Schudli ste počas rodičovskej?

9. aug 2023

Ahojte chcela by som sa opýtať, úpravou stravy sa mi po pôrode podarilo schudnúť nadbytočné kg. Váha sa mi zastavila na 62kg, niesom tip top spokojná, ale nieje to somnou ani najhoršie.
Upravená strava zostala, no samozrejme občas si doprajem.
Malá začala behať, ja samozrejme behám za ňou a keď videla kamoška koľko energie malá má povedala mi :
Ak Ty teraz neschudneš, tak už nikdy 😁
Moja otázka znie : Keď sa vám deti rozbehli a vy ste za nimi začali behať, naháňať ich a pod. Schudli ste ? Je to reálne? Či mi dala len falošnú nádej? 😁 ďakujem za odpovede.

lindusss2016
9. aug 2023

Nie je to realne, behanim za dietatom sa naozaj nechudne. Vsetky mamky behaju a kolke znich su chude? Ja sa zivim ako sportovy trener, ver mi, domace prace a strazenie deti naozaj kalorie nespaluju, resp.max v takom mnozstve, ktore hned zajes jednym rohlikom 🤷
Ak chces naozaj chudnut a nepatris k zenam, ktore to dostali darom do vienka (ja k takym tiez nepatrim), tak si to proste budes musiet odmakat. Ak ta to zaujima blizsie, napis mi spravu, robim aj online cvicenia na kazdy den

autor
9. aug 2023

@lindusss2016 ďakujem za odpoveď. Úprimne zatiaľ pre seba robím maximum ktoré je v mojich silách, ale keďže malá je absolútny nespavec a ja som už viac ako rok poriadne nespala (viac ako 2h neprerušeného spánku neexistujú) na cvičenie jednoducho energiu nemám 🤦‍♀️ Robím si prechádzky v rýchlom tempe s kočíkom (žijeme na dedine kde je to furt do kopca) starostlivost o obrovský dom, dvor, záhradu. Do toho začala malá behať, takže každý deň ihrisko, prechádzka . Na viac sa zatiaľ necítim, no ak ti to nebude vadiť zapíšem si tvoj nick a keď sa u nás trošku polepší spánok, rada sa ozvem 🙂

salamistka
9. aug 2023

súhlasím s linduss2016, u mňa žiadne behanie za dieťaťom, domáce práce, kojenie, nespôsobilo chudnutie....

tiezjedna
9. aug 2023

keď prihodíš k tomu behaniu pár cvikov, tak minimálne môžeš tvarovať postavu 😉 Ale na schudnutie to úplne nebude, to budeš musieť naozaj cielene cvičiť. Ja mám napríklad veľmi responzívne telo. Stačilo mi začiatkom leta stráviť 2x20 minút v bazéne cvičením + 1 km plávanie a za 10 dní bol výsledok viditeľný (celkové spevnenie postavy a úbytok v cm, váhu nesledujem, nie je pre mňa dôležitá). Takže využi svoje možnosti, ak žiadne nemáš, cvič doma👍 Kedysi, keď som mala pred svadbou (bola na pláži) tak som potrebovala dostať telo do formy (bola som necelý rok po pôrode a 22 kg+ tehotenstve 😀, takže práce dosť). Cvičila som výhradne doma, myslím, že tri týždne a podľa Jillian Michaels a výsledok bol ohromný! Zase som mala na bruchu pekáč buchiet 👍

lauriik
9. aug 2023

Akoze si viac v pohybe ale pochybujem, ze je to na nejake velke chudnutie. Ja som neschudla ani kojenim ani behanim za dietatom. Iba naozaj cielenym sportom a zmenou stravy.

autor
9. aug 2023

@tiezjedna práve ja som taka postava že sa môžeš aj po💩 a nič 😂 ešte pred tehotenstvom som cvičila, plávala, bicykel 4x do týždňa cca 30-40km na každý jeden krát, všade vždy pešo, denne som mávala aj 30-35tisic krokov . Samozrejme doma si zacvičím, ale nebudem klamať, neni to veľmi poctivo. Lebo prídu dni keď som za noc 20x hore, musím upiecť koláče/tortu na objednávku, kosiť (nebavime sa o malom pozemku) a potom si poviem že už sa mi jednoducho nechce, nevládzem. Sú dni keď nemám nič a zacvicim si. Ako celkovo postavu nemám zlú si myslím na 2 pôrody, ostala akurát tá hnusná koža na bruchu a pevnejšie ruky, no keby ešte niečo zhodím tak sa nenahnevam 😁

