Schudli ste počas kojenia?

lenkaviki48
23. jan 2021

Ahoj.
Chcem sa opýtať či sa niektorej podarilo schudnúť po pôrode a počas kojenia. Drobec ma 4 mesiace a ja skôr priberám ako chudnem😒. Poraďte čo je najlepšie. Samozrejme pohyb mám aj po 6tej nejem a obmedzujem sladké. Nechápem prečo priberám 🤷‍♀️

metuzalem
23. jan 2021

@lenkaviki48 tiez som do 4m nezhodila nic. Ale potom to pomaly zacalo ist nakolko aj maly pribral, cize je zo taka vyse 8kg cinka ktoru nosim cely den 😂 Z mojich 10kg co mam naviac som 4 zhodila za 2m ani neviem ako

elizabet173
23. jan 2021

@lenkaviki48 ja som nepriberala, ale ani nechudla. Kg som dala dolu az po odstaveni drobca. Stiahni si aplikaciu kaloricke tabulky, aby si vedela, ci tvoje stravovanie je spravne, mozno si to len myslis.

petka_3
23. jan 2021

Väčšina žien počas kojenia chudne. Ale sú aj také, čo priberajú. Aj ja tam patrím. ☹
Je to zrejme kombinácia nedostatku spánku a celkového vyčerpania.
Spávas min. 6 hodín denne?

deti95060810
23. jan 2021

pri každom dieťati som schudla...počas kojenia. To chudnutie začalo až okolo 3 mesiaca a bolo prudké. U mňa to iste spôsobila únava, nedostatok spánku - moje deti sú nespavci, .... Keď sa nenaspím, nechce sa mi ani jesť.
Ale môže sa stať že aj žienka priberá. Známa pribrala počas kojenia 10 kg. Mala veľké chúťky na sladkosti a sladké nápoje...

lenkaviki48
autor
23. jan 2021

@petka_3 to tiež sa nevyspim 😏 ráno online školu majú deti popritom musím byť pri prvákovi sledovať či pracuje na hodine ako treba potom rýchlo niečo navariť upratať čo medzi tým drobec vymýšľa neskôr úlohy a je večer kým sám dokopy byť je večer 11 hodín a to raz malý spí tak že vstane raz na kojenie inokedy papá každé 2 hodiny

syslik81
23. jan 2021

to je asi dedicne.. ja som 3 tyzdene po porode bola na povodnej vahe .. a nic som pre to nerobila- akurat som jedla zdravo a chodila na dlhe prechadzky .. jeden den som porodila druhy isla domov a na treti den som uz musela vybavovat papiere takze na nohach a lietala po meste ...

elizabet173
23. jan 2021

@petka_3 ja som nebola nevyspana, moje dieta spavalo, od mesiaca celu noc. Ale myslim si, ze som jedla malo na to, ze som kojila, chodila plavat a nachodila kopu km. Aj vtedy sa telo moze spravat tak, ze kg sa ho drzia. Inak si to neviem vysvetlit, po skonceni kojenia 9 kg islo dolu velmi rychlo.

grilazka
23. jan 2021

@lenkaviki48 Ja som tiež priberala pri kojeni. Bola som unavena,nevyspata,dieta som casto kojila a tak som energiu hladala v sladkostiach a jedle. Schudla som az vtedy,ked som popri kojení zacala behat a zdravsie sa stravovat.

siska53
23. jan 2021

@lenkaviki48 jasne, ze ano! Do 9.m.a pri dcere do roka som.bola.na svojej povodnej vahe. Neobmedzovala.som.sa.,jedla som, kolko som.chcela.. aj po 18, ved som dojcila! Jedla.som pravidelne, min.5x.denne.
4m.su kratka doba.. jes pravidelne??

lenkaviki48
autor
23. jan 2021

@siska53 ráno pravdu poviem nestíham dám si kávu a okolo 10 až stihnem raňajky keď drobec zaspí. Obed zjem pravidelne každý deň a ovocie alebo chlieb ešte do večere si dám a na večeru už sa snažím niečo ľahšie. Teším sa že tak dlho kojím 🙏 a chcem čo najdlhšie, keďže pri ostatných deťoch som max 2-3 mesiace.

laila18
23. jan 2021

Ja som jedla pravidelne, dá sa povedať, že zdravo, to som mala návyk už pred tehotenstvom. Nesportovala som cielene kedze som bola po cisárskom a mlieka som mala pre 4 deti, furt vytekalo 🙈 no a nechudla som ale ani nepriberala 🤷 zhodiť sa mi však nepodarilo ani po ukončení dojčenia, resp. len asi 4kg no..a teraz som znovu tehotná 🙈

lenkaviki48
autor
23. jan 2021

@laila18 gratulujem ❤️

elizabet173
23. jan 2021

@lenkaviki48 ranajky su dolezite, nachystaj si ich vecer, ovocie - len jeden kus za den a nie banany radsej doobeda. Skus tie kaloricke tabulky, budes vidiet, ci prijimas vsetko co potrebujes a v spravnom pomere.

laila18
23. jan 2021

@lenkaviki48 ďakujem no ale chcela by som mať o pár kíl menej no čo ti poviem, všetky kamošky naokolo z dojčenia chudli a ja ako vorvaň stále 🙈 je to nefér 😂

jaroe
23. jan 2021

@lenkaviki48 aj ja zial priberam, som 9 mesiacov po porode a takmer na porodnej vahe. Uz som z toho zufala, dufam, ze po ukonceni dojcenia to pojde dole.

lenkaviki48
autor
23. jan 2021

@laila18 poznám to 🙂 tiež známe po pôrode hneď vo svojej váhe a ja ako slon sa cítim 😂 aj s vody priberám 🙈

lenkaviki48
autor
23. jan 2021

@jaroe tiež to dúfam že po skončení dojčenia budem vo svojej váhe. Kamoška po pôrode vôbec nevedela schudnúť a Iva priberala. Teraz nevie schudnúť a to skúsila všetko

amyweber
23. jan 2021

@lenkaviki48 do pól roka stala váha po pól roku váha išla dole a jasne že k tomu dopomohlo kojenie 🙂

basul1k
23. jan 2021

Aj ja som schudla rapídne. Do mesiaca som mala pôvodnú predtehotenskú váhu a potom som zhodila ďalších 10kg. Ale to už bolo až moc. Citila som sa dobre, žiadne ťažkosti, len každý si myslel, či som neni chorá. Ja som upravila aj stravu, nejedla som somariny, veľa kocikovania, turistika s nosičom a plus bývame na 3 poschodí bez výťahu. Všetko asi zohralo svoju rolu aj s kojenim.

martinaresutikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaviki48
autor
24. jan 2021

@martinaresutikova ahoj písala som ti mail. Ďakujem

barboratoth
31. jan 2021

Ja som takmer 6m po druhom porode a dost dom schudla. Stále kojím a kila idu stále dole. Pred tehotenstvom som mala 60kg, keď som šla rodit mala som 75kg a teraz mám 55. Je pravda že jem iba keď som hladna, pijem vela vody, a pri dvoch deťoch mám vela pohybu.