aj čipsy boli denne... na nový rok som si povedala dosť... dám si kúsok koláča tak 2x do týždňa... a jem pravidelne: raňajky - obed - olovrant (ovocie) - večera... za 9 dní mám dolu 2,5kg

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@herriett ta úprava jedálnička bola nejaká zásadná ? Myslím tak, že napr žiadna múka mliečne výrobky atď ?

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@noami12 vynechala si len cukor v podobe sladkosti a sladkej vody či to bolo napr aj jogurt ochutený atď ?

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@lucia147852 fíha ak by sa mi podarilo schudnúť 8kg tak by som bola nadmieru spokojná... blahoželám k takému peknému výsledku...môžem sa spýtať ako dlho trvalo kým si schudla tých 8kg ?

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@lienka175 blahoželám tak to sú výsledky v podstate na počkanie 🙂

suge
10. jan 2021

Schudla som tak, že som sladké obmedzila. Vylúčiť sladké úplne nie je cesta pre mňa, pretože by som sa ho v slabej chvíli prejedla a bola by som na tom horšie, ako predtým. Schudla som čosi cez 10 kg, bez cvičenia.

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@suge tak to je dokonca viac ako by som chcela ..v akom časovom horizonte sa ti to podarilo

suge
10. jan 2021

@mmm2mmm 3 mesiace.

lienka175
10. jan 2021

@mmm2mmm ja som tiež nevylúčila sladké úplne, bežne mávam sladké raňajky, ochutený jogurt, müsli ochutené, kaše s ovocím, domáci koláč s kakaom...

lucia147852
10. jan 2021

@mmm2mmm asi polroka. Zo začiatku to slo rýchlejšie. Posledné kilá už pomalšie. Teraz už si dám aj sladké a váhu len udržiavam. Ale sladké vody a čipsy už vôbec. Prestali mi chutiť.

herriett
10. jan 2021

@mmm2mmm nie. Jednoducho som si po tej 15ej davala pozor na jedlo. Jeden den v tyzdni (napr piatok) som si dopriala vsetko-sladke, slane, pizzu. Snazila som sa obmedzit pecivo, lebo som z neho bola taka nafuknuta. Obed co dala jedalen v robote a poobede uz ziadne sacharidy, pecivo a do toho kazdy den cvicenie-tak 30 min. Mne to pomohlo, ziadne expresne rychle chudnutie, ale kila mizli. A to mam pred 50tkou.

dismonika
10. jan 2021

Ja som schudla 15-17 kg za rok, ale ja som musela kvôli dietnym obmedzeniam pred rokom úplne zmeniť stravovacie návyky. Teraz som až extrémne chudá.

elizabet173
10. jan 2021

@mmm2mmm ked striktne vylucis vsetko, co mas rada, dlho to nevydrzis. Sem tam si dat kusok kolaca alebo kusok cokolady, stale sa drzat na optimalnom prijme a viac sa hybat, je lepsou cestou. Stiahni si aplikaciu kaloricke tabulky, budes vidiet, ci ti to stoji za to liat do seba skadke vody a tlacit chipsy. Ak sa podla nich naucis zdravo stravovat, mas vyhrate. Tvoje telo bude dostavat vsetko co potrebuje, nebudes mat chute na somariny a budes chudnut bez hladovania.

marcellka32
10. jan 2021

Ja by som chcela dať dole 5-7 kg, nejem sladké od 1.1. 🙂 držím sa, chodím na dlhé prechádzky, večer jem o 17.00 naposledy, snažím sa zdravk jesť, nevazila som sa ešte, akosi sa bojím odvážiť 🙂

danielllka
10. jan 2021

@mmm2mmm ahoj, dá, veľakrát som tak schudla. Chce to len pevnú vôľu.

nevludna
10. jan 2021

Ano, cukor je jed

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@herriett ďakujem za info ..tak neočakávam že to bude nejaké expresne ale potešila si ma tým že napr obed v jedálni nebol problém prípadne sem tam si dopriať všetko na čo mám chuť

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@marcellka32 ja som sladké prestala jesť od 6.1. ale zatiaľ som neuvažovala o poslednom jedle o 17:00 neviem možno vyskúšam....neviem vážiť sa plánujem najskôr asi po 3 mesiacoch keďže si myslím že to nebude taký wow efekt ako keď niekto prejde na diétu 🙂 v každom prípade drž palce aby to vyšlo tak ako chces

tequelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leskovael
10. jan 2021

Jasné že ked je toto niekoho bežná strava a vylúči tieto potraviny, tak váha pôjde dolu..Všetko su to len nezdravé tuky a cukry... A vôbec nieje treba sa vzdať sladkého, aj to sladke sa môže, ale treba si ho urobiť oveľa zdravšie a vyzivnejšie..a zrazu ani strava nieje taka "hrozna". Mňa stravovať sa zdravo baví, telo je oveľa ľahšie, niesom nafúknutá, milujem pocit ked sa najem a nieje mi ťažko. Sem tam zahrešim, ale snažím sa a navyše mám niečo sladké takmer denne. Napr raňajky - bez sladkých by som ráno nedala

herriett
10. jan 2021

@mmm2mmm pracujem v kolektive, kde je veeela "vymakanych" chlapov, tak sa musim drzat vo forme 🙂. Moj nazor je, ze clovek ma pocuvat svoje telo, ale vsetko s mierou. A pohyb este nikomu neuskodil 🙂. Ja zase zacinam, mala som pauzu kvoli problemom s tlakom. Takze si drzme palce 🙂

mmm2mmm
autor
10. jan 2021

@herriett samozrejme pohyb neublíži len nájsť taký druh športu alebo pohybu aby ma to bolo preto že chcem a nie musím...ale všetko sa dá keď sa chce 🙂 samozrejme držme si palce možno o pár mesiacov si už budeme na takej váhe ako chceme

herriett
10. jan 2021

@mmm2mmm to dufam. Ja cvicim vlastnou vahou-hlavne na zadok a brucho. Inak zadok sa mi formuje najskor 🙂. Ale predtym si dam taky rychly beh na mieste-k tomu super hudba. Pojde to, neboj. Alebo jednoducho tancuj 🙂

deti95060810
10. jan 2021

samozrejme... nejem sladkosti , cukor si nedávam ani len do čaju.... a vážim cca 52 kg. A to mám 4 deti. výška 167 cm