lindusss2016
9. aug 2023

No a to je dalsia vec, ze spanok je ozaj dolezity 🤷 ked poriadne nespis, tvoje telo zaziva stres, chudnutie sa moze zastavit. Treba v prvom rade poriesit lepsi spanok dietata, na to by mohol pomoct levandulovy olej, aj do difuzera, aj na masaze

tiezjedna
9. aug 2023

úplne ťa chápem, niekedy má človek všetkého plné zuby a potrebuje sa len odhodiť na gauč, poznáme asi všetky, zvlášť s malými nespavcami😂 Možno si mala záťaž až príliš vysokú, tuky spaľuje pri určitej tepovej frekvencii, ak je privysoká, tak sa to nedeje... A druhá vec - bez kvalitného spánku to nepôjde, alebo teda pôjde oveľa pomalšie. Takže kým si ho nemôžeš dopriať, nestresuj sa s hnusnou kožou👍 Daj tomu čas

zafir01
9. aug 2023

To ako ja. Pozemok okolo domu cez 2tis vo svahu , tri deti ,záhrada , dom .
Počas kosenia spalim podľa Garmin hodiniek 500-800kcal .
Ale to je len raz do týždňa . Potom chodíme chystať drevo na kúrenie .

Po treťom pôrode ,(teraz som po štvrtom ) , som chodila cez víkendy po práci sadiť stromčeky do lesa . Schudla som v priebehu mesiaca a nohy aj ruky dosť spevneli (kto sadil stromčeky v kopcoch v kamennom podloží ,vie o čom píšem 🤣 ,)

No aj teraz popri dome cvičím .proste cítim ,že to moje telo potrebuje aj iný s cielený pohyb .spevnenie Core, strečing . Mám pred 40 .po 4 pôrodoch .nemienim sa opustiť .chcem byť vitálna aJ o 20 rokov ,ale na Tom musím pracovať už dnes

Ale treba si dopriať aj oddych a regeneráciu .aby si bola v pohode .občas je lepšie si radšej pospať konečne ,ako vstávať o 5 ,len až si zacvis

kvetinka75
9. aug 2023

ja som schudla do pol roka na 48 kg, po pôrode som mala cca 57 kg. Ale bolo to tým, že dcéra nespávala, bola náročné dieťa a ja som kmitala a nemala som ani čas jesť. Cez deň spávala tak, že som ju na rukách musela uspať alebo kočíkovať. Takže ja som spávala 4 hod. denne. Keď som niekedy ráno prišla k mame, ona na stole raňajky, že či si dám, pozerám, že čo to je. Pre mňa neznámy pojem. Po 2 rokoch som začala naberať. Na cvičenie som vtedy nemala energiu ale kg mi rapídne ubúdali, tak som to neriešila.

milanemila
9. aug 2023

No najlepsie sa mi chudlo, ked bolo babo malinke a nachodila som s nim kilometre v kociku, potom uz ked sme “vysedavali” na ibriskach, tak toho prirodzeneho pohybu bolo menej 🤷🏼‍♀️ ked som prestala kojit a nastupila do roboty, kde som cely den sedela, tak som pribrala samozrejme.

autor
9. aug 2023

@zafir01 1700, vo svahu 😂 2 deti, pes, mačka, nespočetné množstvo kríkov, sadenic, stromčekov 🤦‍♀️😂 to ešte po večeroch zaváram, robím džem a bla bla 🤦‍♀️ neopúšťam sa , ale zatiaľ to ani neriešim. Tehotenstvo som začínala na 63kg takže v podstate som na tom neni o nič horšie, ale sladkých 55kg ako pred prvým tehu to proste nieje 😂 4 deti sú masaker , máš môj obdiv ❤️ ja som povedala že keby bola dcéra prvá, už nikdy žiadne ďalšie nemám, lebo ona je jednoducho extrém. Mňa len zaujala tá veta "ak teraz neschudneš, tak nikdy " reku či naozaj sa dá schudnúť len z tohto (a poznám veľa ľudí ktorí hovoria : neboj rozbehne sa , schudneš) ale reálne nikoho kto by mi povedal : rozbehlo sa mi dieťa, behám za ním a schudla som 😁

