Schudli ste pomocou stacionárneho bicykla?

evittah
13. máj 2013

Ahojte,
chcela by som schudnut par kil... asi ako mnohe z nas 🙂 Cvicim sice doma kalanetiku (2-3x do tyzdna), ale to je skor na spevenie
svalstva. Rozmyslam nad kupou stacionarneho bicykla, ale netusim, ci sa da vdaka nemu schudnut a dost sa obavam, aby nakoniec
neskoncil len ako susiak alebo odkladac na bielizen, prip. ako haraburda, ktora v byte len prekaza. Mate s nim skusenosti? Da sa pomocou
rotopedu schudnut?
Budem vdacna za Vase nazory 😉 Dakujem.

matka196
13. máj 2013

ahoj, schudnut, iba stravou. Vsetko cvicenie je na spevnenie a vytvarovanie postavy. Inak kalanetika je supeeeeeeeeer 🙂

sisaha
13. máj 2013

@evittah u nas skoncil asi po mesiaci ako drziak na bielizen 😀 😀, az kym mi nezacal zavadzat a nedarovala som ho

patesladko
13. máj 2013

svokra na takom bicykli šľape poctivo už asi rok a poviem ti, chudne pomaly, ale viditeľne.. len je to o tom, že pozmenila aj stravovanie a vyžieracie výlety do chladničky sa už nekonajú 🙂
na druhej strane u mojich rodičov taký bicykel slúži vyslovene ako vešiak, takže si myslím, že to dosť záleží aj na tvojej motivácii, že čo z toho nakoniec bude 😉

patkobo
13. máj 2013

ak budes na nom poctivo slapat povedzme 3x do tyzdna po 60min urcite schudnes 🙂
ja som si ho tiez kupila za tym ucelom, teraz rozmyslam ze ho predam, lebo uz chudnut moc nepotrebujem 🙂

atika11
13. máj 2013

ja som schudla 12kg,teda dostala som sa na svoju povodnu vahu 63kg pri vyske 177cm, ako pred porodom pomocou stacionarneho bicykla-za tri mesiace a to tak,ze intezivne slapat kazdy den 45min a uprava stravy velka,skoro ziadne cukry,ranajky,obed a olovrant ako posledne jedlo o 16hod a to len zeleninovy salat a vela vody pit.uprava stravy je dolezita,musis znizit prijem a zvysit vydaj,je to jednoduche,len pevnu volu.

evittah
autor
13. máj 2013

O uprave stravy viem - myslim si, ze sa neprezieram, ale zase netvrdim, ze si nedam kolacik, ked mam chut... Vecerne najazdy na chladnicku u mna nehrozia - v tom to urcite nie je. Lenze uz tie kilecka nejdu dole tak ako "za mladi" 😎
Prave to ma zaujimalo, ci pri nezmenenom jedalnom listku by mi rotoped pomohol trosku schudnut.
Patkobo, 3x do tyzdna by som zvladla - teraz tak cvicim kalanetiku, takze na to by som si nasla cas. Upravila si si aj jedalnicek? A teraz, ked uz "nebicyklujes", nepribrala si naspat? Alebo si si nasla iny sport?

dadushka007
13. máj 2013

nie, len sliapat na bicykli nestaci, ak neupravis stravu, tak isto neschudnes.....vlastna skusenost 🙂

kvetinka211
13. máj 2013

@evittah urcite to pomoze ak zvolis spravnu strategiu ... zdrava strava, vacsi pohyb aj vonku (ist pesi nie busom, schody namiesto vytahu) ... a potom zaradit 3-4x tyzdenne 50min trening na rotopede ale musis si dat pozor aby si bola v aerobnom pasme cvicenia - teda v takej tepovej frekvencii pri ktorej sa najlepsie chudne .. ak je prilis nizka, tak nechudnes, ak prilis vysoka tak iba naberas svaly. Niektore stroje ti rovno meraju a vypocitaju ake tempo je pre teba idealne, ale mozes si to najst na internete a zmerat aj sama a potom podla toho cvicit. Idealne je to kombinovat s posilovacimi cvikmi na cele telo.
Bez upravy stravy to nepojde .. nemusis hladovat, staci nejest hluposti.

tmonika
13. máj 2013

ahoj ja som si teraz kupila bezecku obuv podla mna najlepsi a najefektovnejsi sposob chudnutia + upravenie stravy spevni sa cele telo, mas vacsiu kondisku, viac vydrzis je to super! behavam neake 2 mesiace, schudla som mozno 2 kilo ale priznam sa jem aj vecer, no chystam sa to upravit 😀 do leta by som chcela dat dole 5 kilo takze hor sa nato....stacionarny bicykel neviem ale mam doma orbitrek no neschudla som nic z neho....a nevladzem na tom tocit je to nezazivne 😒