biankaaaa
9. aug 2023

Nie, nechudnem. A to mam syna, ktorý je ozaj nonstop v pohybe a sadnem si po celom dni až večer. Začala som si ale dávať väčší pozor na stravu, aspoň 5x do týždňa sa snažím si nájsť čas na polhodinku cvičenia doma, sem-tam malá prechádzka na bicykli a tak. Viac sa mi momentálne, žiaľ robiť nedá

zafir01
9. aug 2023

No váhu riešiš cca také čísla ako ja.tiez mám veľa stromov ,kríkov . A mám takú menšiu farmu doma (králiky , kury, kačky ) mám tri deti ,jedno zomrelo .ale áno ,je to slušny zaberal ,najmä keď muž je stále preč .
Inak najviac som schudla pri stavbe domu .v tehotenstvach som vždy nabrala 15-25 ..šla som z 53 na 78🫣 ..do pol roka som mala 52 .. ale tak to som mala 24 .teraz mám o 12 rokov viac ,už to ide ťažšie

marianarem
9. aug 2023

Kamoska takto veru schudla, aj sesternica. Ale mozno je to skor o tom, ze sa nestihali najest, neviem. Ja som si ale vsimla, ze kym som maleho vela nosila na rukach, tak som mohla jest o dost viac ako predtym a vaha sa drzala rovnaka.

zuzuliennka1
9. aug 2023

chudnutie je o strave, jedalnicku. aj keby si fakt doslova behala za dietatom hodiny a hodiny denne (moj pripad) bez upravenej stravy neschudnes.

panonia
9. aug 2023

Kilá mi išli zázračne dole prvý polrok potom už nie. Chcela by som ešte take 3 a tie idú najťažšie 🤣. Tak ale začne škola, škôlka, práca to pôjde dole aj 5 kilo ale na 55 to tiež už nedám.

nevenka
9. aug 2023

Ja mam 4 deti a nadvahu 10 kg, z toho jedno 7 mesacne a 3,5 rocne. Nezastavim sa ako je den dlhy a spim tak 5-6 hodin prerusovane, kojim, vydaj dost. Ale teda ja aj "zeriem", aj hluposti, takze v tomto to bude...na stravu si davaj pozor,...
Pred 10 rokmi, pri prvom dietati, som aj pri jedeni v noci a kojeni do 9 mesiacov schudla na dievcensku vahu. Lenze to som aj lietala s kocikom cele dni. Pri dalsich detoch to neslo, lebo to boli prechadzky z nohy na nohu a postavanie na ihrisku...🤪

x_mery_x
9. aug 2023

Nie, ja som za dietatom nebehala :D
Ale zas kamoska dost schudla pri malom, ale ci ozaj z toho behania ro neviem aj ked ona to tvrdila. :D

nevenka
9. aug 2023

Oprava: 2,5 rocne

babulkomale
9. aug 2023

Ano, ja z chudej na este chudsiu, pod akukolvek dovtedajsiu hmotnost. Nebolo kedy jest, oddychovat ani spat.

lucka_ke
9. aug 2023

ja som schudla lebo moje dieťa bolo uplakané a nespalo, nemala som sa kedy najesť a ani mi nechutilo, do 3 mesiacov po pôrode som mala váhu nižšiu ako pred tehotenstvom, malý spal len v kočiari, ktorý bol v pohybe čiže som nachodila kopec km a a keď sa naučil chodiť tak som za ním vkuse behala, lebo bol ako motorová myš, s váhou som vtedy problém nemala, až teraz keď je už veľký a menej sa hýbem trochu naberám a musím si strážiť váhu

kaitlin3
9. aug 2023

Kamoska to asi myslela tak že schudnes lebo musíš za malou stále lietať a nemáš čas sa najesť a nemyslela ten samotný pohyb. Lebo chudnutie je v prvom rade o jedle a až v druhom o pohybe aj keď ti tréneri možno budú vravieť inak 😁

nikdenikto
9. aug 2023

Skôr nie ako áno, pridaj kľudne aj bicykel s dcérkou v sedačke. Deti to väčšinou maju radi a tebe to spali nejaké kalórie navyše. Ale hlavná je strava, kaloricky deficit na chudnutie jediny funguje, to dnes už všetci vedia 🫣 môžeš ísť cvičiť a spáliť 300kcal no po obede si dáš sladkosť a hneď mas tých 300kcal späť. To si vždy poviem ja a nedám si. Zamyslím sa že som hodinu cvičila a teraz to mám zahodiť.